Erik77 Erik77 komentáře u knih

Peter a Lucia Peter a Lucia Romain Rolland

Veľmi pekná kniha o láske medzi dvoma mladými ľuďmi, ktorých nezadržateľne stíha vojna. Ľahko sa číta.

26.02.2020 5 z 5

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Táto kniha ma osobne, napriek veľhlasu, ktorý ju predchádzal, príliš nezaujala. Je tam veľa myšlienok, ktoré som vedel aj bez Petersona. Podľa mňa neprináša nič nové.

19.01.2020

Blahoslavená Anka - Víťazstvo vnútornej krásy Blahoslavená Anka - Víťazstvo vnútornej krásy Jozef Luscoň

Veľmi pekný životopis písaný románovou formou. Skvele sa číta, povzbudí aj rozosmeje. Ozajstný čitateľský zážitok.

23.10.2019 5 z 5

Žena v době katedrál Žena v době katedrál Régine Pernoud

Zaujímavý exkurz do obdobia života v stredoveku a celkom iný pohľad na postavenie žien v tom období. Odporúčam prečítať.

30.11.2018 4 z 5

Úvod do Písma svatého Úvod do Písma svatého José María Monforte

Veľmi dobrý úvod do štúdia Písma. Vrelo odporúčam. Zrozumiteľne napísaný a dobre sa číta. Niektoré vety by bolo dobré možno viac rozobrať ale pre začiatočníka je to úplne skvelé.

17.10.2018 5 z 5

Keď viera myslí Keď viera myslí Rino Fisichella

Príliš odborná kniha. Niektoré citáty sú fajn a výborná je aj kapitola o role žien v Cirkvi. Ináč dosť nezrozumiteľné

07.09.2018

Bible, 101 nejdůležitějších otázek Bible, 101 nejdůležitějších otázek Bernhard Lang

Prilíš liberálny pohľad na Bibliu a jej posolstvo. Neodporúčam

13.06.2018 1 z 5

Biblia a Korán Biblia a Korán Karl-Wolfgang Tröger

Škoda že sa autor nezaoberal otázkami násilia v Koráne a v Biblii

25.02.2018 4 z 5

V zajatí geografie V zajatí geografie Tim Marshall

Výborny úvod do geopolitiky. Niektoré veci, ktoré autor rozpísal by boli na samostatnú diskusiu a knihy ale inač velmi dobre spracovaná kniha.

25.01.2018 5 z 5

99 Gretzky: Příběh hokejové legendy 99 Gretzky: Příběh hokejové legendy Al Strachan

Povinnosť pre každého fanúšika NHL a vôbec hokeja. Táto kniha sa skvele číta, načrtáva život najlepšieho hokejistu v dejinách. Čo sa mi páči je to ako autor popisuje Gretzkyho najdôležitejšie okamihy kariéry (jeho rekordy, roky v Oilers, prestup do LA, posledné roky kariéry) aj zo zákulisného pohľadu kde bežny fanúšik nevidí. Hoci v niektorých údajoch sú preklepy, nemožno jej uprieť informatívnosť a pútavosť.

12.12.2017 5 z 5

O otázkach viery O otázkach viery Jozef Vrablec

Teologický génius Ratzinger v plnej sile :)

07.12.2017 5 z 5

Fundamentální teologie Fundamentální teologie Jutta Burggraf

Skvelý úvod do teologie. Pomáha pochopiť základy kresťanstva a katolíckej náuky. Vysvetlené zrozumiteľne aj pre laika.

05.12.2017 5 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Kniha, ktorá mi zmenila pohľad na ekonomiu ako vedný odbor. Vynikajúca prvá polovica, čítala sa super. Celkový dojem však trochu kazí druhá polovica kde som mal pocit že sa autor zamotáva do komplikovaných úvah. Ale inac velmi dobrá kniha

23.11.2017 4 z 5

ABC Biblický Atlas ABC Biblický Atlas Nick Page

Kniha plná detailnych informácii o historickom pozadí Biblie, biblickej geografii a o spôsobe a kultúre židovského národa. Prekvapuje ma kolko toho autor dokázal ´natlačiť´ do 128 strán. Výsledok je vynikajúci.

20.10.2017 5 z 5

Malé kompendium světových náboženství Malé kompendium světových náboženství Sean O'Callaghan

Ako úvod do štúdia náboženstiev je táto kniha veľmi vhodná

18.10.2017 4 z 5

Čo keby? Čo keby? Randall Munroe

Veľmi zaujímavý nápad ale celkové spracovanie nenaplnilo moje očakávanie. Niektoré príklady ma však pobavili a poučili.

17.10.2017 3 z 5

Kauza Ježiš Kauza Ježiš Lee Strobel

Kniha, ktorá ma milo prekvapila svojou odbornosťou. S informáciami ide do hĺbky a zaháňa pochybnosti o legitimite kresťanstva.

15.10.2017 5 z 5

Život po smrti Život po smrti Dinesh D'Souza

Výborná apologetická kniha. Autor ma opäť nesklamal

07.10.2017 5 z 5

Kauzu vyhral Boh Kauzu vyhral Boh Karen Armstrong

Pozitívne hodnotím Armstrongovej analýzu dejín náboženstva a určitej obhajoby náboženstva pred ateistickým fundamentalizmom (Dawkinsom a spol). Páči sa mi ako poukazuje na nebezpečenstvo prílišného vedeckého racionalizmu, ktorý u mnohých ludi budí odpor k spiritualite. Čo mi na tejto knihe vadí je relativizácia (až popieranie) Kristovho božstva a príliš pozitívny vztah k islamu. Dnešní intelektuáli (dokonca aj tí čo hovoria o sebe že sú kresťania) nemajú problém kritizovať kresťanstvo. Beda však ak kritizujú islam. Je to ťažko odpustiteľná akademická chyba. Celkovo táto kniha vo mne budí rozporuplný dojem.

27.09.2017 3 z 5

Katechismus katolické církve Katechismus katolické církve kolektiv autorů

Kompas na ceste viery :)

26.09.2017