eva7327 eva7327 komentáře u knih

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Plynulé čtení, líbila se mi odbočení do příběhů vedlejších hrdinů. Ta umela perfektně vysvětlit jejich povahu na základě jejich životních zkušeností. Některé události mi však přišly hodně krajní, co se týče jejich zařazení možná kvůli zvýšení dramatičnosti. Celou knihu jsem čekala, kdy se hlavní hrdince stane něco povzbudivého.

09.06.2020 3 z 5

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo 15. Teď jsem ji po více jak 15 letech znova otevřela, znova jsem ji hltala ve dne v noci, i když příběh pro mě získal nové rozměry. Krásný čtivý román moc doporučuji.

01.05.2020 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Nádherně poskládaný příběh, vše krásné vykreslené, emoce i vykreslení postav mi přišlo opravdové.

09.04.2020 4 z 5

Chraplavé chorály Chraplavé chorály Roman Szpuk

Krásné barvité popisy přírody a jejích kouzel, zmarů, a dojmů, které to na člověka udělá. Dokázala jsem se přenést do lesů na Šumavě a prožít atmosféru míst.

15.08.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Strhující příběh psaný v krátkých kapitolách, pohledy 4 osob. Kapitoly jsou krátké a navzájem navazují.
O tragédii jsem jen něco málo tušila, jsem vděčná, že jsem na tuto knihu narazila a vzbudilo to můj zájem. Přečetla jsem ji jedním dechem.

14.08.2018 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha, ve které bylo po přečtení mnoho založených míst na stránkách, ke kterým se můžu vrátit kdykoliv a dají mi nějaké moudro. O vztazích mezi blízkými i ve společnosti.
Po dočtení jsem neměla úplně dobrou náladu z toho, kolik vizí z doby před více než 60 lety se naplnilo. Kolik se jich ještě naplní?

13.08.2018 4 z 5