esussi esussi komentáře u knih

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Miluju převyprávěné příběhy. Tenhle je takový víc pohádkovější a naivnější, ale proč ne? Občas si člověk rád u knížky odpočine.

15.12.2017 4 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Taková průměrná béčková knížka, se kterou může člověk strávit volné odpoledne, a pak už si na ni nikdy nevzpomene. na zabití času cajk, ale občas už mě z některých přeslazených pasáží bolely zuby.

15.12.2017 2 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Paráda. Nejlepší kniha ze série. Plno zajímavých zvratů, z některých vedlejších postav se začínají stávat ústřední postavy a konečně taky pár událostí z minulých dílů začne dávat větší smysl. Opravdu smekám a dávám 100%.

26.11.2017 5 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Knihu jsem četla ve čtečce. Aspoň jsem odolala nutkání si při každém pohledu na obálku knihy vypíchnout oči. Pokud komentáře někdy bude číst někdo z nakladatelství - prosím, příště radši úplně bez potisku, cokoliv jiného bude lepšího než tato parodie na přebal amatérského porna! Ještě, že se tady nehodnotí knihy podle obalu, protože tohle by byl propadák desetiletí!

17.07.2017 4 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

O dost lepší než první díl, který mě nezaujal natolik, abych ho dočetla. Myslím, že přece jen dám této sérii ještě šanci.

17.07.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Moc pěkně napsané. Líbily se mi charaktery postav, i popis zajímavého světa. A samozřejmě napětí na konci, které zaručí, že druhý díl si prostě musíte přečíst.

30.01.2017 4 z 5

Velikost L: Znovu na scéně Velikost L: Znovu na scéně Meg Cabot

Tahle série (nebo celkově tvorba Meg C.) má bohužel v kvalitě sestupnou tendenci. Protože skoro od začátku víme, kdo je vrah, naprosto chybí zajímavá detektivní zápletka. A romantika taky žádná sláva.

30.01.2017 3 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Takové nemastné neslané. Četlo se to sice rychle, ale žádná postava nebyla dost poutavě napsaná na to, aby mě to zaujalo. Ale obálku to má moc pěknou

21.01.2017 3 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

To průměrné hodnocení mě u R. Mead hrozně mrzí, ale celou dobu čtení jsem se nemohla ubránit pocitu, že autorka kopíruje Selekci. A bohužel ještě dost neobratně.

18.01.2017 3 z 5

Jak jsem stopoval letadlo Jak jsem stopoval letadlo Stanislav Gálik

Díky kombinaci různých životních "pravd a mouder" a absenci jakékoliv konzistentní pointy tvoří tato kniha ideální počteníčko pro lidi, kteří rádi instantní pravdy naservírované na stříbrném podnosu. Hlavně aby nad ničím nemuseli přemýšlet. Chtěla bych na té knize najít něco vyloženě krásného, nebo aspoň pro mě nového, ale nejde to. Všechny ty citáty tam působí tak nějak nastrčeně – jakoby bylo cílem zakaždou cenu dostat do svého života nějakou hloubku a podpořit ji chytlavou myšlenkou někoho slavného. Ale jak sám autor napsal: „Kdo ukazuje na někoho prstem, míří třemi prsty na sebe.“ Když už z té knihy nic nemám, tak tohle se mi fakt líbilo.

Každopádně věřím, že spousta lidí, kteří tak nějak životem plují bez hodnot a nějakého zásadního smyslu nebo sebereflexe se v knize najdou, a možná se i nad něčím zamyslí. Pro mě její přečtení žádný životní zlom nezpůsobilo, ale tak aspoň jsem se celé Vánoce jenom nenacpávala cukrovím u televize :D

13.01.2017 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Po dlouhé době jsem se rozhodla dát šanci české próze a vlastně to nedopadlo vůbec špatně. Na knize mě hodně zaujaly barvité popisy tamějších tradic a rituálů, zatímco úryvky z archívů jsem často překočila. A ten konec byl opravdu hodně silný.
Ačkoliv tento žánr není úplně mým šálkem kávy, rozhodně je to ze současné české tvorby jedna z těch lepších věcí.

24.09.2016 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Vlastně to docela i překvapilo. Oproti prvnímu dílu se to dali i v pohodě číst. Ikdyž by mě teda zajímalo, jestli vůbec někdo četl ty pasáže o bezduchých. Já to vždycky přeskočila, a vůbec mi to v ději nechybělo :)

27.06.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Bohužel, po trilogii selekce bylo tohle volné pokračování šité horkou jehlou, ne až tak precizně propracované, a celkové o dost méně čtivé. Příběh je sice napínavý, a další díl si určitě přečtu, ale...

20.06.2016 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Naprosto nejlepší díl z celé série. Celou dobu fandíte Celeně a Chaolovi, a pak puff. Najednou se na scéně objeví ještě větší fešák, spousta nových postav a všechno se to celé víc a víc zamotá. Bylo to pěkně promyšlené, ale nijak plánovitě, naopak děj vůbec nebyl předvídatelný.

26.05.2016 5 z 5

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Opět zajímavý a napínavý příběh, přečteno jedním dechcem. Sice mám výhrady k obálce knihy (fuj fuj), ale jinak palec nahoru :)

18.04.2016 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Ani jsem to nedočetla. Je to zmatené, nezajímavé a žádná postava mi nebyla sympatická.
Edit:Tak nakonec jsem to přece jen dočetla, protože nastala knižní okurková sezóna a nebylo co číst :) Každopádně asi dobrý, v dobách knižní nouze se to dočíst dalo.

10.04.2016 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Bohužel si myslím, že se jedná o hodně přeceňovanou knihu. Vůbec se mi nelíbil styl, jakým je napsaná - prostě se mi nešlo se do příběhu vžít. Je pravda, že jsem to celé ani nedočela, tak snad se k tomu ještě někdy vrátím a třeba pak i změním své hodnocení. Zatím se ale až tak moc nenudím, abych se nutila to dočítat.

10.04.2016 3 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Jedna z lepších knížek o andělech, která není plná klišé. Neříkám, že to není trošku předvídatelné, ale čte se to příjemně a baví mě to.

06.04.2016 4 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Auri je moje oblíbená postava, a novelu ryze o ní jsem uvítala s nadšením. Celá kniha je o Podvěcí a o Auriných vnitřních pochodech, myšlenkách a úvahách. Bohužel o její minulosti se dozvídáme pouze střípky, ze kterých se jen obtížně dá uhádnout celkový obraz. Ale i tak to bylo milé jednodenní počteníčko, které mě s Auri přiblížilo a já už se moc těším, jak to s ní a Kvothem bude dál (V knížce byla na budoucnost jejich vztahu jemná narážka, tak jsem zvědavá, jestli ji autor vyplní)

05.04.2016 4 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Diamant mezi fantasy knihami. Zpočátku se příběh rozvíjí pomalu a nenápadně. Ale zhruba v třetině knihy si uvědomíte, že už nemůžete přestat číst. A tak nenasytně hltáte ten nádherný magický příběh s hlavním hrdinou, který rozhodně v životě neměl na růžích ustláno.

18.03.2016