Esmit Esmit komentáře u knih

Buď já, nebo pes! Buď já, nebo pes! Ivo Eichler

Mnoho věci mi přišlo pro začátečníky špatné. Mohlo je to akorát zmást a mohli dál nadělat spoustu chyb, s některými praktikami nesouhlasím. Na druhou stranu mne dost překvapilo, jak moc vyzdvihuje obrany. Je to rozhodně k zamyšlení. Taky se mi líbilo, jak vše prokládal příběhy ze života, svými vzpomínkami, znělo to tak zasněně :)

24.06.2011 3 z 5

Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Isaac Asimov

Rozestavění povídek bylo vyhovující. Některé mne bohužel zklamaly, některé byly naprosto brilantní. Nechyběl v nich vtip, nechybělo v nich napětí, nedočkavost, jak to dopadne. Těžko se hodnotí celá knížka ale mám pocit, že kdo má Asimova rád, měl by se s alespoň pár povídkami seznámit :)

04.06.2011 4 z 5

Můj pes má strach Můj pes má strach Anja Mack

Čekala jsem jen další hloupou brožuru s hloupými radami ale docela mě příjemně překvapila - možná právě díky mému očekávání. Kniha je mírně chaotická ale zdá se, že se z ní dá vytáhnout to, proč byla vytvořena. Pro laiky s problémovým pejskem bych ji asi doporučila :)

31.05.2011 4 z 5

Nahé slunce Nahé slunce Isaac Asimov

S prvním dílem nesrovnatelné. Nesrovnatelné v tom smyslu, že jsem přečetla obě knihy jedním dechem. Tohle je velmi příjemné pokračování, které rozhodně nic nezkazí. Poutavé čtení, oddychovka, veliká spokojenost. Baleyho i Daneela jsem si prostě zamilovala! :)

27.05.2011 5 z 5

Hamlet (komiks) Hamlet (komiks) Richard Appignanesi

Ubohý projekt, ubohá napodobenina mangy, ubohá napodobenina genia, ubohý...

27.05.2011 odpad!

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Moje první knížka od Asimova a můžu řict, že v ní bylo přesně to, co jsem čekala. Napětí, roboti, rozhodování, neustálé rozjímání nad něčím. Skvěle se mi četla a myslím, že je zbytečné říkat, že bych ji doporučila :))

09.02.2011 5 z 5

Ghost Rider - Cesta do zatracení Ghost Rider - Cesta do zatracení Garth Ennis

Ach jo, mě tenhle styl kresby prostě nesedí :( Škoda.

03.02.2011 4 z 5

World of Warcraft: Rytíř smrti World of Warcraft: Rytíř smrti Dan Jolley

Občas možná trošku zmatené. Tohle zpracování se do komiksového příběhu nehodí, chybí mu správná atmosféra. Je jedině dobře, že se snaží zasahovat do takového mangovního stylu, to se k fantasy hodí ale to je asi celé, co mě zaujalo. Akorát se jim to bohužel nepovedlo tak dobře a většina postav vypadá stejně :D

28.01.2011 3 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Výborný komiks. Doporučuji všem, který mají rádi detektivky, tajemno a fantasy dohromady. Zajímavý příběh plný napětí, který se nakonci vyvrbí vcelku zajímavým způsobem. A za nejlepší bonus považuji posledních pár stránek textu o vlkovi :)

28.01.2011 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Zprvu jsem si říkala, že kamarádky tuhle knížku přecenily... jenže čím dál jsem četla, tím víc se mi kniha líbila. Když přejdete důležitý ale ne tak zábavný začátek, dostanete se k neuvěřitelné akci plné zvratů... :)

20.12.2010 5 z 5

Rusalčina píseň Rusalčina píseň Tony DiTerlizzi

Pohádkově napínavá jako všechny předchozí díly.

24.11.2010 5 z 5

Psychiatrie Psychiatrie Nigel C. Benson

Chybělo mi tam víc konkrétních příkladů, jinak doporučuji všem, kteří se o tom chtějí něco dozvědět. Mají třeba v rodině někoho, kdo se léčí nebo je to pro ně pouze pro zajímavost. Sice je tam mnoho odborných termínů, ve kterých se musí člověk trochu zorientovat ale je to kniha, která vám ukáže, že mít nějakou nemoc není nic špatného.

21.11.2010 4 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

Podle mě skvělý komiks plný temna a zasmušilosti... musím si přečíst pokračování. Ale za tu cenu bych si to nikdy nekoupila. Ještě, že existují knihovny.

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Kafka má svůj vlastní styl. Depresivní, složitý, k zamyšlení. Nejvíc se mi líbil asi Kárný tábor a kratší povídky. Třeba i půlstránkové. Hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože na mě to bylo moc rozvláčné a poslední povídka už mi dala zabrat se soustředěním. Každopádně jsem ráda, že Kafku dali na seznam k maturitám, i když nejsem si jistá, co všichni na té Proměně vidí.

Vampirella Vampirella John Smith

Vůbec se mi nelíbila kresba. Nevím, jestli je to dělané na počítači nebo jak ale hrozně mi vadila. Mám ráda komiksy od Marvela, kde je stále vidět, že je to jen komiks ne zkomolenina reality. Příběh na druhou stranu docela ujde. Nenáročné, lehké na pochopení. Jednoduše erotická upírka vybíjející zlé upíry. :)

30.11.-0001 2 z 5

Gon #1 Gon #1 Masashi Tanaka

Tak tenhle dinosaurus mne naprosto dostal. Ta jeho pokerová tvář, úžasná spící poloha a jeho růst s orly... vřele tenhle komiks doporučuji, nemá žádný text a potrháte se smíchy.

30.11.-0001 5 z 5

Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda / Franchardský poklad / Falesánské pobřeží. Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda / Franchardský poklad / Falesánské pobřeží. Robert Louis Stevenson

Skvělá kniha. Velice napínavá a poutavá, přečetla jsem ji jedním dechem. Jsem ráda, že takové knihy jsou v kánonu titulů k maturitám, protože si člověk může vybrat i zábavnou literaturu.

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Velice zajímavé porovnávat různé překladatele, kde se objevují i hodně známá jména. 80 stran o tom, jak je psaná Poeova báseň je dost přehnané ale lidi, kteří se o takové věci zajímají a rozumí jim, to určitě potěší, protože takový rozepsání o charakteru a jisté konstrukci básně jsem ještě neviděla. A číst 16 překladů toho samého příběhu leze člověku už taky pěkně na mozek :) Půjčila jsem si knížku v knihovně a budu mít zájem ji někde sehnat do své domácí knihovničky, je to jedna z mála básni, které mne zaujaly.

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Začátek nudný, nezáživný, nezajímavý. Obrátky dostala kniha někde za 150 stranou, kde to brzy v zápětí skončilo. Zdá se mi, že autor má trošku komplexy z centimetrů, protože dává všem velikostem velkou váhu. To, že poté vznikají nelogičnosti už jde mimo něj. U mě 2 hvězdičky za postavu Yipese a napínavý konec.

30.11.-0001 2 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Tohle patří mezi jednu z mých vlastníma očima přečtených prvních knih. Taková česká klasika. Kdo nezná Aminu, jako by nebyl Čech :)