evasamankova evasamankova komentáře u knih

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Další super "dánovka", která stojí za přečtení.

29.07.2020 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Prvotní dojem z této knihy byla zmatenost. Trvalo mi zvyknout si na autorčin styl neustálého přeskakování v čase.
Nakonec mě však příběh plný vnitřních monologů dostal. Zvláštně emotivní, husí kůži nahánějící, na několika místech hodně překvapivý.

16.07.2020 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Tato autorka mě moc baví a Zmizení mi to znovu potvrzuje. Napínavé čtení vymazlené do všech detailů, ať už co se týče zápletky nebo prokreslení postav. Bavila mě každá stránka této knihy. Moc!

13.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Poslouchala jsem audioknihu a mohu vřele doporučit.

09.07.2020

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Pozdější knihy J.M. jsou o třídu lepší, ale i tak je Schovej mě v dešti dobře se čtoucí román.

09.07.2020 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Úžasný a skvělý další autorův thriller. Pohlcující atmosféra, napínavý děj a několik překvapení. Přečetla jsem jedním dechem.

10.05.2020 5 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Sympatické oddechové čtení, které mě bavilo tím víc, čím více jsem otáčela stránky. Jediné, co mi vadilo, a to celkem dost, bylo povrchní zpracování postav. Dějové zlomy se tak děly náhle, bez varování, zkrátka jak se to autorce zrovna hodilo nebo nehodilo.

10.05.2020 3 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

První polovina se odehrávala ve velmi poklidném tempu, zato druhá polovina se rozjela. Kniha se četla dobře, v závěru na několika místech i překvapila.

23.04.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Až na pár hlušších míst jinak velmi čtivá kniha s překvapením v závěru.

08.03.2020 4 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Moc hezký a dobře se čtoucí příběh plný lásky, laskavosti a vzpomínek.

25.02.2020 4 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Další výborný příběh D. D., který rozhodně stojí za přečtení.

10.02.2020 5 z 5

Dům v plamenech Dům v plamenech Bonnie Kistler

Přesvědčivý styl i komplexnost zápletky a veškerého dění dělají z knihy velmi čtivý román.

23.01.2020 4 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

E L James zůstává i ve své další knize „svá“. Kdo by chtěl v knize hledat hlubší smysl a stín kvalit tradičních autorů, bude zcela pochopitelně zklamán. Naopak čtenáře, které Odstíny bavily, Mister zajisté příjemně potěší, protože romantická pohádka s erotickým nádechem nabízí odpočinek a krátký únik od starostí běžného života.

12.01.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Typická a přesto tentokrát úplně jiná Liane Moriarty. Vlažnější začátek se přetavil do zajímavého a pro mne celkem nepředvídatelného příběhu. Moriarty si v závěrečné fázi střihla i trochu onoho "napětí". Celkově více než čtivá kniha.

26.12.2019 4 z 5

Nora hledá vraha Nora hledá vraha Flynn Berry

Velmi průměrný detektivní příběh, který ničím výrazněji nevyniká. Tak nějak nemastné, neslané. Asi nejvíce by mě zajímalo, jak z tohoto příběhu, v němž je vlastně samotné akce hodně poskrovnu, chce televizní studio udělat seriál...

09.12.2019 3 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Pěkně spletitý a propletený příběh, byť v první polovině knihy plynoucí přeci jen v poměrně pomalém tempu. Jako celek ale výborně propracované a čtivé.

26.11.2019 5 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Čtivý detektivní příběh, který ale přeci jen mohl být o několik desítek stran kratší, protože žádná silná dějová bouře se v něm nekonala. Místy vleklé, postavy zpracovány charakterově jen velmi okrajově.
Neurazilo, ale ani nenadchlo.

14.10.2019 3 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Po vleklém začátku, kdy autorce přeci jen nějakou chvíli trvalo, než se nastartovala, následoval napínavý příběh, který se z ruky odkládal jen velmi těžce.

06.10.2019 5 z 5

Chlupáčovy trampoty Chlupáčovy trampoty Irena Ričlová Lachoutová

Moc hezky psaný příběh o tom, jak moc těžký život mají toulaví psi. Příjemný a srozumitelný jazyk.

29.09.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Velmi čtivý příběh ve stylu klasické anglické detektivky. Přeci jen ale není pachatele možné vydedukovat, autorka indicie ve stylu A. Christie neposkytuje. Závěrečné vyústění a rozpletení tak pojímá vyloženě jako překvapení.
Svižné tempo děje a opravdu působivá atmosféra spolehlivě obstarávají po celou dobu napětí.

21.09.2019 4 z 5