evasamankova evasamankova komentáře u knih

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Absolutně jsem neočekávala, že z něčeho na začátku tak romantického a vtipného se stane za polovinou takové zdrcující drama. Uff. Rozhodně krásná a smutná kniha o beznaději i naději.

28.02.2014 5 z 5

Svědek Svědek Liza Marklund

Další čtivý příběh z novinářské branže. Předchozí Studio 6 mě zaujalo spíše osobní rovinou Anniky než zápletkou z politiky. U Svědka mě kromě Anniky bavila tentokrát i novinářská kauza, přesto Exploze pro mě prozatím stále zůstává nejlepším dílem série.

26.02.2014 4 z 5

Uzavřený kruh Uzavřený kruh Danielle Steel

Hotová dějová smršť. Příběh se rozprostírá v průběhu asi 40 let.
Odpočinkové romantické (to tedy až v závěru) čtení. Nejvíce se mi na knize líbilo přátelství mezi Tanou a Harrym.
Více :

24.02.2014 3 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Skvělý thriller z "ranější" tvorby autorky, který je stejně kvalitní jako ty pozdější. Thriller hodně zabrousil i do hororového žánru a sci-fi. I když, kdo ví, čeho by vědci byli či jsou skutečně schopni.. Poslední třetina byla místy pořádně hororová a děsivá.

22.02.2014 4 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Vcelku asi příjemná oddechová kniha, ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že tohle byla jedna z nejslabších knih autorky. První polovina byla dost vleklá a ano bohužel i celkem nudná. Druhá polovina už určité tempo chytla. Hrdinka mi tentokrát, hlavně ze začátku, nebyla vůbec sympatická a bohužel ani páni chlapci. Celkově tomu chyběla určitá romantika začínajícího vztahu, ta romantika, které jsou autorčiny předchozí knihy plné. Naproti tomu téma stalkingu bylo zpracováno skvěle a přesvědčivě, až ve mně ožily vlastní vzpomínky.
Rozhodně této knize nelze upřít humor. Fakt jsem se zasmála.
Celkově shrnuto, fajn kniha, ale vím, že zrovna k této už se nevrátím.

21.02.2014 3 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Krásný příběh se sympatickými hrdiny. Vážná témata autorka do příběhu zapracovala výborně, zcela přirozeným způsobem. Velmi oceňuji, že se také vyvarovala jakýchkoliv sladkých řečí a dalších otřepaných klišé, které by knihu posunuly do klasické červené knihovny. Takto je to krásný, místy smutný, ale zcela uvěřitelný příběh. Jako ze života. Dávám 4 a 1/2 hvězdy

18.02.2014 4 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Výborný thriller. Jeden podezřelý, ale je to skutečně on, kdo vraždí? Až do konce to není jasné. Napínavé, velmi čtivé a místy hodně děsivé.

16.02.2014 5 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Krátký ponurý příběh napsaný úsporným stylem a ... v mnohém určitě pravdivý.

13.02.2014 3 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Výborný psychologický příběh z právnického prostředí. Autorovy znalosti a zkušenosti z povolání knize přidávají na realitě a propracovanosti. Skvěle vykreslené postavy i rozklad do té doby šťastné rodiny, stejně tak skvělé dialogy a výslechy v soudní síni, dostatek napětí, neustálé narážky hlavního hrdiny na věci, které teprve přijdou a hodně neotřelý konec přispívají k tomu, že knihu jednoznačně řadím k těm nejlepším, co jsem poslední dobou četla.

12.02.2014 5 z 5

Studio 6 Studio 6 Liza Marklund

Citelně slabší než předchozí Exploze, která se mi velmi líbila. Detektivní příběh se tu odvíjel velice pomalu, bez jakýchkoliv zvratů a v závěru v podstatě vyšuměl trochu do ztracena. Vlastně ani nevím, jestli bych to nazvala přímo detektivním příběhem. Navíc politická část zápletky pro mě nebyla nijak zajímavá.
Nemůžu ale říct, že bych se nudila. Annika je mi sympatická a kniha byla spíše zajímavá v poznávání její osoby v mladším věku oproti Explozi.
Přesto tato kniha disponuje jedním (škoda že jich není více) velice překvapivým momentem v samotném závěru. Musím přiznat, že mi znatelně poklesla čelist a byla to od autorky trochu "rána mezi oči". Joo, to bylo to hodně dobré.
Ale bohužel jedna stránka nedělá celou knihu, proto hodnotím pro mě spravedlivým průměrem.

