Ester71 Ester71 komentáře u knih

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Když si chci zlepšit náladu, sáhnu po knížce této autorky. A opět nezklamala. Vtipné dialogy, dobrá zápletka a trošku erotiky. Dobře namíchané...

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Opět mě knížka bavila. Byl to vlastně jinak (mírněji a z jiného úhlu viděný) podaný případ Bestie.
Těším se na další knížky D. Dána.

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Fajn oddechovka. Nečekala jsem od knížky nic duchaplného, jen se odreagovat a pobavit. A to se mi splnilo.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Napínavé čtení s konci kapitol, které nutí číst pořád dál. Skvěle vymyšlené, propracované, nenašla jsem nic, čemu by se nedalo věřit.
Jsem zvědavá na další díly.

23.08.2023 5 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Až je člověku trošku úzko, když si uvědomí, že toto se ve skutečnosti děje. Kolegové z oddělení vražd a jejich vtípky mě pořád baví, aspoň malinko zlehčují vážnost tématu.

31.07.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Příběh, který má spád a napětí. Libilo se mi to a bavilo.

12.07.2023 5 z 5

Synové člověka Synové člověka Arnaldur Indriðason

Z knížky jsem, mírně řečeno, rozpačitá. Celkem dobré téma, ale špatně uchopené. A ten konec? To jako vážně?
Ze začátku vše popsané do detailu a ke konci na třiceti stranách obrat úplně jinam, působilo to na mě zvláštním chaotickým dojmem.

27.05.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Napínavé, čtivé. Líbí se mi, že autor sice vymýšlí brutální metody jak sprovodit člověka ze světa, ale kniha není primárně jen o tom. Baví mě popis vyšetřování a způsob odhalování zločince, který je systematický a uvěřitelný. Těším se na další díly.

28.02.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Klasika od Vi, u které si odpočinu, zasměju se a ke konci trochu pobrečím.
Zajímavý příběh s trochu předvídatelným dějem, okořeněný lechtivými scénami. Bavilo mě to.

19.02.2023 5 z 5

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Baví mě sledovat "šílence", kteří dělají něco ne úplně obvyklého. Také mě vždy hodně lákalo něco podobného zkusit, ale nikdy jsem na to neměla koule, a teď už na to nemám ani věk. :) U nás na Lipně žije klučina, který jel podél hranice ČR na longboardu, loni jel na dovolenou do Chorvatska na kole. Můj tatínek prošel hranice republiky pěšky, tehdy ještě se Slovenskem.
Vyprávění Tadeáše bylo zábavné, občas jsem se chechtala nahlas a pri čtení nočního zážitku v lese jsem měla husí kůži snad všude. Pěkné čtení.

11.02.2023 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Příjemné čtení s postupnou gradací a překvapivým finále. Pokud je toto první knížka série, určitě si přečtu i další.

11.02.2023 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Napínavá knížka, která me hodně bavila a moc dobře se četla...

24.01.2023 5 z 5

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Dominik Dán mě prostě baví.
Čtu jeho knížky napřeskáčku a ničemu to nevadí.
Byla jsem překvapená, že nechal jeden případ nedořešený, těším se na další část.

16.01.2023 5 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Občas jsem se trošku ztrácela mezi postavami, ale nakonec jsem se našla. Závěr jako vždy překvapivý, padoucha jsem zase neodhalila.

15.12.2022 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Drsný příběh, jako trojnásobná matka jsem ho prožívala dost intenzivně a konec mě úplně dostal.
Pěkná knížka, líbila se mi moc.

06.12.2022 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Hodně napínavé, chvílemi až hororové, konec překvapivý.
Vůbec jsem neměla představu, do jaké knížky se pouštím, vybrala jsem si ji kvůli výzvě. A udělala jsem dobře, byl to čtenářský zážitek. Doporučuji.

28.11.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Dvouhodinová záležitost, jednohubka, ale pořádně sytá. Četlo se mi to moc dobře, téma knihy zvolila Petra zajímavé, ne úplně běžné. Doporučuji.

26.11.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Poutavé vyprávění protkané humorem a zajímavými postřehy. Určitě si ještě nějakou knížku od L. Zibury přečtu...

14.11.2022 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Parádní dílo, jako vždycky nečekané (tedy pro mě) rozuzlení.
Už jsem od tohoto autora docela dlouho nic nečetla, teď jsem si jen připomněla, co mě na něm baví. Že jeho knížky nejsou jen ve stylu "Fuj, to jsem se bála, lekla, znechutila...", ale že se pokaždé dozvím něco nového.

13.09.2022 5 z 5

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Opět fajn počtení. Do poslední chvíle nebyl jasný motiv vražd, malinko změna u D. Dána. Doporučuji.

16.06.2022 5 z 5