estelina2300

PozorovatelkaPozorovatelkaAnna Bright

Taková průměrná YA kniha, ale konečně je to po dlouhé době něco, co mě bavilo a oslovilo. Jsem beznadějná romantička, tak jsem to docela prožívala. Místy jsem docela nerozuměla hlavní hrdince, ale šlo na ní hezky vidět, jak se vyvíjí a dospívá. Hodně lidí tady psalo že se to podobá selekci, ale ani mi to tak nepřijde. Jsou tam nějaké podobnosti, ale nic zásadního. Nevím proč, ale ke konci jsem cítila podobnou atmosféru jako v prokletí vítězů .

Ještě musím pochválit autorku za pojetí království - země vždycky vyobrazila nádherně a do každé dala kulturu a osobytost (jestli chápete).

Jenom mě mrzí, že další díl vychází až příští rok v červnu a to v angličtině. Nenávidím nedokončené věci! Vždycky potřebuju nutně další díl.

09.12.2019

Říše bouříŘíše bouříSarah J. Maas

688 stránek čirého blaha pro knihomoly... Co jiného si přát?

30.09.2017

Plamen v temnotěPlamen v temnotěSabaa Tahir

SPOILERY!!
Jak jsem tak četla komentáře tak jsem jediná, kterou Helena moc nebavila. Heleny mi je trochu líto, ale prostě tak to je, vždycky musí být někdo, kdo to bude ten "mučedník". I když ji obdivuj za to, jakému rozhodnutí musí čelit. Celou knihu jsem doufala, že Laia končí s Eliasem a ne s Keeranem. Keerana jsem prostě nikdy neměla ráda a jsem ráda, že se z něho stal záporák.

Tato kniha byla skvělá a už se těším na pokračování.

28.09.2017

PlíseňPlíseňSiri Pettersen

První díl jsem si zamilovala a patří mezi mé nejoblíbenější, ale jak to tak bývá u druhých dílů je vždycky taková příprava na velké finále, děje se tam toho tak pomálu a čtenáře udržuje v napětí před velkolepým koncem. Přesně tak i vypadal tento díl. I přes toto všechno jsem ho ale přečteš za 3 dny na dovolené u moře. Moc se mi líbil, ale čekala jsem víc...

27.06.2017

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíSarah J. Maas

Čekala jsem od toho trochu víc, po dlouhém radování, že od takové dobré autorky vyjde další série, jsem byla trochu zklamaná. Ani pořádně nevím, co se mi na tom nelíbilo, ale nebylo to takové, abych byla kvůli tomu schopná přelouskat další díly v angličtině.

28.08.2016

Dědička ohněDědička ohněSarah J. Maas

Wow, nevím co dodat. Jedno má asi to, že to byla neuvěřitelná jízda, která mi nedovolila se od té knížky odtrhnout.

14.05.2016

Aspoň trochu normálníAspoň trochu normálníTrish Doller

Taková normální oddechovka ;)

08.05.2016

CinderCinderMarissa Meyer

Když jsem si přečetla anotaci, tak první co mě napadlo je, že větší "slátanina" to snad být už nemůže. Ale od první kapitoli jsem se do této knížky zamilovala. Cinder jsem fandila všemi deseti. Děj mě uchvátil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Moc se těším na další díly. Snad mě nezklamou...

27.11.2015

DrakieDrakieSophie Jordan

Mile překvapena.

07.08.2015

Můj ne tak sladký životMůj ne tak sladký životRachel Harris

Po super 2. dílu přichází docela velké zklamání, chybí mi Alesandra a její natěšenost pro věc!!

Hora štírůHora štírůJohn Flanagan

Už se mi to zdá všechno na jedno brdo, mám Flanagana ráda, ale už mi to začíná připadat všechno stejný..

Železná zkouškaŽelezná zkouškaHolly Black

Kniha mě docela zklamala, čekala jsem víc.

07.08.2015

Příběh dvou staletíPříběh dvou staletíRachel Harris

Nejlepší z celé série. Miluju Alesandru a její smysl pro humor, nevědomost i chyby. Moc jsem si knihu užila!!

ČarovnáČarovnáAlex Flinn

Kniha se mi celkově zdála o ničem. Emma si pořád stěžovala, že nemůže mít kluka, kterého by chtěla a až když on si uvědomí, že chce ji, objeví se někdo jiný??? Jako vážně?? Bylo to stylem 12ti leté holky. Upřímně mě dost zklamala, už jsem od autorky četla jednu knihu a ta se mi líbila, ale toto bylo fakt moc. Ale abych nekřivdila, s Kendrou to bylo vymyšlené dobře a její příběhy mě chvilkama vtáhly do sebe.

