Erik77 Erik77 komentáře u knih

Viac ako tesár Viac ako tesár Josh McDowell

Výborná kristológia. Skvele podložená historickými a logickými faktami. Rozhodne odporúčam

09.06.2017

Teologický slovník Teologický slovník Karl Rahner

V tejto knihe som nenašiel nič ´modernistického´ ...

24.05.2017 5 z 5

Nasledovanie Krista Nasledovanie Krista Tomáš Kempenský

Nádherné myšlienky, plné sily. Nie je to však kniha ako román že len raz-dva razy prečítate.

19.05.2017 5 z 5

Ronald Reagan Ronald Reagan Jacob Weisberg

Skvelá kniha o 40. prezidentovi USA - Ronaldovi Reaganovi. Dozviete sa v nej veľmi veľa užitočného aj z prostredia americkej politiky. Odporúčam. Podla mna je to lepšia biografia tejto osobnosti ako biografia od Dinesha D´Souza

19.05.2017 5 z 5

Krutá pravda a bezočivé lži Krutá pravda a bezočivé lži Henry Makow

Ako veriaci človek súhlasim s tým že za všetkym zlom vo svete stojí satan a jeho prisluhovači. Ale toto je fakt moc. Aj v tejto knihe čitatel najde kusok pravdy ale je to zabalené do totálnych nezmysloch. Navyše autor na začiatku knihy píše v tom zmysle, že nemá nič proti Židom ale na druhej strane je táto kniha plná antisemitizmu. Brak plný konšpirácii, strachu až paranoje. Jednoznačný odpad ...

19.05.2017 odpad!

Jak katolická církev budovala západní civilizaci Jak katolická církev budovala západní civilizaci Thomas E. Woods

Excelentná kniha. Konečne autor, ktorý poukazuje na pozitívny odkaz katolíckej Cirkvi a aj na to, že zanechala nezmazateľnú stopu v dejinách ľudstva. Nie osvietenci ale katolícka Cirkev položila základy vedy,práva,techniky,školstva,morálky a pod. A tu je môj odkaz prekaždého veriaceho katolíka: Každý kto pre vami bude spochybňovať to čo Cirkev priniesla svetu, odporúčte mu prosím tuto knihu. Nech otvorí oči a nech sa nenechá zvádzať bulvárnymi a tendenčnými informáciami o katolicizme.

11.05.2017

Katolícka cirkev Katolícka cirkev Hans Küng

Je uplne tendečný výklad dejín katolíckej Cirkvi, typický pre týchto samozvaných ´katolíckych´ disidentov. Táto kniha spochybňuje samotné základy na ktorej stojí katolícka Cirkev. Už len ta Kungova otázka v uvode knihy či Ježiš založil katolícku Cirkev je naozaj smiešna. A vytvoriť demokratickú, extrémne ´ekumenickú´ Cirkev to sa rovná jej koncu.

09.05.2017 odpad!

Vatikán - moc pápežov Vatikán - moc pápežov Guido Knopp

Vcelku objektívna kniha, prináša rozličné pohľady na katolícku Cirkev. Nevadí mi ani trochu ´liberálnejší´ nádych. Hoci názov knihy ma uvádza do rozpakov.

09.05.2017 4 z 5

Architekti kultury smrti Architekti kultury smrti Benjamin Wiker

S tým Darwinom ako architektom kultúry smrti veľmi nesúhlasím. Ale ináč je to kniha kde sa dočítate veľa zaujímavych faktov.

07.05.2017 4 z 5

Chci, abys byl Chci, abys byl Tomáš Halík

Halík má veľa dobrých úvah, ktoré sa mi páčia ale neviem sa zbaviť pocitu že sa priveľmi snaží spojiť kresťanstvo s niektorými sekulárnymi filozofiami. Častokrát ma jeho štýl privádza do rozpakov. Jeho postoj k ateistom a inovercom často vyznieva naivne. Nedá sa hrať za všetky strany - aj za kresťanov, za ateistov, za budhistov alebo za moslimov. A to neraz Halík robí - podla mojho názoru

03.05.2017 3 z 5

Stalin Stalin Paul Johnson

Mne sa táto kniha naozaj páčila. Slovami autora je písaná hlavne pre mladých aby vedeli aký bol Stalin zločinec.

03.05.2017 5 z 5

Dějiny filosofie II. Od Augustina ke Scotovi Dějiny filosofie II. Od Augustina ke Scotovi Frederick Copleston

Veľmi dobrá kniha - hlavne sa mi páčila kapitola o mojom oblúbenom mysliteľovi Tomášovi Akvinskom

03.05.2017 5 z 5

O lidské přirozenosti O lidské přirozenosti Edward O. Wilson

Mix vedy a autorovej filozofie

16.04.2017 1 z 5

Slovo Boží a slovo lidské Slovo Boží a slovo lidské Gabriela Ivana Vlková

veľmi dobré

15.04.2017 5 z 5

Kresťan v treťom tisícročí Kresťan v treťom tisícročí Július Krempaský

výborná kniha od významného slovenského fyzika - veda, rozum aj zjavenie sú cestami k Bohu

03.04.2017 5 z 5

Úvod do katolictví Úvod do katolictví Lawrence S. Cunningham

Veľmi dobrý úvod do tejto témy. Je písané čitateľnou formou, vhodnou aj pre laika.

02.04.2017 5 z 5

Viery a vyznania Viery a vyznania Christopher Partridge

vynikajúca kniha - podľa mňa vari najlepšia kniha o svetových náboženstvách

23.02.2017 5 z 5

Boží řeč Boží řeč Francis Collins

Obhajoba teistickej evolúcie. Skvelé myšlienky avšak pre mňa ako nevedca-laika niekedy dosť náročné. Nič to nemení na tom že je vynikajúci príspevok k dialogu medzi vedou a vierou.

23.02.2017 5 z 5

Dějiny 20. století Dějiny 20. století Paul Johnson

Úžasná kniha. Veľmi obsiahla a ťažká na čítanie ale netreba sa nechať odradiť. Presne takýto typ historickej knihy sa mi páči - vlastne neide len o históriu ale aj o filozofiu, morálku, náboženstvo a iné odbory spoločenských vied. Johnson skúma ľudské správanie a ide na podstatu. Johnson je konzervatívec a republikán a je to v tejto knihe vidieť ale myslím si že jeho pohľad je oveľa pravdepodobnejší ako ľavicové táraniny.
V tejto knihe nájdete aj velmi zaujímavé podobnosti medzi Stalinom, Leninom a Hitlerom a ich obludnými totalitami. Ako sa hovorí vrana k vrane sadá, tak aj títo - jeden väčší zločinec ako druhý. Samozrejme v marxistickom dejepise sa sotva dozvieme že ZSSR nebol len nás veľký brat, ktorý nás oslobodil ale že bol aj veľký kamarát s Hitlerom pred 22. júnom 1941. Veľmi nepohodlná pravda pre nekritických obdivovateľov Ruska.

06.02.2017 5 z 5

Globálna sexuálna revolúcia. Strata slobody v mene slobody Globálna sexuálna revolúcia. Strata slobody v mene slobody Gabriele Kuby

Mimoriadne nepohodlná a politicky nekorektná kniha

04.02.2017 5 z 5