esfinge esfinge komentáře u knih

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Krásný, oddechový a romantický příběh. Protože jsem kdysi film viděla, Tom Booker dostal tvář Roberta Redforda a úplně jsem viděla krásnou přírodu Montany.

20.06.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha je čtivá, nejde odložit. Ale ja se přiznám, že jsem ji od začátku četla s mírným odporem a ten se stupňoval. Možná tomu pomohlo i to, že jsem knihu četla hned po Farmě zvířat. Komunismus, manipulace, křivá obvinění a vlastně žádná radost ze života. Brrr.
Strašně smutný, depresivní příběh.

20.06.2023 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Naprosto dokonalá kniha, přečtená za jedno odpoledne. Skvělé myšlenky, pravdivé, nadčasové, smutné. Určitě jde o knihu, na jejíž tíživou atmosféru se nezapomíná.

Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval.

19.06.2023 5 z 5

Špicberský deník neposedné maminky Špicberský deník neposedné maminky Simona Wagnerová

Takové ne moc zajímavé popisování cesty po Špicberkách, prokládané ještě méně záživnými pohádkami. Úplně nevím, pro jakou věkovou skupinu je kniha vlastně určena.
Kniha obsahuje nádherné fotografie.

17.06.2023 2 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Johnyho smutný příběh jsem přečetla během par dnů. Čím víc jsem mu fandila, tím víc mě ho bylo neskutečně líto. Jeho tajemné nadpřirozeno ho vždy dostalo.
Výborně popsán politik a jeho nenápadné ovládání lidu.

17.06.2023 5 z 5

Velká cesta aneb jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu Velká cesta aneb jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu Jana Steingässer

Cestopis očima dítěte. Samotne cestování popisovano jednoduše a srozumitelně a doplňující texty zajímavé. Krásné fotky.

01.06.2023 4 z 5

Tajemství v lahvi: příběh hrdinství Ireny Sendlerové Tajemství v lahvi: příběh hrdinství Ireny Sendlerové Anna Czerwinska-Rydel

Pravdivý pribeh statecne Ireny Sendlerove. Krásně a srozumitelně napsaný, ideální pro větší děti. Kniha má nádherné ilustrace.

25.05.2023 5 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Velmi zajímavý životní příběh Veroniky. Osud se s ní nemazlil, mnohokrát ji srazil na kolena. Přesto se vždy dokázala zvednout a k vytouženým cílům dojít. A hlavně, přestože ji v dětství měla minimálně, rozdává lásku všem kolem sebe. Za mě je Veronika krásná žena se srdcem na správným místě. Klobouk dolů.

Ovšem styl psaní, kde se preskakuje, vrací a témata se překrývají, mně připadá spíš jako slohova práce.

25.05.2023 3 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Zajímavá sonda do duše člověka, který postupně o vše přichází. Za mě ovšem nemusel přijít o nic, stacilo prostě přijmout pár faktů. Takhle se řítí do záhuby prakticky od prvních stránek. A mně ho líto nebylo.
Jak je tady několikrát již zmíněno, i mně napadl hned film Volný pád a Bart Dawes dostal podobu Michaela Douglase.

01.05.2023 4 z 5

Poslední úkol pro Gwendy Poslední úkol pro Gwendy Stephen King

Poslední úkol Gwendy splnila.

14.04.2023 4 z 5

Pohádky o nezbedných mašinkách Pohádky o nezbedných mašinkách Radek Adamec

Krásné příběhy, nádherné ilustrace. Už dlouho se mi nestalo, že se syn těšil do postele. Celou knížku jsme museli číst 2x a k velike radosti syna jsme koupili pokračování a opět vypadá knížka krasne.

06.04.2023 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Telekineze, šikana a náboženský fanatismus. Jedno z prvních děl Kinga, výborně napsané, celou dobu udržuje napětí. Přestože celou dobu s Carrie soucitite, tak zároveň tušíte, že jde o časovanou bombu.

02.04.2023 5 z 5

Písečná kosa Písečná kosa Vladimír Körner

Po Údolí včel, které je svým smutnym příběhem tak nádherné, jsem sáhla po další Körnerově knize. A Písečná kosa mě anotací nalákala. Ale samotné cteni bylo těžké. Rozpolocenemu Alwinovi jsem moc nerozuměla.

01.04.2023 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Po docteni knihy jsem chtěla dát 4 hvězdičky a to z důvodu, že s CF mám zkušenosti a nějaké menší výhrady jsem měla....
...ale, záměrně jsem nehodnotila hned. A protože nad příběhem už týden přemýšlím, tak je jasné, že příběh byl výborně napsaný. Čtenáře seznámí s touto nemocí a určitě nenechá nikoho chladným. Samozřejmě je od začátku jasné, že nějaký ten kapesníček se bude hodit.

08.03.2023 5 z 5

Velká kniha o seriálu M*A*S*H Velká kniha o seriálu M*A*S*H Suzy Kalter

Seriál jsem milovala a stále ho považuji za jeden z nejlepších. Jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala až teď. Aspoň jsem nostalgicky zavzpominala, jak jsem s taťkou pravidelně zasedala k TV a užívali si společně každou minutu tohoto skvělého seriálu. A i po těch letech jde o zasloužených 5 hvězdiček.

05.03.2023 5 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Přestože jde o kratky a jednoduchý příběh, dávám plný počet. Za mě šlo totiž o příběh čtivý a velice milý. Těším se na 3 díl.

03.03.2023 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Zajímavý příběh z Berlína, konkrétně z U-Bahnu, kde se může hrát, žít i život ukončit.

25.02.2023 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

...tak jsem se na návštěvě u babičky do knížky "jenom mrkla", cože to babička čte. Začetla jsem se tak, že mi knížku půjčila a já ji prakticky za den dočetla. Opravdu čtivý životní příběh Jany Brejchové tlumočený dcerou Terezou, která maminčino vyprávění doplňuje svým pohledem na mnohdy závažná životní rozhodnuti. Kniha obsahuje spoustu fotografií a doplňujících informací z filmového světa.

20.02.2023 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Za mě, jako velkého milovníka S. Kinga, je tento průměrný. Četlo se mi zvláštně, hltání stran se střídalo s lehkým nucením se do čtení.
Ale jinak sonda do jednoho životního osudu, který sledujeme od dětství až prakticky do stáří, od nevinnosti přes životní omyly a osudová setkání, je krásně a mrazivě tajemná.

10.02.2023 3 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Kniha mě překvapila svou čtivostí a krásnými fotografiemi. Akorát jsem čekala více cestopisnych popisů. Dominice fandim a určitě si přečtu i díly předchozí.

16.01.2023 4 z 5