eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Opět napínavá jízda. Pottera jsem nečetla, takže mi to nic nepřipomínalo, ale občas mi to přišlo moc překombinované a trochu moc zaláskované. Ale jinak fajn a hned jdu na další díl.

15.08.2023 5 z 5

To je tedy nadělení. I když podobné knihy nevyhledávám, tak jsem moc ráda, že jsem u téhle udělala výjimku. Dana jsem kdysi viděla úplnou náhodou ve Výměně manželek (náhodou proto, že jsem moc dílů neviděla) a mile mne překvapil. Předtím jsem ho neznala. Matěje ano, a že si pořídili zámek jsem někde zaslechla, ale nepřemýšlela jsem nad nimi. Teď bych se k nim nejradši nastěhovala :-). Fajn kluci a moc fajn knížka. Jasně, je to psané s nadsázkou a některé kapitoly mne až tak nebavily, u jiných jsem se zas smála, a ten konec! Chvíli už jsem se bála, že se opravdu vrátili do Prahy, ale dopadlo to dobře a doufám, že jim bude přát štěstí i dál. Určitě si to zasloužej.

13.08.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Poslechnuto jako audiokniha. Nad druhým dílem bych neuvažovala, ale ten konec nekonec mne k němu donutí.
Příběh pro mne zas tak objevný nebyl, protože vše již bylo řečeno ve Zdivočelé zemi. Ze začátku mne štvali obě rodiny, což se pak naštěstí vylepšilo, ale stejně jsem od toho čekala víc.

31.07.2023 3 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Pokračování je stejně skvělé jako první díl. Jen chvíli, někde ve 3/4 knihy mi přišlo, že se tam nějak nic neděje, ale pak se to zase rozjelo. Za mne super.

25.07.2023 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Pěkně se to rozjelo. Napínavé od začátku do konce. Už i čarodějnice začínají být sympatičtější, takže už mne baví všechny dějové linky. Závidím autorce její fantazii! Nemám problém si to všechno představit, ale vymyslet to, to teda klobouk dolů.

22.07.2023 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak teď už to jede a jede, že se nedá pomalu přestat číst. Tedy ze začátku mne nebavily kapitoly s Manon, protože nemám ráda záporné hlavní postavy, ale bylo mi jasné, že to tam není bezdůvodně a pak se to vyvrbilo k lepšímu, takže spokojenost. Hned jsem přešla na další díl, protože to se jinak nedá. :-)

02.07.2023 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak se mi opět potvrdilo, že nesmím soudit sérii podle prvního dílu. Ten mi až tak úžasný nepřipadal, ale tady se to pěkně rozjelo a jede to dál. Hned jdu na další díl.

02.07.2023 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Tenhle díl byl pro mne moc předvídatelný, už nějak i odhadnu, co udělají nebo řeknou, a řeknu to dřív než oni (poslouchám to jako audioknihy), ale naštěstí mají stejné nápady jako já (nebo já jako oni), takže mi to nijak nevadí. :-D

02.07.2023 4 z 5

Irsko: Probuzení Irsko: Probuzení Edward Rutherfurd (p)

Moc pěkný historický román. Moje první autorova kniha (první díl Irska v knihovně nenašli) a jsem z ní nadšená. Je to sice bichle, ale děj pěkně ubíhá a přečtené je to cobydup :-). A těch historických informací... Tedy o Irsku v období hladomoru už jsem četla v jiném historickém románu, ale tohle bylo jiné a z více úhlů pohledu. Moc doporučuji.

09.06.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Opět jedna pěkná fantasy, i když trochu nevěrohodná, ale jako oddychovka super. Určitě si přečtu i další díly.
P. S. Mám za sebou celou sérii a tak musím připsat: Pokud Vás děj nijak zvlášť nenadchl, NEVZDÁVEJTE TO! Všechno je jinak a rozjede se to až v dalších dílech.

03.05.2023 4 z 5

Kolem světa žigulem Kolem světa žigulem Filip Vogel

Po dlouhé době jsem se zase pustila do cestopisu a asi mne to od nich zase na chvíli odradí. Žigula jsem měla také, ale kombíka, a byl super, i když měl samozřejmě svoje mouchy. V životě jsem já, ani nikdo známý, neslyšel, že by se žigulíku říkalo kopějka. To možná v Rusku. Jet kolem světa v sedanu by mne teda nenapadlo, a ze stylu cestování těhle dvou mne málem kleplo. A úplně do vrtule jsem byla, když psali, jak jsou Argentinci sjetí po maté! To snad ani nejde. Co já se ho napila a žádné euforium ani halucinace se nedostavily ani náznakem. Možná si spletli yerbu maté s cocou, ale ani po té není člověk sjetý. Co ale asi popisovali věrně, jsou Rusové. Tomu bych i věřila.

03.05.2023 2 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Podle hodnocení jsem od toho čekala víc. Historicky to možná odpovídalo, ale samotný příběh mne moc neuchvátil, spíš na mne působil nevěrohodně. Určitě jsem z té doby četla lepší knihy. Jen tu katedrálu bych docela ráda viděla.

03.05.2023 3 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Kniha je čtivá a, i když je předvídatelná, tak za přečtení určitě stojí. Neuvěřitelně na mne působily dopisy J.A.P. Takové dopisy, se spoustou přímé řeči, asi nikdo nepíše.

03.04.2023 4 z 5

Den jako tenhle Den jako tenhle Kelley McNeil

Knížka podle mého gusta. Jen ten příběh pro mne není ničím šokujícím nebo tak něco, protože mám smysl pro "nesmysl" a propletené světy pro mne nejsou nic neuvěřitelného. Vlastně jsem se celou dobu bála v nějaký rozplyzlý konec, a že to bude všechno jinak, ale dopadlo to mnohem lépe, než v co jsem doufala. Vlastně skvěle!

22.03.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Čtivý a zajímavý příběh, ale až tak mne nenadchnul. Děj je předvídatelný, ale další díly si také ráda přečtu.

13.03.2023 3 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Petra Slováková

Skvělé pokračování, a také doufám, že to ještě není konec. :-) Je mi tedy přišlo, že od strany 300 něco, jakoby se trochu změnil styl vyprávění a najednou to začalo mít jiný spád. Že by se autorka lekla, že by jinak byla kniha moc dlouhá? Možná by to nebylo na škodu, určitě je tam fůra nedořešených věcí a příběhů.

07.03.2023 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Jako všechny díly poslechnuto jako audiokniha, a i tento díl byl skvělý.

20.02.2023 5 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Další autorčin super příběh. Všechny její knihy jsem si zamilovala a obdivuji její, opravdu bujnou, fantazii. V žádném ději se neztrácím, vše mi přijde logické. Těším se na pokračování.

15.02.2023 5 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Téma super, ale čekala jsem od toho mnohem víc. Třeba Muž se srdcem kovboje je pro mne mnohem hodnotnější. Tady jsem na konci měla pocit ztraceného času. Vůbec nic mi to nedalo. Děj docela ušel, ale na chybějící uvozovky přímé řeči jsem si tedy nezvykla a španělština bez překladu tomu zrovna nepřidala. V tomhle vydání není překlad ani vzadu.

15.02.2023 3 z 5

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

I když už autorku znám, tak mne kniha příjemně překvapila. A i když ten konec mohl být lepší a propracovanější, tak se těším na pokračování.

30.01.2023 4 z 5