erulka erulka komentáře u knih

Les Les Chelsea Bobulski

Kniha se mi velmi líbila, dobře se četla a nápad s časovými portály v lese mi přišel zajímavý. Je pravda, že akce tam moc není, kdo je padouch, víte už skoro od začátku, ale já jsem si u této knihy odpočinula a bavila mě.

28.02.2019 4 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Kniha mě zaujala svou krásnou obálkou a i námět příběhu na zadní straně vypadal slibně. Bohužel musím říct, že mě kniha nebavila. Začátek ještě šel, ale jak se Aza dostala do Magonie, to byl pro mě konec. Přiznám se, že jsem si svět Magonie vůbec nedokázala představit a moc ho nechápala. Knihu jsem dočetla, ale do dalšího dílu se asi nepustím.

26.02.2019 2 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Normálně nejsem na příběhy s detektivní zápletkou, ale u této knihy mě zaujalo, že hlavní hrdinka vidí data úmrtí u každého člověka, a v tomto aspektu mi přišlo, že má kniha velký potenciál. Děj mě bavil, jediné co mi přišlo dost přitažené za vlasy bylo, že FBI tak urputně trvala na tom, že ty "děti" tak krutě zabily další děti. Ano, někteří i mladí to nemají v hlavě v pořádku, ale přišlo mi to dost nevěrohodné. Ovšem můj seznam potencionálních vrahů rostl od každé stránky a za chvilku podle mě vraždily snad všechny postavy až samozřejmě na toho skutečného vraha. Kdo to je mě docvaklo, až už to bylo skoro úplně jasné. Ze mě by detektiv být nemohl.
Kniha určitě stojí za předčtení.

22.01.2019 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Musím říct, že jsem od knihy očekávala daleko víc. Slibovaná zakázaná láska mi přišlo hodně odbytá, hlavní hrdinové většinu příběhu byli od sebe než spolu. A konec knihy mě vůbec nebavil, kapitoly ze strany Lili ještě šly, ale ty Maxovi jsem přeskakovala, když jsem už od začátku věděla, že přežije. Příběh měl určitě větší potenciál.

10.01.2019 3 z 5

Pandořina skříňka Pandořina skříňka Tereza Richter

Obsahuje spoiler!
Druhý díl byl stejně skvělý jako předchozí část. Líbí se mi, že děj je velmi čtivý a má spád, čtenář nemusí čekat na akci až do poloviny knihy, jak to často bývá u ostatních knih. Úžasné je i vykreslení Pandory jako Smrti, která bere lidské životy, aby utišila hlasy ve své hlavě, a přitom ji velmi trápí svědomí. Chápu ji, že se takového "daru" chtěla zbavit. Což souvisí s naprosto fenomenálním koncem, který si nutně žádá další díl, protože to jak se s novou rolí popasuje Freya mě neskutečně zajímá. Určitě doporučuji přečíst si tento druhý díl a připojit se k nám čekajícím na závěrečné finále.

01.01.2019 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, líbil se mi už Ready Player One, ale musím říct, že Warcross mě bavil daleko víc. Emiku jsem si zamilovala hned, obdivovala jsem její barevné vlasy a pořád jsem přemýšlela, jak si bez peněz udržuje barvu, jelikož sama mám zkušenost s růžovými vlasy a není to jednoduché si držet sytou barvu :D. Líbil se mi celý virtuální svět Warcrossu i tým Fénixových jezdců. A Hideo? Pořád mu fandím, je těžké posoudit jeho činy. Dnešní svět je ve většině případů spíš hrozný a potom, co se mu stalo, chápu, že ho chce změnit. A jsem toho názoru, že i v dnešní době bychom se nevzdali moderních technologií jako je internet, mobil atd i možná na úkor naší svobody. Jsem velmi zvědavá na pokračování, snad bude co nejdřív.

