erikson erikson komentáře u knih

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherná kniha, kterou nelze odložit, dokud nedočtete.

30.12.2020 5 z 5

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

Kniha, ke které jsem se již mnohokrát vrátila a pořád se mi moc líbí. Mnoho krásných myšlenek, nad kterými se stojí za to zamyslet, propojení historie a romantického příběhu....kniha se pěkně čte a navíc nenásilnou formou přibližuje zajímavé historické období. Jedna z mých velmi oblíbených knížek, kterou mám v knihovně již od roku 1976 a čas od času po ní s radostí sáhnu znovu.

08.04.2016 5 z 5

Peklo návratů Peklo návratů Michael Palmer

Napínavě psaná kniha, ke které se pravidelně po pár letech vracím.

25.08.2015 5 z 5

Doktoři a jejich ženy Doktoři a jejich ženy Francis Roe

Napínavě napsaná kniha, ke které se ráda vracím.

17.07.2015 4 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Výborně napsaná kniha, která mi opět připomněla, kolik lidských tragédií má minulý režim na svědomí.

29.12.2014 5 z 5

Žít jednou spolu Žít jednou spolu Jarmila Loukotková

Pěkný baladický milostný příběh, ve kterém je mnoho životních pravd.

12.08.2014 4 z 5

Strach milovat Strach milovat Julie Buxbaum

Tak tuhle knihu mám opravdu moc ráda, četla jsem ji už asi 4x a určitě ne naposledy. Upřímnost hlavní hrdinky je až odzbrojující a některé její úvahy jsou skoro jako moje vlastní. Knihu doporučuji, dávám 5 hvězdiček a lituji, že její další novela nebyla dosud přeložena do ČJ.

30.07.2014 5 z 5

Země Země Émile Zola

Román z prostředí francouzského venkova, ve kterém je bravurně popsaný charakter venkovského člověka tehdejší doby. Je srostlý s půdou a je ochoten se za svá pole rvát i zabíjet. Stárnoucí rodiče, kteří za života rozdali majetek dětem, se postupně stávají jen koulí na noze a jejich bytí obtěžuje. Zolu považuji za jednoho z nejgeniálnějších spisovatelů a každá jeho kniha mě absolutně vtáhne do děje a nelze se odrhnout.

27.07.2014 5 z 5

Neplakala jsem, když táta zemřel Neplakala jsem, když táta zemřel Iris Galey

Kniha je autobiografická a o to se čte hůř. Žádný smyšlený příběh, ale hrůzné zážitky z dětství, které pak byly spouštěčem dalších problémů a negativně ovlivnily autorčin život. Bolestné čtení, které jsem si občas musela dávkovat...

07.07.2014 3 z 5