10.02.2014 3 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Výborná kniha s opravdu překvapivým koncem.

08.02.2014 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh ženy, která ač neměla rozhodně na růžích ustláno, nikdy se nelitovala. Naopak se dokázala radovat z každé maličkosti a vidět na lidech jenom to lepší.
Klobouk dolů před touto i dalšími podobnými ženami. Moc hezky napsáno.

06.02.2014 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Čekala jsem další knihu plnou klišé, které kolonka "oddechová" četba většinou přináší. Několika se nevyhnula ani tato kniha, ale příběh je velmi milý a skrývá skvělou životní myšlenku. Děj ubíhal velmi rychle, nechyběly mu velmi sympatické postavy, humor i dojetí. A co je hlavní, dokázal i mnohokrát překvapit.
Krásná a milá kniha, takové příjemné pohlazení-)

04.02.2014 5 z 5

Past Past Marko Leino

Velmi kvalitní thriller, kterému nechybí napětí, promyšlená zápletka a nepředvídatelný děj i konec. Po celou dobu je nemožné odhadnout, kdo další vstoupí do hry s vlastním nápadem a zamíchá tak dějem. Autor si velmi dobře pohrál s profily jednotlivých postav.

01.02.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Jednoduše výborný thriller. Nesbo se posouvá stále výš, ať už jde o celkový styl vyprávění, zápletky, vedlejší linky, postavy a samozřejmě i způsoby vraždění. Upřímně se těším i bojím (myšleno též pozitivně) co po téhle knize přijde v Přízraku.
Přestože podle mého tato kniha mohla skončit tak o 100 stran dříve, nemůžu jinak, než jí dát plný počet.

30.01.2014 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Humorná oddechová romantika, ale přiznávám, čekala jsem víc. Bylo tam poměrně hodně hluchých míst, u kterých jsem se nudila.

26.01.2014 2 z 5

Zlatý vlk Zlatý vlk Bartłomiej Rychter

Pro mě překvapivě skvělá kniha. Neholduji fantaskní četbě, ani pokud jde o malé náznaky. Přesto jsem u této knihy neodolala díky tomu, že jde o dílo z produkce nakladatelství Host, které mě nikdy nezklame. A nezklamalo ani tentokrát, protože Zlatý vlk je výborný detektivní, místy hororový příběh. Velmi působivě byla vykreslena atmosféra městečka i se všemi jeho nevábnými pachy, druhá polovina knihy byla strhující. Příběh pro mě byl velmi nepředvídatelný, a proto o to více překvapující.

24.01.2014 4 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Výborná kniha s velmi silnými ženskými příběhy. Měla jsem pocit jako to vyprávěly skutečné ženy z masa a kostí. Zlomené, smutné a nešťastné, ale přesto neuvěřitelně silné, protože ani jedna svůj boj se životem nevzdává. Jestli nějaký ženský román stojí za přečtení, tak je to určitě tento. Zcela opravdové a upřímné čtení.

22.01.2014 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Kniha se mi těžko hodnotí, protože nejsem přesně ta cílová skupina, které je primárně určena. A právě u této knihy jsem si říkala, že jsem na tento žánr už fakt stará. Byl to milý příběh, už podle anotace se dá vcelku všechno předvídat, ale o to nejde. Přišlo mi, že hrdinové se chovali spíše jako mlaďouncí středoškoláci než devatenáctiletí vysokoškoláci a od toho se odvíjely i dialogy, na kterých kniha stojí. Bylo to hezké a odpočinkové, ale bez výrazné hloubky.
Přesto skvělé knihy jako Krásná katastrofa nebo Moře klidu mě u toho žánru pořád drží, jen tato kniha je podle mého opravdu spíše pro ty mladší-)) Ale mluvím jen za sebe, co čtenář to jiná chuť a názor.
Ale celkově shrnuto milá a oddechová kniha.

19.01.2014 3 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Kniha se mi velmi líbila, absolutně nemám co bych ji vytkla. Výborný příběh na pomezí detektivního a psychologického žánru. Přestože pachatel i pohnutky jsou zhruba v polovině téměř jasné, nijak to neubírá na čtivosti ani napětí. Mankellův jedinečný vypravěčský styl je největším plusem.

18.01.2014 5 z 5