EvaEma EvaEma komentáře u knih

První krev První krev Angela Marsons

Stránky mají hodně prázdného místa (kniha mohla být poloviční) a tedy se čte velmi rychle. Některé příběhy na pozadí nejsou uvěřitelné, hodně tragických událostí na jednu osobu. Možná se to tak může v životě stát, ale na můj vkus tam bylo těch tragických osudů zbytečně moc. I kdyby autorka polovinu ubrala, byl by příběh zajímavý a napínavý (si myslím).

10.01.2024 4 z 5

Terasa v Římě Terasa v Římě Pascal Quignard

Něco mezi beletrií a poezií. Taková literatura se mi nečte lehce a nerozumím jí. Některé části jsou poetické a některé erotické... :-) Ale celkový dojem na mě kniha nezanechala, nemám z ní vlastně žádný dojezd, který by mi vrtal hlavou... přečetla jsem, odložila jsem.

14.11.2023 3 z 5

Kolibřík Kolibřík Sandro Veronesi

První stránky mě navnadily, těšila jsem se, byla jsem nedočkavá... pak jsem se začala ztrácet v čase a pochopila jsem, že tuhle knihu nejde číst rychle. Jsem moc ráda, že mě kniha donutila věnovat se jí soustředěně a pozorně. Stálo to za to.

08.10.2023 5 z 5

Kde zrovna jsem Kde zrovna jsem Jhumpa Lahiri

Vzala jsem si na dovolenou a byla to skvělá volba - po každé povídce jsem měla čas na takový ten dozvuk, co ve vás rezonuje a potřebujete si ho odžít, nikam nespěchat, jen posedět a popřemýšlet si...

18.07.2023 5 z 5

Balkán – Ráj svobodného cestování Balkán – Ráj svobodného cestování Marek Audy

Knihu jsem četla po vlastní cestě Balkánem, pomohla mi pochopit, že historii, politiku a takové to vnitřní napětí, které v této oblasti prostě JE, nikdy nepochopím.
Přestože jeskyně nejsou mým cílem, kniha se mi moc líbila. Obsahuje krásné fotografie, popis přírody přesně odpovídá mým dojmům a inspiruje mě navštívit další místa, která jsem minula.
Jak tu už zaznělo, trochu se v knize mlží časová období. Z některého čtení vyplývá "současnost", ale pak se dočtete, že jde o rok 2014. Celkově ale kniha výborná, doporučuji.

16.07.2023 4 z 5

Zážitky rozvedeného muže Zážitky rozvedeného muže Ivan Galambica

Geniální!!!!! Smála jsem se nahlas, odpočinula jsem si, pobavila se!
Půjčila jsem ji do všech stran, bavili se čtyřicátníci, šedesátníci, muži, ženy, bez rozdílu.
A mně osobně velmi pomohla překlenout období čerstvě po rozchodu/rozvodu - získat nadhled a bavit se! :-) Děkuji za tuto knihu!!!!!

31.05.2023 5 z 5

Případ Kukockij Případ Kukockij Ljudmila Ulická (p)

Kvalitní čtení. Moc se mi líbily pasáže, kde autorka pestrým jazykem popisuje prostředí, stav věcí, situace,... Na základě anotace jsem očekávala příběh o muži, lékaři, jeho kariéře, určitě i o ruské politice, kniha se ale z mého pohledu odklonila více k ženám, zaměřila se na jejich těžké životy a velmi rozdílné životy. Uprostřed knihy mne zaskočila část, která tam jako kdyby nepatří - po přečtení Doslovu jsem změnila názor.
Každopádně to byl velký zážitek a jsem moc ráda, že jsem se s touto knihou potkala.

26.05.2023 5 z 5

Astra Astra Cedar Bowers

Tuto knihu jsem četla pozvolna. Pro mě to nebylo čtení na jeden dech. O to víc si ale knihu vychutnáte. Přestože jde o jeden příběh jedné ženy, tím, že o ní vypovídají její blízcí v jednotlivých kapitolách, skoro se kniha blíží povídkovému žánru.

24.04.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Na začátku jsem se trochu bála, aby to nebylo sci-fi (to zrovna není můj šálek kávy), pak jsem se začetla, první polovina se mi moc líbila. Od poloviny to ale nabralo směr k romantické literatuře a přestalo mě to bavit. Dočetla jsem, byla jsem zvědavá na pointu, bylo to už ale jen mechanické čtení, bez požitku.

