eva.haf eva.haf komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Četla jsem "Anděla", který se mi líbil a tak jsem se pustila i do Sovy. Druhý díl je asi napínavější než první, ale mám několik výhrad. Jak už tady zaznělo, opětovné ohrožení Munchovi rodiny mi přišlo trochu moc. Také to, jak se Mia a Holger potácely mezi vědomím a nevědomím (alkohol a léky), až je s podivem, že vůbec něco vypátrali. Některé jejich myšlenkové pochody jsem třeba vůbec nepochopila, hlavně u Mii, vždycky měla nějaké tušení a pak z toho nic nebylo... A ten konec...

03.04.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Velice napínavé. V knize je množství postav, přesto se člověk docela dobře orientuje. Příběh je docela složitý, ale tím jak nám ho vypráví více lidí vždy ze svého pohledu, je dobře pochopitelný. Samozřejmě Holgera a Miu si nejde neoblíbit i když dělají chyby nebo právě proto.

11.03.2018

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Depresivní a přece zábavné. Jen mi tam chyběla nějaká pointa, nevěřím, že by někoho mohlo uspokojit takové řešení nahromaděných problémů. To už si přece mohl rovnou hodit mašli.

17.01.2018 4 z 5

Tichý krok strachu Tichý krok strachu Jaroslav Andrejs

Na to, že jde o detektivku z období socialismu je to velice napínavý příběh. Četla jsem ho v rámci knižní výzvy, jako knihu, který četli moji rodiče, jinak bych se do ní asi nepustila, ale nelituji.

01.01.2018 4 z 5

Vánoční příběh Vánoční příběh Lucie Lukačovičová

Představovala jsem si příběh s vánoční atmosférou, dobrodružný, ale ne tak temný. Příběh je zaplněn spoustou démonů a fantaskních postav, ve kterých se vyznat je dost obtížné. Děj využívá různých motivů z pověstí a bájí, pochopit fungování tohoto světa, aby to dávalo smysl také není jednoduché. Je to spíš horor než pohádka a o humoru nemůže být řeč.

13.12.2017 2 z 5

Chci si zorganizovat život Chci si zorganizovat život Harriet Griffey

Knížka vypadala zajímavě, když jsem do ní nakoukla. Bohužel nic objevného, co už jsem nečetla jinde nepřináší. Ocenit snad lze to, že se snaží být opravdu komplexní. Dává rady jak organizovat věci, byt, studium, práci, plány, projekty, sám sebe.

07.12.2017 2 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Nejlépe číst tuto knihu před Vánocemi, spolehlivě vás dostane do vánoční nálady. Prostě Nepil.

29.11.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Začátek vás nesmí odradit, pak se to zlepší. Velká romantika, mužský hrdina až neskutečně ideální. Rozuzlení jsem vytušila hned jak jsem se konečně dozvěděla, co se Lize vlastně stalo. Také to, jak se vyřeší kauza kolem nechtěné stavby, bylo dost jasné, nevím, proč to Mikemu nedošlo.

23.10.2017 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Detektivky z cyklu Hříšní lidé Království českého mám za lehké zábavné čtení. Postavy beru jako fiktivní i když mi třebas jejich jména znějí povědomě. To, že se odehrávají ve středověku je podle mě ozvláštňuje. Takže mě je číst opravdu baví, baví mě Oldřich z Chlumu i jeho pomocníci.

02.10.2017 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nakonec jsem knihu dočetla, ale měla namále. Nemám ráda nesympatické hlavní hrdiny. Elsa - tvrdí se o ní, že je jiná, ale spíš je jen drzá, hubatá a nevychovaná. Babička - potkat bych ji nechtěla. Zajímavé na knize je to míchání fantazie a skutečnosti, takže vyloupnout to, o co tam vlastně jde, je jako luštit křížovku.

24.09.2017 3 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Když jsem tuto knihu dočetla, bylo mi jako kdyby odešla nejlepší přítelkyně.

28.07.2017 5 z 5

Prostopášný modlitební mlýnek Prostopášný modlitební mlýnek Arto Paasilinna

Moje první kniha od tohoto autora. Zvláštní styl psaní, připadalo mi to trochu jako referát. Ale je to velmi čtivé i když pohádka, kéž by se vždy všechno dařilo tak jako v této knize.

28.07.2017 4 z 5

Člověk a čas. Time managment IV. generace Člověk a čas. Time managment IV. generace Petr Pacovský

Doporučuji každému, kdo se zajímá o time management a zabývá se např. metodou GTD Davida Allena. Kniha ukazuje na další možnosti.

I dospělí si mohou hrát I dospělí si mohou hrát Eduard Bakalář

Setkání s touto knihou povzbudilo můj zájem o psychologii.

28.07.2017 5 z 5

Žena obchodníka s kořením Žena obchodníka s kořením Charlotte Betts

Kniha se dobře čte. Použití skutečné historické události - velkého požáru v Londýně - celému příběhu dodalo na zajímavosti. I když bylo vcelku jasné, kam celý děj směřuje, je to i napínavé.

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Velice napínavé. Předchozí knihy jsem nečetla, nijak zvláště to ale nevadilo. Příběh nemá jednoho hlavního detektiva, ale hned několik lidí, kteří se pouštějí do pátrání. Patří mezi ně i malý kluk. To člověka nutí k neustálé pozornosti, aby se v příběhu vyznal.

13.07.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dost mi vadilo, že Willa vůbec nikdo nechce pochopit. Přesto, že se všichni kolem mohli péčí přetrhnout, mysleli všichni jen na sebe. Kdyby to neskončilo, jak to skončilo, byla by to klasická červená knihovna.

26.06.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Číst tuto knihu mě moc bavilo. Čekala jsem milostný příběh, což tato kniha opravdu je, ale ... V popisu děje se střídají čtyři hlavní hrdinové, z nichž každý má vlastní trable a trápení a samozřejmě jiný pohled na věc. Kniha tak získala na dynamičnosti, hrdinům musíte fandit a je to i hodně napínavé. Je to moje první kniha od této autorky a už se poohlížím po jejím dalším díle.

06.06.2017 4 z 5

Maléry a já Maléry a já Oldřich Čepelka

Knihu jsem nedočetla. Doporučila mi ji dcera, která se u ní velice bavila. Mě však všechno to vysvětlování a různé poznámky při vyprávění vadily natolik, že jsem knihu po několika kapitolách odložila.

23.05.2017 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Čekala jsem napínavou zajímavou detektivku. Zpočátku se i zdálo, že nebudu zklamaná. Druhá půlka knihy přešla z detektivky na nefalšované psycho. To není zrovna můj šálek kávy...Myslela jsem ještě, že se Nick vzchopí a nějak chytře se pomstí, ale bohužel. Závěr příběhu se mi nezdál uvěřitelný.

23.05.2017 3 z 5