06.12.2018 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Velmi zajímavý příběh. Půjčila jsem si ji, abych zjistila, jestli opravdu oba na konci zemřou, jak stojí v názvu. Musím přiznat, že do poslední chvíle jsem věřila, že je autor nenechá zemřít, nebo alespoň jedno z nich.
Existence Hodiny smrti a vědomí, že víte, že ten den zemřete, mě vedlo k zamyšlení, zda je lepší, když člověk zná svůj Soudný den, nebo ne. Za mě bych to asi nechtěla vědět. Obdivuji Matea i Rufuse, že přes svůj osud zůstali tak skvělí a celou knihu jsem jim fandila. Úžasné byly i kapitoly jiných lidí, kteří třeba zprvu s příběhem chlapců neměli nic společného, ale postupem knihy to do sebe všechno zapadalo.
Určitě doporučuji přečíst.

15.11.2018 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Námět příběhu není nic moc originální, ale velmi dobře se to četlo. Bavilo mě s Abby a Cooperem zažívat nové situace a nové zkušenosti. Mrzelo mě, že Abby nevyšla výstava, tak jak si představovala,a úplně jsem chápala její rozčilení. Byla to prima knížka :)

06.11.2018 4 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Ze začátku se mi hodně líbilo, že i když jde o námět zakázané lásky, je tam plno nadpřirozených jevů a záhad, které odlišují knihu od klasického pojetí Romea a Julie. Ovšem už v polovině mě začaly návraty do vzpomínek nudit. Bylo jich tam na mě až moc, což pokazilo počáteční nadšení. Konec jsem čekala velmi dramatický a ono nic, stačilo se jen omýt ve vodě. Také mi chybělo vysvětlení, z jakého důvodu se "Peřinka" utopila. Za mě takové oddechové čtení.

30.10.2018 3 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Úžasný příběh, který vás vtáhne do antického světa, který je sice smyšlený, ale vychází z dávné skutečnosti. Kromě milostné zápletky se zde řeší i problematika otroctví a to, jak se z mocného národa rázem stanou lidé na dně společenské pyramidy bez žádných práv kvůli prohrané válce. Velmi se mi líbilo, že Kestrel nebyla tvrdá, bojovná hlavní hrdinka, ale inklinovala spíše k hudbě a pečlivě si chránila ruce, aby nepřišla o možnost hrát na klavír. Zamilovala jsem se i do Arina, proto kterého muselo být hrozné rázem přijít o vše a všechny. Už se těším na další díl.

16.10.2018 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Poslední díl byl ze všech nejlepší. Konečně se tam naplno objevila magie, její vysvětlení a používání. Poslední díl jsem si užila, byl napínavý, čtivý a měl spád. Nejvíc jsem si oblíbila Ceridwen. Celá série mi ukázala, že magie, pro nás, kteří žijeme v normálním světě a rádi bychom nějakou magickou moc měli, protože nám to přijde úžasné, může vést i ke špatným věcem. Nikdy jsem o tom až takhle neuvažovala. Přestože první dva díly jsou slabší (obzvlášť díl druhý), tak určitě stojí za přečtení.

27.09.2018 4 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Skvělé pokračování. Na můj vkus dlouho trvalo, než se Kate potkala zase s Augustem, ale i tak byly kapitoly čtivé a zajímavé. Je to úplně jiný a neobvyklý příběh, který mě dostal. Přála jsem si sice jiný konec, ale myslím, že i právě takový konec přispěl k jedinečnosti těchto knih. Určitě doporučuji.

20.09.2018 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Pro mě asi nejlépe propracovaný a velmi zajímavý svět, o kterém jsem zatím četla. Ze začátku jsem se moc neorientovala a říkala si, co se z toho vyklube. Ale pak to stálo opravdu za to. Těším se na další díl. No a ta představa, kdyby to opravdu takto fungovala a monstra se opravdu rodila z násilí, tak bychom na světě asi dlouho nebyli. Oceňuji, že se zde neobjevil žádný milostný trojúhelník.

