esfinge esfinge komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tak tenhle díl s HH se mi četl dobře. Kniha je to delší a má pomalejší rozjezd a více rovin vyprávění, ale vše do sebe zapadá.

10.04.2024 4 z 5

Dopisy z cest (2) Dopisy z cest (2) Jiří Kolbaba

Stejně jako 1.dil, je i tento pro mě takový méně zaživný.

19.03.2024 2 z 5

Dopisy z cest 1. Dopisy z cest 1. Jiří Kolbaba

Cestopisy mám moc ráda. Za mě jsou Dopisy z cest méně zajímavé.

19.03.2024 3 z 5

Patagonie a Ohňová země Patagonie a Ohňová země Ralf Gantzhorn

Krásná kniha o krásné části světa, kam je můj sen se vydat. A já se tam jednou vypravím...a uvidím všechnu tu krásu Patagonie. Kniha je doplněna nádhernými fotkami, popisy túr a života v drsné přírodě.

05.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Pohodová oddychovka. Ale abych pravdu řekla, pořád jsem čekala na nějaké wow. A to nepřišlo.

05.02.2024 3 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Podprůměrná detektivka se spoustou predvidatelnych kroků a nelogicnosti.

24.01.2024 2 z 5

Island - život mezi živly Island - život mezi živly Nína Björk Jónsdóttir

Island, to je srdcovka. Byla jsem v létě i v zimě, takže musím uznat, že tahle kniha se opravdu povedla. Spousta zajímavých informací, které v průvodcích nenajdete, krásné fotky.

04.01.2024 5 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Podněsterská republika, pro mě neznama. Brr. Drsný život drsných lidí v drsném prostředí.
Volny pad si určitě prectu

03.01.2024 4 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Cestopisy mám vseobecne moc ráda. Vždy je vyprávění originální, neboť každý zažívá na cestách něco jiného.
K této knize jsem se dostala úplně náhodou, když mi ji sousedka půjčila kvůli receptu na pomerančovou marmeladu:). No a mě zaujal nejen ten recept. Začetla jsem se a kniha mě bavila. Ano, vyprávění je trošku egoisticke a dosti často kritické, ale mě se to líbilo a Blance fandím.

28.12.2023 4 z 5

Atlas majáků na konci světa Atlas majáků na konci světa José Luis González Macías

Krásné zpracovana kniha o majácích na neuveritelně zapomenutých a ztracených mistech celého světa. Stejně jako autora, tak i mě majáky fascinují, na kazdy dostupny prostě musim vylézt a vždycky si na nich predstavuji, jak zde asi strážci majaku žili a prezivali za každého počasí. A autor poutavým způsobem pár lidských osudů a jejich životních příběhů spojených právě se životem na majaku krásně popsal.

16.12.2023 5 z 5

Půlnoční kluk Půlnoční kluk Mark Hill

První půlka knihy se mi docela táhla, ale i tak jsem vydržela. V druhé půlce se příběh rozjede, aby pak ztroskotal na prekombinovanem závěru.

16.12.2023 2 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Uvěřitelné postavy, uvěřitelný příběh. Ale styl vyprávění mě chvílemi nudil.

23.11.2023 3 z 5

Orgány nepatří do nebe: Rozhovory s transplantačním chirurgem Jiřím Froňkem a jeho pacienty Orgány nepatří do nebe: Rozhovory s transplantačním chirurgem Jiřím Froňkem a jeho pacienty Renata Kalenská

Kniha, nad kterou přemýšlím. Prestoze jde o neskutečně zasluznou práci, neskutečný můj obdiv k lékaři a jeho týmu, vděk za všechny možnosti záchrany životů, tak nějak mi bylo celou dobu čtení strašně uzko. Jak tenka je hranice, kdy se i my můžeme ocitnout v ohrožení života a bohužel být i na straně druhé, té dárcovské. A tím nemyslím být živým dárcem...
Úplně mě dostaly příběhy na konci knihy, příběhy dětí a u Grety padaly slzy. Mně je to tak strašně líto a při pomyšlení, že takových smutnych osudů je určitě spoustu, je mi hodně úzko.

Takže tato kniha se povedla, na mě neskutečně zapůsobila a já za ní děkuji.

09.11.2023 5 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Parádní příběh jedné opravdu zvláštní rodiny. Spousta šíleností, smutku i humoru, zvracenosti a šokující lidské osudy. Pro mě velice čtivý Irving.

02.11.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Útlá kniha, velká deprese. Báry mi bylo strašně moc líto, pořád jsem doufala ve šťastnější řešení, že se prostě něco musí zlomit. Konec mě šokoval.
Pro mě absolutně nepochopitelne chování rodičů.

01.11.2023 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Za mě slabší King.

26.10.2023 2 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Příběh samotný je smutný, ale to je tou zoufalou dobou, do které je zasazen. Záchrana děti Panem Wintonem, které rodiče dobrovolne pro jejich dobro opouštějí, koncentrační tábory a hrůzy v nich, smutné návraty do domovů...

Kniha je čtivá, ale ty náhody jsou skoro neuvěřitelné.

11.08.2023 4 z 5

Christina Christina Stephen King

Skoro 500 stran o autě a mně se to četlo parádně. Krásně popsané prostředí a charaktery postav.

21.07.2023 5 z 5

Aligátor v koupelně Aligátor v koupelně Carter Langdale

Pohodové cteni.

28.06.2023 3 z 5

Memento Memento Radek John

Naprosto zoufaly a bludný kruh narkomana. Příběh je čtivý, těžko se knížka odkládá. Je úplně jedno, že jde o 80.leta, protože toto téma je a bohužel stále i bude aktuální...

24.06.2023 5 z 5