29.03.2023 3 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Odpočinková kniha, cítila jsem z ní příjemnou vůni starožitnictví, přeskakování do 17. století bylo zajímavým zpestřením. Vadil mi však jednotvárný jazyk, možná to bylo překladem (?) - u slov "zalapala po dechu" jsem si už pak dělala čárky, bylo to rušivé a knize ubralo na kvalitě.

02.11.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

To bylo milé čtení. Všechny "knihy" mě bavily. Jasně, že člověk od začátku tuší závěr, ale bylo příjemné si k tomu závěru dojít a trochu si taky zapřemýšlet nad vlastními "výčitkami" :-)

16.10.2022 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Ze začátku jsem se výborně bavila, ale postupně mi tuhnul úsměv na tváři... a na konci už mi jen mrazilo a bylo ouzko (a vím přesně proč). Páni!!!!!! Moc děkuju za tuhle knihu!!!!!

10.10.2022 5 z 5

Hrdinský čin Hrdinský čin Vladimir Nabokov

Kochala jsem se popisem přírody, příběhem, spletitostí vztahů... čtení jsem si opravdu užívala! A když jsem se na konci dostala k doslovu, tak to abych začala číst znovu!!! Já to asi nepochopila!!! :-D
No ale z toho vyplývá, kolik rozměrů kniha má. Jasně, že si ji dám znovu! Je fakt dobrá!

07.10.2022

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Tohle čtení mě těšilo. Vyprávění kocoura, občas až trochu dětsky podané, ale přitom s pozadím vážného tématu... a vlastně komentář píšu až několik týdnů po dočtení, jak na mě kniha (v dobrém!) doléhá.
Gramatické chyby odpouštím, jsem moc ráda, že se nám taková kniha dostala na český trh.

17.08.2022 5 z 5

Mary Jane Mary Jane Jessica Anya Blau

Knihu jsem si vybrala na letní prázdniny. Bohužel jsem ji přečetla hrozně rychle, chci ještě pokračovat! Chci víc stránek se zážitky Mary Jane, s Izzy, Shebou a dalšími! A přitom takové vážné téma, předsudky, rasismus... přesto to bylo krásné, odpočinkové letní čtení.

10.07.2022 5 z 5

Poslední exil Poslední exil James Aldridge

Občas jsem měla problém se soustředit, to ale není chyba knihy, to je chyba čtenáře. Dnes jsou všechny knihy "rychlé", tato chce čas. Ale když jí ten čas a soustředění věnujete, odmění vás atmosférou a zajímavými informacemi.

02.07.2022

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

Poklidná četba, jen mi přišlo zbytečné popisovat tělesné potíže (zvracení, apod.), to stačilo zahrnout do textu jednou.. hrozně mi to kazilo poetiku, bývala bych si ji více užila.

20.06.2022 4 z 5

Komu svěrací kazajku Komu svěrací kazajku Vladimír Klevis

Vynikající humor nenápadně zakomponovaný do detektivní zápletky. Nevím proč, ale neustále se mi při čtení připomínal film Mazaný Filip :-)
"Zvadl jak fialka na poušti."
No prostě výborné čtení, ale napínavý thriller nečekejte!

07.05.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Tohle pro mě byl výběr "vedle". Obyčejné vyprávění, podobně si píšou mraky lidí do šuplíků nebo někam do blogů, ale za zveřejňování to nestojí. Nic jsem se nedozvěděla, bohužel ani nepobavila. Pro mě úplně zbytečné čtení, ztráta času.

17.04.2022 odpad!

Život v papiňáku Život v papiňáku Randi Kreger

Kniha je vhodná pouze pro osoby, jejichž blízký má hraniční poruchu osobnosti. Člověku trpícímu touto poruchou bych knihu nedoporučila, ale ono je to tak i v úvodu knihy napsané. Mně kniha moc pomohla. Mně blízká osoba touto poruchou trpí a často docházelo k nedorozuměním jen proto, že jsem si neuměla představit, jak co prožívá. Teď už mnoha věcem rozumím víc, kniha mi hodně pomohla.

02.04.2022 5 z 5