eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Když už jsem se do téhle ságy pustila, tak ji dočtu až do konce, i když to není žádný zázrak. Naštěstí je to aspoň čtivé.

09.03.2022 3 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Druhý díl se četl stejně snadno a rychle jako první. Nic divného, když je to taková pohádka pro dospělé, kde jsou postavy převážně černobílé a hlavní hrdinové ze všeho vyváznou prakticky bez úhony. :-)

19.02.2022 3 z 5

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Vážně jsem se snažila to dočíst, ale je to tak nezáživné, že jsem skončila někde za půlkou, kdy už mi byla Eliška tak protivná, že to dál nešlo.

06.02.2022 odpad!

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Kniha není špatná a určitě budu pokračovat dalšími díly, ale oproti autorčiným pozdějším knihám (Válečný požár a Meč a Koruna) je to kvalitativní sešup dolů. Ještě štěstí, že jsem s tímhle nezačala, protože bych se k těm lepším třeba vůbec nedostala a to by byla škoda. Je vidět, že autorka roste a jde více do hloubky. Jen jsem zvědavá na poslední díl Meč a Koruna, když na čtvrtý díl vlastně navazuje tohle.

02.02.2022 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Když jsem knihu začala číst, zdála se mi skvělá. Postupně ale mé nadšení upadalo a na konci z něj moc nezbylo. Téma super, Leonard uvěřitelný, ale pak to celé nějak upadá a vlastně se tam nic převratného neděje. A trochu mi vadily ty poznámky dole, které mne vždy vytrhly z děje. Přesto jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

21.01.2022 4 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Sabine Ebert

Co napsat víc než Kalina... Jen, že mne to nalákalo na sérii o porodní bábě. :-)

10.01.2022 5 z 5

Čas zrady Čas zrady Sabine Ebert

Opět super počteníčko, hned jdu na další díl. Jen mne tu tedy překvapují ti čeští vévodové... Neměli my jsme knížata?

10.01.2022 5 z 5

Ernettiho stroj Ernettiho stroj Roland Portiche

Napínavé, čtivé, ne tak překombinované jako Dan Brown a nechápu spojitost s Bondem. Nesmí se to samozřejmě brát úplně vážně, je to prostě sci-fi. Pár zajímavých info a námětů k zamyšlení (i když nic nového) se tam najde, ale logických chyb také.

10.01.2022 4 z 5

Moudrost zvířat - Jak zvířata myslí a co cítí Moudrost zvířat - Jak zvířata myslí a co cítí Virginia Morell

Musím říct, že pro mne většinou nic objevného. To, že zvířata nejsou nemyslící stroje, vím už dávno a nechápu, že se to oficiálně připouští až v poslední době. Je ale pravda, že se stále ještě setkávám s názory, že si zvířata polidšťujeme. Ale vždyť člověk je také jenom zvíře!
Je jasné, že k tomu aby se u někoho rozvinula inteligence, tak k tomu musí mít podmínky. Prase zavřené celý život v chlívku, kde se sotva otočí, se asi bude projevovat jinak než to, které má nějakou svobodu. Ani "blbá" slepice není hloupá.
Jediné, co jsem netušila, bylo to, že si papoušci (a možná i jiní ptáci) dávají ve své řeči jména. Ale třeba se časem zjistí, že si jména dávají i jiná kolektivní zvířata. Tam je přece důležité vědět kdo je kdo.
Knihu určitě doporučuji všem, kdo nějaké zvíře vlastní nebo si ho chtějí pořídit, aby si ho víc všímali, dopřáli mu co nejlepší podmínky a byli mu dobrým parťákem.
P.S.: Čím víc čtu o Darwinovi, tím je mi bližší a víc ho obdivuju.

20.11.2021 5 z 5

Za války, 1918: Příslib naděje Za války, 1918: Příslib naděje Cynthia Harrod-Eagles

Opět skvělé čtení a opět budu natěšeně čekat na další díl.

20.11.2021 5 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Tak určitě je to příběh na zamyšlení, ale nijak mne to nenadchlo.

26.10.2021 3 z 5

Mladý sokol Mladý sokol Sabine Ebert

Super historický román! Čtivé, zajímavé, reálné, ale vůbec ne hrubé. Tahle doba mi v jiných románech nějak nesedla, právě třeba pro tu hrubost a nesympatické postavy. Tohle je fajn. Jsem ráda, že budou víc než 3 díly.

16.10.2021 5 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Překvapivě čtivé a zajímavé. Porodní bábu jsem ještě nečetla, ale nejspíš na ni časem také dojde. Jdu na další díl.

01.10.2021 4 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

To byla taková blbost, že kdyby to nebylo víc příběhů, tak bych to určitě nedočetla. Na konci každého jsem si řekla Proboha, co to bylo! Jediné, co mne zaujalo, byly ty oleandry a zajímalo by mne, jestli by to bylo možné.

01.10.2021 2 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Potřebovala jsem nějakou oddechovku a rozhodně jsem nebyla zklamaná.

22.08.2021 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Pěkné. Poslouchám to jako audioknihy a vždycky je hrozně rychle konec. Jdu na další díl.

22.08.2021 4 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Téma zajímavé, kniha nic moc, hlavní hrdina blb. Docela mne vyděsilo, kdo všechno může učit a trochu mne uklidnil až doslov. Ale je fakt, že fůra studovaných lidí je tak zaměřených jen na svůj obor, že jim chybějí všeobecné znalosti, a selský rozum se jim zdaleka vyhnul.
Co se tématu týče, tak bych se velice divila, kdyby si to ženy, které v tom nebyly vychovány od malička, nechaly jentak líbit. Chlapi možná, půlka žen také (než by zjistily, že není nic příjemného být na někom totálně závislý), ale druhá půlka žen určitě ne.

08.07.2021 2 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Poslechnuto jako audiokniha a poslouchalo se to móc dobře. Pro dospělé je to spíš dobrodružná pohádka, ale i pohádky jsou někdy potřeba. :-)

07.07.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Skvělá kniha. Obdivuji autorovu fantazii. Tedy já si to vše dokázala v pohodě představit, ale vymyslet to, bych nedokázala ani náhodou. :-) Zároveň je vše věrohodné a je znát pečlivá příprava. I když to dalo fušku, jak píše autor v závěru, tak to rozhodně stálo za to! Jen nechápu, proč je to u nás v knihovně jako fantasy/sci-fi a ještě ke všemu v Dětském oddělení. :-D

07.07.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Asi jsem od toho čekala trochu víc, ale četla se dobře a téma bylo zajímavé, takže vůbec nelituji, že jsem se do ní pustila.

24.06.2021 3 z 5