evajs.evajsek evajs.evajsek komentáře u knih

Spiknutí: Pravda o pokusu odstranit prezidenta ČR Spiknutí: Pravda o pokusu odstranit prezidenta ČR Luboš Procházka

Obsah knihy je minimálně k zamyšlení a zpětnému ohlédnutí...

25.04.2024 4 z 5

Toyen - první dáma surrealismu Toyen - první dáma surrealismu Andrea Sedláčková

Paní Sedláčková, velké díky! Nádherně zpracovaná a čtivá kniha. Nechtělo se mi ji odložit. Klobouk dolů.

16.04.2024 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Páni, to bylo počteníčko ! Parádně vystavěný příběh. Děj se odehrává u Pardubic. Sleduje komplikovaný vztah sester, jejich život po nečekaném úmrtí maminky, mezilidské vztahy na malém městě. Děkuji paní spisovatelce za čtenářský zážitek. Pro mě je tato kniha letos jednou z nejlepších, kterou jsem přečetla.

27.12.2022 5 z 5

Zahrada / Rest Zahrada / Rest Petr Sagitarius

V pořadí již čtvrtá kniha příběhů s majorem Saranem. S radostí mohu po jejím přečtení konstatovat, že povedená. Četla jsem rozhovor s panem Sagitariem a souhlasím se zmínkou autora rozhovoru, že knihy by mohly být námětem na dobrý scénář k seriálu. Snad se dočkáme....těším se na další spisovatelův počin a vývoj postavy majora Sarana v čase.

17.09.2022 5 z 5

Pro oči nevidím Pro oči nevidím Marie Horová

Povedená detektivka! Pěkné dávkování informací, zajímavá zápletka. Z poslední věty mě ještě teď mrazí...Souhlasím s komentáři níže, prvotina se Vám vydařila, paní Horová. Těším se na další příběh.

10.09.2022 5 z 5

Sedmnáctka Sedmnáctka Jitka Ludvíková

Příjemné čtení, pěkně zamotaný děj. Edici České detektivky mám ráda. Vybírám většinou podle recenzí čtenářů.

11.04.2022 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Milé čtení. Pohlazení po duši. Příběhy žen, které se zasvětily bohu. Kniha ve mě pořád rezonuje. Každý příběh mě nutí k přemýšlení nad věcmi mezi nebem a zemí, nad tím uvědomit si okamžik, který prožíváme a hlavně na vztahy mezi lidmi. Nad tím, kam se posunula a posunuje naše společnost, která je konzumně zaměřena. Obdivuji tyto ženy, za jejich skromnost, za pomoc bližním a za to, že se dokázaly svěřit se svým příběhem a osvětlily běžný život řeholnic a jejich poslání.

27.07.2021 5 z 5

Zrádce Zrádce Jonathan De Shalit

Na knihu se špionážní tématikou jsem se těšila. Bohužel jsem nedočetla. Na můj vkus příliš pomalé rozvleklé vyprávění. Vůbec se nedá srovnat např. s knihou V. Jareše Všichni proti všem.

16.05.2021 1 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Zajímavé čtení z trojmezí. Příběhy a osudy jsou uvěřitelné, s dobře vystavěnými zápletkami. Potěšilo mě, že se děj odehrává ve Slezsku. Jsem zvědavá na další díl trilogie. Pokud rádi čtěte příběhy z Moravskoslezského kraje, doporučuji mimo úžasných knih Karin Lednické, také knihy paní Nely Rywikové, Richarda Skláře a Petra Čichoně.

02.05.2021 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Hodně zajímavá kniha. Nelze zařadit do jednoznačné kategorie literárního žánru. Oceňuji autorčin nápad a fantazii, se kterou příběh vystavěla. Mě osobně se kniha četla dobře. Začátek byl zvláštně zajímavě-pomalý, ale strhující, nutící číst dál. Posledních sto stran nabralo rychlejší tempo, no a závěr? Přečtěte si sami. Myslím, že stojí za to.

21.04.2021 4 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Závěrečný díl trilogie se mi líbil. Svižné čtení, čitelný rukopis autora, dobré hlášky.
Lehčí čtení, ideál na dovolenou nebo na odreagování.

