eva.haf eva.haf komentáře u knih

Jeden mrtvý navíc Jeden mrtvý navíc Ellis Peters (p)

Čtu postupně, takže po Zázraku sv.Winifred, přišel na řadu Jeden mrtvý navíc. Příběhy se čtou velmi dobře, je to i napínavé a k tomu navíc milostná zápletka. Těším se na další díly.

03.07.2019 4 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Super, že tato kniha konečně vyšla i v českém překladu. Kdo zná BUJO jen jako pěkně malované zápisníky vězte, že v knize toho najdete mnohem více. To, čím jsem se léta prokousávala při hledání různých postupů jak si organizovat čas a jak na sobě pracovat, je tu shrnuto na jednom místě. Stačí si vybrat co komu vyhovuje.

30.06.2019 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Poslední tři komentáře pod tím mým jsou myslím naprosto vyčerpávající a není k tomu co dodat.

30.06.2019 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Sousta tajemství, která zůstala nevysvětlena! Ještě, že jsem se tu dočetla v komentářích, že to další díl napraví. Jinak bych byla zklamaná. Všimli jste si, jak postupně v jednotlivých dílech procházíme různými ročními obdobími a s nimi spojenými svátky?

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Už jste se někdy smáli u detektivky? Moc jsem se pobavila.

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Už třetí díl a stále mě to baví. Baví mě i verše a citáty, které autorka do příběhů vkládá a také to, že se vždy ještě navíc dozvím něco nového. V tomto díle z oboru psychologie (blízký nepřítel).

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Druhý díl série mě nezklamal i když zápletka byla celkem brzy jasná. Nijak to ale nekazilo požitek ze čtení. Navíc se začíná rozvíjet příběh samotného inspektora Gamache, kterému se nedá než fandit. Doufám, že své nepřátele přechytračí, musím se co nejdříve pustit do dalšího dílu.

12.06.2019 4 z 5

Hra na lásku Hra na lásku Danielle Dušková

Poprvé jsem četla knihu kolem roku 1975, muselo to být první neupravené vydání. Tehdy se mi dost líbilo. Poznamenala jsem si citát: Osud se nedá najmout, náhoda ano. Upravené vydání, bych řekla, hodně moralizuje a také nechává dost věcí nevyjasněných.

04.06.2019 2 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Tento styl detektivek je můj šálek kávy. Jsem ráda, že jsem autorku objevila a že je tak plodná. Těším se na další příběh.

04.06.2019 4 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Viděla jsem několik dílů seriálu s bratrem Cadfaelem. Tento druh detektivek mám ráda a tak jsem si řekla, že zkusím knihu. A nebyla jsem zklamaná. Několik předchozích komentářů už vyjádřilo to, co si myslím i já. Čtivé, zábavné, skvělé popisy lidí i přírody. Řekla bych detektivka s něčím navíc.

31.05.2019 4 z 5

Odměna Odměna Jarmila Loukotková

Zpočátku jsem si říkala, co si to spisovatelka vybrala za hrdinu, takový nesympatický povrchní člověk. S dalšími stránkami jsem ale čtení o něm přišla na chuť, čím dále tím napínavější byl děj. Škoda něco prozrazovat.

01.05.2019 5 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Před časem jsem četla první díl série, který byl vcelku zábavný, proto jsem zkusila pokračování. Dost jsem se u knihy nudila, přesto jsem vytrvala a dočkala jsem se někde okolo 29.kapitoly, že příběh dostal spád. Konec však zůstal otevřený.

03.04.2019 3 z 5

Normální obraz srdce Normální obraz srdce František Kožík

Knihu jsem objevila v knihobudce na nádraží v Mostě. Autor mi byl zárukou, že kniha bude stát za to, a nezklamala jsem se. Především ta práce s češtinou, jak tu zmínila Bábuška níže. Po tom, co jsem teď přečetla několik nově vydaných knih za sebou a které se mi i dějově líbily, mě u této knihy hned na prvních stránkách hned zaujal krásný jazyk.

21.03.2019 5 z 5

Prázdniny v pekle Prázdniny v pekle Irena Kesslerová

Dvanáctiletá Isabela se těší na prázdniny. Kvůli kamarádce se však hned od prvních dnů začne trápit kvůli svému vzhledu. Pak se stane havárie na pracovišti Isabelina otce. Otec je zraněn a navíc ještě v podezření, že havárii zavinil. Isabela zjistí, že trápení se vzhledem bylo nic proti strachu o život otce.

10.03.2019 3 z 5

Zdráhavý věštec Zdráhavý věštec Keziah Frost

Zábavný a napínavý příběh s trochou psychologie. Charakteristika uvedená na obale: Feel-good román o přátelství, osamělosti a zrání na sklonku života, knihu velmi dobře vystihuje.

10.03.2019 4 z 5

Háčkování Háčkování Betty Barnden

Přehledná kniha háčkovaných vzorů. Nepostradatelná pro každou milovnici háčkování.

02.03.2019 5 z 5

Vražedný Advent Vražedný Advent Ivana Hutařová

Plně se ztotožňuji s názorem Marlowea. Četla jsem též první díl a je mi moc líto, že dalšího pokračování už se nedočkáme.

05.02.2019 4 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Jsem na rozpacích, co o knize napsat. Určitě na ni jen tak nezapomenu, ale znovu bych do ní nešla.

29.01.2019 3 z 5

Veronika, holka nešťastná Veronika, holka nešťastná Vojtěch Vacke

Veronika je sice holka nešťastná, ale život má až neuvěřitelně zalitý sluncem. Pořádně nevím, co si o knize mám myslet a ten konec ne-konec mi v tom jasno neudělal.

11.01.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Abych se v postavách vyznala, musela jsem si nakreslit diagram. A ten přešťastný konec dost připomínal červenou knihovnu. Na druhou stranu mě to čtení bavilo, něco jako seriál Ulice.

26.12.2018