evamarkvart evamarkvart komentáře u knih

Světla a stíny islámu Světla a stíny islámu Břetislav Tureček

Krasne sepsane zazitky..

14.08.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Neuveritelne inspirativni pribeh o tom, ze kdyz clovek trvde maka a zalezi mu na vzdelani, tak vse je mozne.. a ze se slusnosti nejdal dojdes. Za me jedna z nejlepsich knih ever.

14.08.2020 5 z 5

Endurance Endurance Alfred Lansing

Neskutečný příběh o skutečných lidech .. bohužel jsem se ke knížce vracela ne úplně s nadšením a četla spíše z povinnosti a to díky "fakta" stylu, ve kterém je kniha psaná - zcela bez emocí.

05.02.2016 3 z 5

Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA Agent Storm - Můj život v al-Káidě a CIA Morten Storm

velmi dopodrobna sepsaná kariéra islámského extrémisty a později agenta pracujícího pro západní tajné služby.. příběh opravdu zajímavý a unikátní - zbytečně rozvláčný co se osobního života píše a tedy někdy tak trochu nudí. Rozhodně ale stojí za přečtění, zvlášť v dnešní době je dobré vědět, jak se člověk vůbec stane islámským extremistou a jak přemýšlí, což kniha popisuje opravdu dobře.

24.11.2015 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

očekávání vyšší než realita, ale i tak velmi zajímavě sepsaný jeden den v životě 3 žen - lehce mě iritoval všudepřítomné gay/lesbické momenty (prakticky každá postava v knize toužila po stejném pohlaví). V originále mohu doporučit i díky úžasně bohatému slovníku a stavbě vět autora.

07.10.2015 4 z 5