10.04.2021 5 z 5

Země skrytých úsměvů Země skrytých úsměvů Markéta Hejkalová

Povedený soubor povídek. Příjemné čtení a ochutnávka literární tvorby českých autorů.
Doporučuji na odreagování. Hned první povídka vás dostane svým vyústěním. Určitě si od některých autorů, přečtu něco z jejich tvorby...např. od Biancy Bellové, Jiřího Lojína, Jiřího Kratochvíla ...

15.03.2021 5 z 5

Pech Pech Klára Aycox

Na vydání této knihy jsem se docela těšila. Nakladatelství Host téměř vždy zaručuje kvalitní četbu. V knize se prolíná vyšetřování kriminálních činů, do kterých jsou zapleteni i členové rodin vyšetřovatelů. Podezřelými jsou i samotní vyšetřovatelé. Docela pěkně vystavěné zápletky. Zajímavý pohled do života lidí z různých společenských vrstev. Ze začátku jsem se ztrácela v množství postav, které se v příběhu objevovaly, ale pak se vše začalo spojovat. Kniha je prvotinou spisovatelky Kláry Aycox - držím paní spisovatelce palce a těším se na její další literární počin.

01.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nádherné čtení. Moc jsem se na druhý díl této ságy těšila. Pokračování předčilo mé očekávání. S postavami jsem doslova splynula - jako bych žila jejich život. Citlivě a bez příkras popsán život v Horním Slezsku; zase o něco více rozkryty národnostní sváry, které se táhnou z minulosti až do současných dní. Jsem zvědavá na třetí díl. Doslov i obrazová příloha jsou pomyslnou třešničkou na dortu této knihy. Děkuji paní spisovatelce za procítěný příběh a pro mě velký čtenářský zážitek.

02.02.2021 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Waw! To bylo počteníčko. Pěkně vystavěný příběh prolínající se několika časovými rovinami, který společně vypráví několik osob.
Rodinné vztahy, pouto k milovanému člověku, dítěti, přátelům a výpověď o dění v meziválečném a válečném období 2. světové války .... Děj měl spád. Vytříbený styl psaní ...určitě to není moje jediná kniha této spisovatelky. Děkuji za mimořádný čtenářský zážitek. Dojemné emotivní dílo, na které hned tak nezapomenu.

15.01.2021 5 z 5

Lanovka nad Landekem Lanovka nad Landekem Petr Čichoň

Moje prvotina od pana Čichoně. Vybral si velmi ožehavé téma - historické Německo - Polsko - České národnostní a územní problémy, prolínající se současným Slezskem (českým i polským) do současnosti. Dýchala na mě ponurá nálada. Téma určitě dobré. Ale je s ním potřeba více pracovat, rozvést trošku podrobněji a začlenit do děje. Mě jako rodilé Slezance jsou historické události známé. Pokud si o nich povídám se známými z Čech, koukají na mě s otevřenu pusou, nemají ponětí o "Prajzké" a Hlučínsku, Bohumínsku, Těšínsku..... Toto nás ve škole, bohužel, neučili. Každopádně děkuji za čtenářský zážitek a zkusím Slezský román.

07.01.2021 4 z 5

Intrikáni Intrikáni Vítězslav Jareš

Svižný děj, poutavě napsáno. Člověk si připomene atmosféru porevolučního dění. Knihu se mi nechtělo odložit, přečetla jsem za dva dny. Tento žánr autorovi sedí asi nejlépe. I když kniha "Zavěšená pizza" mě potěšila také.
Oceňuji, že autor oslovuje napřímo čtenáře a ptá se na jejich názor, zasílá ukázky své tvorby, poděkuje za reakci a zpětně odpoví.
Těším se na jeho další tvorbu - již mám vše od pana Jareše přečteno.

04.01.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tato kniha je pro mě letos TOP (hned po Šikmém kostelu). Styl psaní bez přímé řeči - hodně zajímavé a uvozovky mi nechyběly. Také příběh byl strhující, rozložený do tří etap Zuzanina života a postupně nabíral na obrátkách. Po týdnu mi děj stále rezonuje v hlavě.....určitě si přečtěte.

30.11.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pěkné čtení, děj má spád, zajímavá zápletka, moje druhá knížka od této autorky a určitě ne poslední.

22.11.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Zajímavý příběh rodinných vztahů na pozadí událostí dvou světových válek. Paní Körnerová umí tyto příběhy vyprávět. Přečteno na jeden zátah. Doporučuji

06.11.2020 5 z 5