eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Pán čarodějů Pán čarodějů Petra Slováková

Tak tenhle díl je o moc lepší než ten první. Pustila jsem se do něj vlastně z nouze, ale nelituju a těším se na pokračování.

15.01.2023 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Opět poslechnuto jako audiokniha a opět skvělé. Milá pohádka, ale občas je to potřeba.

08.01.2023 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Opět poslechnuto jako audiokniha a opět mne to rychle pohltilo, i když minulý díl se mi líbil víc. A na konci jsem zůstala paf, že není konec. Tak šup na pokračování. :-)

13.12.2022 5 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Rozhodně doporučuji číst všechny díly hned za sebou, protože je to vlastně jedna kniha ve třech. Třetí kniha byla víc akční, ale ta prostřední mne bavila víc. Vlastně souhlasím s hodnocením Nikidree a ještě mne rozčilovala ta spousta překlepů. Téma je určitě super, je to velmi čtivé, ale celé je to dost nedotažené. A ještě mne autorka v doslovu nakrkla tím, že prý Marie Terezie měla nevychované děti, protože jich měla 16 a neměla čas se jim věnovat, když musela vládnout!

13.12.2022 4 z 5

Marie Terezie očima Marie Antoinetty a generála Laudona - Velikáni do kapsy Marie Terezie očima Marie Antoinetty a generála Laudona - Velikáni do kapsy Tomáš Chlud

Opět super, i když co se týká Marie Terezie, po minisérii v TV, ne až tak překvapivé. Víc mne zaujal Já a zase já :-) Fridrich II. Asi si o něm budu muset něco přečíst. To jsou ty souvislosti...

10.12.2022 5 z 5

Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku - Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku - Tomáš Němeček

Taková útlá knížečka a tolik informací! Z celé série mne zaujala nejvíc, protože v ní bylo i hodně dění okolo, které s Boženou souviselo. Takhle by se měl učit dějepis!

10.12.2022 5 z 5

Tomáš Garrigue Masaryk očima slečny Alice a mistra Viktora Tomáš Garrigue Masaryk očima slečny Alice a mistra Viktora Tomáš Němeček

Super dějepis do kapsy. Člověk se dozví i něco nového, pěkně v souvislostech a ještě opravdu čtivou formou.

02.12.2022 5 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Na začátku hned upozorňuji, že pokud se chystáte tuhle sérii číst, tak si pořiďte/půjčte všechny díly najednou nebo Vás na konci klepne. Nechápu, proč jsou to 3 knihy a ne jedna, když jedna bez druhé nedává smysl.
Jinak se mi tedy tenhle díl líbil víc než ten první a čtivé je to fakt hodně. Jen tedy nechápu Fay, proč nezkouší co všechno zvládne, když to nikdo neví. A vlastně nad moc věcma ani nepřemýšlí. Ale asi je to věkem :-). Přeci jen už nejsem cílová skupina, tak nad vším víc hloubám. ;-)
Hvězda dolů opět hlavně za tu spoustu chyb.

02.12.2022 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Naivní příběh pro postpubertální outsiderky, ale kdybych v tom věku četla fantasy a ne westerny, tak bych asi fantazírovala tímhle směrem. :-) Je to nečekaně čtivé a vtipné, takže hvězdu strhávám hlavně za tu spoustu překlepů, které opravdu ruší, a jdu na další díl, který mám naštěstí hned po ruce, protože ten konec...
Určitě čtěte všechny díly hned za sebou, protože je to vlastně jedna kniha rozdělená do tří.

26.11.2022 4 z 5

Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře Smila Karel IV. očima opata Neplacha a rytíře Smila Tomáš Němeček

Super počteníčko, i když o Karlovi už jsem toho četla dost a něco mi v tomhle chybělo. Ale třeba to byly jen vymyšlené nebo neověřitelné příběhy, které v "učebnici" nemají co dělat. Jsou tu i zajímavé informace o Janu Lucemburském, ale možná bych uvítala trochu víc info o Karlových sourozencích.

20.11.2022 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Opět poslechnuto jako audiokniha a opět skvělé. Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Asi, že byl hodně o koních. :-)

20.11.2022 5 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Zajímavý příběh, dobře se to četlo, ale je pravda, že to mohlo být lepší. Taková trochu moc červená knihovna. A nevím proč, ale nějak mi to připomínalo zvěrolékaře Jamese Herriota. :-D

20.11.2022 3 z 5

Šestnáct stromů na Sommě Šestnáct stromů na Sommě Lars Mytting

Moc pěkně napsané a čtivé, ale thrillerem bych to rozhodně nenazvala. I když hodnotím 5*, tak jedné věci v knize nevěřím. Pochybuji, že by tak mladý kluk, takhle uvažoval.

03.11.2022 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Stejně jako předchozí díly poslechnuto jako audiokniha, a opět je Matouš Ruml stejně skvělý jako kniha samotná. Dobrodružné pohlazení po duši.

27.10.2022 5 z 5

Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky Tomáš Němeček

Tak tohle bylo fakt super. Konečně se člověk dozví, a ještě opravdu čtivou formou, souvislosti. Určitě si přečtu i další knížky z téhle série. Rozhodně nejsou určené jen pro děti.

27.10.2022 5 z 5

Za války, 1919: Čas nových začátků Za války, 1919: Čas nových začátků Cynthia Harrod-Eagles

To už je vážně konec? Ach jo. Bude se mi po všech stýskat.
Nevím co víc napsat. Skvělá série.

10.10.2022 5 z 5

Syn celerového krále Syn celerového krále Ota Pavel

Abych se přiznala, četla jsem jen povídku Baroni na kolech, protože jsem si Blanku s Christianem zamilovala při čtení románu Cyklistka. Těch 5* tedy patří této povídce, protože je z ní patrné, že je měl autor také rád.

30.09.2022 5 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Čtivé a napínavé dobrodružství, ale pro mne dost neuvěřitelné, že by to takhle všichni zvládli. S jednou botou ;-). Ale třeba jo. Ti kluci určitě, vím čeho jsme byli v tom věku schopni.

30.09.2022 4 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Výborná kniha. Nikdy by mne nenapadlo, že komunisté mohli přispět i k něčemu dobrému, ale být v té tobě v jižní Itálii, tak bych chtěla žít v komunistické rodině.
Některé zvyky, tradice a nepsaná pravidla mohou změnit jenom matky, ale ty se většinou držej zuby nehty toho, co jim v mládí vtloukali do hlavy, i když i jim to vlastně vadilo. Jen matky mohou začít vychovávat své děti jinak. Vliv otce je samozřejmě také důležitý. Kniha mi vlastně v něčem připomněla knihy Jane Austinové. Rozdíl je ale století a půl...

19.09.2022 5 z 5

Zajímavá a čtivá kniha, které bych dala 4* kdyby to bylo celé vymyšlené. Za to, že jsem se dozvěděla něco, o čem jsem neměla ani tušení, dávám tu pátou. A za fotky.
Vlastně mi teprve teď docvaklo, jak jsou někteří lidé omezení. Vždyť už se lítalo do vesmíru a pořád byla rasová segregace. To mi rozum nebere. A teď je to zase přehnané naopak...

19.09.2022 5 z 5