EvaEmma EvaEmma komentáře u knih

Psychologie dětí - děti s výchovnými problémy - Individuální psychologie 2 Psychologie dětí - děti s výchovnými problémy - Individuální psychologie 2 Alfred Adler

Kniha je velmi čtivá. Myšlenky byly opravdu nadčasové. Doporučuji všem, kteří chtějí a mají zájem pracovat s dětmi.

05.08.2023 5 z 5

Na další knihu Jana Poncarové jsem se moc těšila. Ale ...... Eugenie byla čtivá kniha, krásná kniha. Zřejmě po Podbrdských ženách ( což byl krásný román ) jsem měla větší očekávání...
Toto je můj osobní pocit, nechci nikoho od románu odradit! Knihu určitě doporučuji k přečtení!

02.01.2020 4 z 5

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Miluji Lindiny romány. Každá její kniha je úžasný zážitek!

25.12.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tři hodiny krásného času s tímto příběhem. Paní spisovatelka opět nezklamala. Doporučuji!

15.07.2019 5 z 5

Čekala jsem dlouho! Čekala jsem dlouho! Danka Šárková

Super pohodové čtení na odpoledne. Čtivá a oddychová kniha. Vše podstatné bylo napsáno níže.

25.02.2019 4 z 5

Mám dyslexii. Průvodce pro dospívající a dospělé se specifickými poruchami učení Mám dyslexii. Průvodce pro dospívající a dospělé se specifickými poruchami učení Olga Zelinková

Výborná publikace. Jako matka dyslektika doporučuji! Zde na všechny otázky dostanete odpovědi.
Je to opravdu vhodná literatura pro všechny, kteří chtějí pochopit a pomoci lidem s touto diagnózou.

30.01.2019 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Annu Bolavou považuji za nejlepší českou autorku současnosti.
Do tmy - kniha, která čtenáře úplně pohltí. Při čtení jsem úplně cítila vůní bylinek a slunného léta. Je to psychologická sonda do duše nemocné Anny.....
Doporučuji!

30.01.2019 3 z 5

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Tato kniha má v mé knihovně své místo. Ráda se k ní budu vracet.
Příběh dvou žen, které dělí od sebe rozdíl dvou generací. Jejich životní smutky je spojí dohromady a vzniká krásné přátelství.....

30.01.2019 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Po přečtení této knihy si uvědomíte, že bychom neměli odsuzovat blízké za jejich činy. Protože nevíme za jakých podmínek své rozhodnutí učinili.
Dneska jsem v časopise narazila na rozhovor s paní spisovatelkou. Kde popisovala scénu, kdy dala přečíst svému muži sepsanou knihu Němci. Po jeho mírné kritice, šla do stodoly, knihu rozsekala sekerou a zapálila...... Je moc dobře, že knihu vydala!

30.01.2019 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Krásná kniha. Jediné co bych vytkla je útlost knihy. Úplně mě mrzelo, že jsem na poslední stránce. Těším se na další autorčin literární počin!

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Moje první kniha od tohoto autora. Povídky o životě ze života. U některých jsem se pobavila a od srdce zasmála. Oddychové čtení. V budoucnu si určitě ještě nějakou knihu od Fulghuma přečtu.

30.01.2019 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Krásna kniha, krásný příběh. Přečteno jedním dechem za dva večery.
Děkuji za krásné připomenutí míst mého rodného kraje!

26.01.2019 5 z 5

Povím vám o dyslexii Povím vám o dyslexii Jarmila Burešová

Krásná kniha. Určitě ji doporučuji! Tato kniha je skvělá pomůcka pro dyslektické děti. Dokáže jim příběhem vysvětlit jejich " potíže " při čtení, učení, případně i problémy ve škole.

01.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Na knihu jsem se těšila, ale vůbec se mi nelíbila. Velké zklamání. Možná kdybych byla o 10 let mladší. I když jsem ji brala jako knihu na odreagování, nudila jsem se při čtení.

01.01.2019 2 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha Skleněný pokoj je fiktivní příběh zasazen do skutečného domu, místa. Příběh rodiny Landauerů je velmi čtivý. Dokázala jsem během čtení prožívat jejich osudy. Hvězdičky dávám za psaný příběh. Nehodnotím autorův nápad a to psát fiktivní příběh, který popisuje příběh vily Tugendhat. Chápu potomky rodiny Tugendhatů, že mají k této knize výhrady. Protože tímto jim bude příběh Skleněného pokoje přisouzen.

01.01.2019 5 z 5

Odemykání dětského potenciálu Odemykání dětského potenciálu Jan Mühlfeit

Knihu jsem přelouskala za dopoledne. Spíše bych ji doporučila rodičům malých dětí.

26.12.2018 4 z 5

Novohradsko - stopy lidí Novohradsko - stopy lidí Václav Vochozka

Kniha obsahuje unikátní fotografie dokumentující život na Novohradsku. Autor pan Vochozka je jeden z několika mála lidí, kteří obývají Staré Hutě. A díky své profesní činnosti zná tyto nejtajemnější hory Česka velmi dobře.

25.12.2018 5 z 5

Vzpomínky, co neuletí Vzpomínky, co neuletí Hana Andronikova

Wau,.... Těžko se hledají slova. Knihu povídek jsem "zhltla" za večer. Doporučuji přečíst.

31.03.2018 5 z 5

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Příběh Ellen, která chtěla být "lepší " než její rodiče. Popisuje ji jakou malou dceru, dospívající dívku, manželku, matku.
Příběh vědce Eda, který vážně onemocní. Provází nás jeho profesní kariérou, životem s Ellen a krásným vztahem mezi ním a synem.
Osobně se mi kniha líbila. Byla plná emocí.

28.02.2018 3 z 5

Příběhy novohradských domů Příběhy novohradských domů Vladimír Hokr

Kniha provází historií města Nové Hrady. Připomíná příběhy jednotlivých domů, ulic. Vzpomíná na osobnosti a události tohoto krásného města. Zajímavý průvodce.

28.02.2018 5 z 5