Eszminka Eszminka komentáře u knih

Jáma Jáma C. J. Tudor

První půlka knížky se mi velmi líbila přišla mi napínavá. Sourozenecká láska mě dojala..druhá půlka knížky mi už připomínala hřbitov zvířátek a závěr mě už nebavil..Nelituji , že jsem to přečetla , ale...

31.07.2022 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha je za mě povedená. Člověk si vzpomene na své dětství , zamýšlí se společně s autorkou nad životem . V jedné chvíli můžeme přijít o všechno ..je to thriller s hlubší myšlenkou..četla se skvěle.

30.07.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

(SPOILER) Knížka se mi líbila. Po dočtení jsem si uvědomila,že přemýšlím o lidech, kteří začínají zapomínat a zároveň o tom, jak se asi hlavní postava musela cítit, poté , co jí zradili ti nejbližší.O tom by dobrá knížka měla hlavně být..doznívá v hlavě, kde dokončí svůj příběh ,tak trochu po svém u každého z nás jinak...

30.06.2022 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

(SPOILER) Ze začátku mě knížka zaujala a četla se dobře, celá ta myšlenka domu, kde musí člověk splňovat určitá pravidla a záhadný architekt. To je ale celé, potom je mi z charakterů všech postav blivno. Především konec, kde není vysvětleno, co se stane s malým Tobym. Dále Edward , který ho na první dobrou chce dát k adopci a pár vět předtím vykresluje , jak ho zasáhla smrt vlastního dítětě...? Přečetla jsem to , ale je to nepromyšlené , zhruba v půlce knížky jsem měla pocit , že sám autor už nevěděl , jak s příběhem naložit a občas mi z té celé primitivnosti příběhu bylo do smíchu.

24.06.2022 1 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se mi moc líbila...hlavní hrdinka byla neskutečně silná a hodná duše..má můj obdiv

16.02.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velmi silný příběh..mladá dívka nás vnese do svého lesního světa..do místa , kde se cítí v bezpečí...proč? Její život byl ovlivněný lidmi , kteří jí na cestě životem měli být oporou, ale nestalo se tak...upnula se na jedinou hezkou vzpomínku z dětství.. houbaření..krásná knížka , autorce moc děkuji ! Nejradši bych hlavní hrdinku obejmula :(

21.01.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Lapenu mám ráda,ale tohle je slabší kniha.

11.11.2021 2 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Šokující příběh..je hrozné , že to neskončilo v roce 1945 , ale že se to neustále děje. Stále existují pracovní tábory, kde lidé bojují o svůj život v nepředstavitelných podmínkách. Škoda, že příběh nebyl souvislý, internetové odkazy pod jednotlivými kapitolami trochu ruší.

13.09.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Je pro mě těžké napsat i recenzi. Dát vůbec dohromady dojmy z knížky. Velký obdiv patří autorce.To , jak napsala, že nechce být v roli soudce se mi moc líbilo. Nejvíc mě šokovala poprava dětí a deset let na vojně. Stále si stěžujeme a přitom jsme svobodní , můžeme být se svojí rodinou, knihu by si měl přečíst každý kritik situace u nás .

11.09.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít (filmové vydání) Gump – pes, který naučil lidi žít (filmové vydání) Filip Rožek

Nádherná knížka, která chytí za srdce ️. Miluju pejsky a moc bych si přála aby jim nikdo neubližoval.

29.07.2021 5 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Knížka se mi líbila. Trochu mi to celé připomínalo takovou tu "americkou", dokonalou rodinku, která ve skutečnosti dokonalá není. Snaha žít život tak abychom se zalíbili ostatním a ve skutečnosti šťastní nejsme..škoda že se hlavní postava ze svých chyb neponaučila .

23.07.2021 3 z 5

Chlapec za klíčovou dírkou Chlapec za klíčovou dírkou Stephen Giles

Kniha má své kouzlo, zvláštní atmosféru, je zajímavě ilustrovaná . Jak danou situaci vnímá malý kluk..naivita, láska k mamince , tvrdohlavost..hezká knížka, nelituji , že jsem si jí přečetla.

18.07.2021 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Knížku jsem přečetla celou, ale hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Neustále se litovala a byla sebestředná, vysloveně mi lezla na nervy. Celkově kniha s dobrým , ale nepropracovaným nápadem , chybí tomu takové to brilantní pisatelské kouzlo, ohromit čtenáře. Dvě hvězdy dávám za závěr knihy , který se mi četl lépe.

15.07.2021 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Hezká oddechovka u které se člověk zasměje, ale i zamyslí nad životem. Jelikož text v komentáři nesmí obsahovat ostré závorky, vkládám jedno srdíčko, alespoň slovně.

10.06.2020 5 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Knížku mohu doporučit. Kdo je otevřený a pozitivní neodsoudí některé části o meditaci ,které mohou občas vyvolat pár otázek v každém z nás. Kniha zlepší náladu ale zároveň by měla být velkým vykřičníkem pro každého. Mysleme srdcem a svou duší! Není důležité postavení ,moc a peníze, obzvlášť pokud v našich činech přestane být láska. Děkuji autorovi za krásnou knížku.

24.04.2020 4 z 5

Je to snad poprvé co kritizuji knihu. Pro mě absolutní propadák. Totálně amatérsky napsané. Nic nového se člověk nedozví. Velká škoda, protože zvolené téma je velmi zajímavé a cestování samotné je úžasné. Nic vám kniha "nedá" a nic ve Vás nezanechá. Bože velké díky autorům kteří ještě umí napsat krásné knížky a pracovat s jazykem , toto je přesný opak!

19.11.2019 odpad!

jednotlivé příběhy se mi velmi líbily.

14.04.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Úžasná

18.12.2018 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Někdy bylo těžké se začíst. Ale celkem se mi líbila.

09.12.2018 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Krásný příběh životní cesty, poznání toho, co má smysl, pravá láska a osobní příběh, který je pokladem přinášejícím štěstí. Zapomeňme na předsudky společnosti, každý jsme jedinečný a proto máme každý jinou životní pouť. Přirovnání lásky mezi pouští a sokolem se mi obzvlášť líbilo.

26.10.2018 3 z 5