30.07.2015

Vražedná léčbaVražedná léčbaJames Dashner

Cože??? Upřímně: v první polovině jsem vůbec netušila o co tam jde, nikde žádné vodítko, vůbec nic, ale druhá polovina stála za to. Četla jsem to jedním dechem, takže jsem to měla za 4 hodiny přečtený.

22.07.2015

NevítaníNevítaníS. Jordan (pseudonym)

Super knížka ❤️ Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nemůžu se dočkat na další díl. Jsem hrozně zvědavá, co vyvedou

26.05.2015

ElitaElitaKiera Cass

Tento díl, mi připadal ze všech nejnudnější. Amerika se nemohla rozhodnout a pořád tápala. Potom se mi to zdálo ohrané a přestalo mě to bavit. Čekala jsem víc. Velkém zbytečný díl.

22.04.2015

PrvníPrvníKiera Cass

Tento díl byl zatím nejlepší. Moc se mi líbilo vyvrcholení s rebelama, ale i mezi zrojúhelníkem, jen se mi zdálo, že ten konec byl trochu odfláknutý.... Ani nevíte jak jsem pyšná, že sem můžu napsat, že jsem to přečetla v angličtině

22.04.2015

PanikaPanikaLauren Oliver

Vážne nevím co si mám o této knížce myslet. Chvílema jsem se bavila,ale byly tam i chvíle, kdy jsem se neskutečně nudila. Docela originální nápad, ale provedení nic moc.

29.03.2015

Úklony a úkladyÚklony a úkladyG. Carriger (pseudonym)

Někdo říká nudné, ale mě se zdál možná i lepší než první. Rozhodně je tam víc 'romantiky' než v prvním díle, kde mi chyběla. Jinak pořád docela originální knížky. Nemůžu se dočkat na další díl.

29.03.2015

Etiketa & špionážEtiketa & špionážG. Carriger (pseudonym)

Autorka má ale fantazii. Námět super, ale trochu zdlouhavý, už mi chyběla jenom nějaká romantika

27.03.2015

Deník Anny FrankovéDeník Anny FrankovéAnne Frank

Možná mě za to ukřižujete, ale tato kniha se moc nelíbila. Připadala mi taková zdlouhavá, a nic moc se tam nedělo. Přečetla jsem ji jenom silou vůle do čtenářského deníku. Omlouvám se ale tato kniha mi vážně moc nesedla.

19.03.2015

Zelená jako smaragdZelená jako smaragdKerstin Gier

Párkrát jsem se vyděsila, ale to po chvíli přešlo. Jinak jsem se trochu ztrácela v ději. Super konec série.

16.03.2015

KořistKořistAndrew Fukuda

Genesis?? To jako fakt. Tato kniha mě hodně překvapuje. Autor nám vůbec nenapovídá a tak je kniha nasprosto nepředvídatelná. Jen tak dál. :)

27.02.2015

DárceDárceLois Lowry

Taková příjmná oddechovka. Přečetla jsem to asi za 3 hodiny. Docela mě překvapilo, jak moc se to podobá filmu, jasně pár scén změnili, ale tohle je snad první kniha, která se ve filmu nijak zvlášť nepřekroutila.

24.02.2015

Banka těl - MladšíBanka těl - MladšíLissa Price

Docela čtivá knížka, plná děje a událostí, chvílemi naprosto nečekané a chvíle ma i troch klišé. Hrozně mě naštvalo, že nakladatelství nechce vydat další díl, když už vydají první, tak proč ne další? Že prý za to může málo prodeje, ale to podle mě jenom jejich vinou...

08.02.2015

Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

Upřímně?? Moc veliký dojem to na mě neudělalo, asi jako pár dalších nejsem povídkový typ. Nechápu, co znamenala ta 1. kapitola. Ještě nevyhledávám v literatuře hlubší zamyšlení, zatím mi stačí ty moje jednoduché knížky..

06.02.2015

ŠampionŠampionMarie Lu

Rozhodně nejlepší kniha triologie, konec mě hrozně naštval, ale zároveň potěšil. Hrozně moc toužím po pokračování, i když vím, že se ho nedočkám. Rozhodně skvělá kniha, mám moc ráda June a hrozně mě je líto Daye. Knihu jsem přečetla asi za 4 hodiny, takže můžu říci, že jedním dechem. Rozhodně to napsala skvělá spisovatelka, která tam dokonale zakomponovala konec. jak píše Aduu, na tuto knížku budu dlouho vzpomínat...

18.01.2015

RozpolceníRozpolceníAmanda Hocking

trochu lepší než první díl :)

16.01.2015

Ptačí zpěvPtačí zpěvMeagan Spooner

Kniha se mi moc nelíbíla. Když to tak vezmu tak půl knížky jde Linda džunglí, sem tam se něco stane a mluví jenom s bzučilkou a popřípadě s Orinem. No nic moc...

13.12.2014