Ester59 Ester59 komentáře u knih

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Velice zajímavý příběh z, pro mne neznámého, prostředí staré Číny. Přísné tradice a kruté zvyky jsou pro mne naprosto nepochopitelné. Hvězdu dolů dávám za odtažitý a suchý styl psaní. Nicméně rozhodně doporučuji a přečtu si i další knihy této autorky.

25.04.2024 4 z 5

O netopýrovi, který měl noční můry O netopýrovi, který měl noční můry Christine Beigel

Dětem 4 a 6 let se líbilo

26.03.2024 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Mám ráda historii i střídání času, ale ty podrobné popisy mi místama připomínaly spíše dějepis než román.

17.03.2024 2 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Neobyčejná, krásná kniha, velmi silný příběh z období válek, o kterých toho nebylo moc napsáno. Aspoň pro mne to bylo hodně nových velmi zajímavých informací.

14.02.2024 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Zajímavý, ale pro mne těžko uvěřitelný příběh. Nejvíce to, že oba ve svém druhém manželství své partnery nemilovali, jen nějak přežili těch 50 let, pořád s naivní vzpomínkou na první lásku...

15.01.2024 3 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Kniha je pro mne velkým milým překvapením. Rozhodně doporučuji

13.01.2024 5 z 5

Navždy spolu Navždy spolu Elizabeth Haran

Pěkná oddechovka, jako vše od této spisovatelky. Mistama zbytečně preslazena, ale více mi vadil překlad- divné výrazy, které se do textu vůbec nehodily.

10.01.2024 3 z 5

Elegie Elegie Jiří Orten (p)

K smrti krásné...

08.01.2024

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Zajímavá a vtipná oddechovka pro nás, trochu starší

06.01.2024 5 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Úžasné, krásný příběh, pro mne i zajímavé historické období.
Doporučuji stejně jako první díl Světla na Labi.

05.01.2024 5 z 5

Vir Vir Robin Cook

Za mne jeho nejhorsi kniha. Velke zklamani, jako by to ani nenapsal Cook.

03.01.2024 2 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Za mne moc depresivní, žádná jiskra naděje. To, že se setkaly, není žádný šťastný konec. Celý život ztracen. Chybělo mi nějaké vysvětlení proč se o Claru její rodiče nikdy dal nezajímali. Jak s tím mohli žít? To mi přišlo hodně neuvěřitelné. A ten hrozný život v léčebně, otřesné a tím více, že se to skutečně mohlo stát. Nic podobného už číst nechci ani knihu nedoporučuji .

07.11.2023 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

(SPOILER) Cukrárna v Paříži má stejné téma, po 10 letech stejný chlap? Stejná zápletka- 1 pusa a pořád podlomené nohy ? Autorka snad píše podle šablony a mění jen okolí. Tentokrát odkládam. Škoda, těšila jsem se na popis Japonska. Ale není mi 18 a na pohádky už nevěřím.

23.09.2023 1 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

(SPOILER) Vypadá to jako tuctovy román ale když se zamyslíme nad jeho zápletkou tak rodinné drama s tragickým koncem, které rozhodně stojí za zamyšlení. Jak snadno může láska dojít k pomstě, která zaviní smrt.

29.08.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

(SPOILER) Moje 3 kniha v této sérii a za mne zklamání. Představitelka vždy stejně naivní ale vždy sbalí úžasného muže a prožije s ním úžasný románek a nakonec se vezmou. Erotické scény jsou asi v knihách ctrl copy.

25.08.2023 2 z 5

Údolí snů Údolí snů Anna Jacobs

Spletla jsem si autorku s Anne Jacobs stejný ročník 41 jen Německa, autorka několika sérii např. Panský dům. Stejný styl psaní.

20.08.2023 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha nabizi moc pekny popis Dánska , ale příběh je predvidavy jako slabý preslazeny čaj.

16.08.2023 2 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Příběh s hodně předvídatelným koncem a pro mne se zbytečným popisem známých válečných skutečností . Doporučuji pro čtenáře, kteří se s touto problematikou chteji blíže seznámit.

26.07.2023 3 z 5

Ledové království II – Kouzelné dobrodružství Ledové království II – Kouzelné dobrodružství neznámý - neuveden

Nepodařilo se nám propojit s mobilní aplikaci

23.05.2023

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Líbí se mi všechny knihy od této spisovatelky. Vždy zajímavý příběh a pro mne velmi pěkný styl psaní.

17.04.2023 4 z 5