06.09.2018 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Myslím si, že autorka velmi kvalitně navázala na předchozí tři díly. Život Eastona byl zajímavý a čtivý. Konec mě opět velmi překvapil a těším se na další díl. Součástí knihy je i novela, která se věnuje Gideonovi. Zde mě mrzí, že některé věci nebyly vůbec vysvětlené, třeba jak se Dina dostala k fotkám Samanthy apod. Třeba bude i Gideonův příběh pokračovat v další knize, uvidíme, nechám se překvapit.

06.09.2018 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Klasický vycpávkový díl. Styl psaní má autorka velmi dobrý, jelikož i když se tam 3/4 knihy nic moc neděje, dá se to číst. Nejlepší je poslední část knihy. Čekala jsem, že bude rozvinutá víc magie Meiry. Konec byl napínavý a proto si určitě přečtu i poslední díl, ale nijak zvlášť mě tento díl nechytil.

10.07.2018 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Úžasný konec série. Celý příběh mě vtáhl a nedokázala jsem myslet na nic jiného, než jak to bude dál. Toto jediná série, kde nebyl až tak vyhrocený milostný trojúhelník. Líbilo se mi, že Lia měla jasno ve svých citech. I tak jsem si po jejím boku do půlky knihy uměla představit jak Kadena tak Rafea. SPOILER: Pak ovšem zvítězil Rafea, ovšem velmi mě potěšilo, že Kaden skončil s Pauline. Vůbec jsem tuto možnost nevzala v úvahu. Mrzí mě jen, že byl na konci epilog, ale možná je to tak lepší. Určitě celou sérii doporučuji a ráda se k ní vrátím.

21.06.2018 5 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Velmi zajímavá kniha. Moc se mi líbilo, že to bylo popsáno ze dvou pohledů. Samozřejmě se některé dialogy opakovaly, tak jsem je jen přeletěla. Četla jsem oba příběhy naráz a přišlo mi to jako nejlepší varianta. Už jsem se chtěla pohoršovat nad koncem, že byl nedomyšlený a podobně, ale pak jsem zjistila, že bude pokračování. Takže je to v pořádku

21.06.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nová adaptace Kráska a Zvíře se mi líbila. V knize se objevuje daleko více odkazů na další pohádky a příběhy a tak to přece jen nebyla klasická Kráska a Zvíře. Velmi mě zajímala kletba a četla jsem a četla, abych konečně zjistila, jak to bylo. Úžasné byly i myšlenky Zvířete. Konec byl moc krásný, velmi jsem ocenila, že Jeva byla nakonec ten Ohnivák. Zato mě velmi zklamal epilog. Myslela jsem si, že se o životě Jevy a Eovena dozvím víc. I tak to byl krásný příběh

19.04.2018 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Druhý díl se mi líbil daleko víc než ten první. Sice se toho moc nedělo, přesto se to četlo samo. Až do chvíle, kdy se Eden rozhodla na nátlak Tiffani rozejít s Tylerem. To jsem přemýšlela nad tím, že dál číst nebudu. Přišlo mi to naprosto stupidní, když se rozhodli, že o svém vztahu všem řeknou. Naštěstí jsem se přinutila pokračovat a celá situace se brzy vyřešila. Mrzí mě jen, že to tímto dílem neskončilo, přidala bych 20 stránek a uzavřela to. Ale i tak si určitě přečtu i třetí díl, ať vím, jak to dopadne.

04.04.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Toto je první kniha, u které mě dostal začátek a prostředek a konec mě skoro nebavil. Zprvu jsem se do knihy velmi rychle začetla, líbilo se mi poznávat budoucnost a vymoženosti OASIS. Někdy bych si to chtěla vyzkoušet, ale žít jen kvůli takové virtuální realitě bych nechtěla. Až do získání prvního klíče a prolomení první brány mě děj bavil, pak mi přišlo, že se v druhé části nic neděje. Konec už byl o něco lepší než prostředek, ale hodně jsem přeskakovala, abych se už dobrala ke konci. Mám v plánu jít na filmové zpracování knihy a jsem velmi zvědavá, jaké to bude.

15.03.2018 3 z 5