Enefersis Enefersis komentáře u knih

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

*Komentář je lehce spoileroidní*
Taky se přikláním k těm, kterým se daleko víc líbil první díl. Ten konec. Cože? Na to, že za tou holkou šel až do pekla, to celé Cas vzal celkem s klidem. Vím, asi to tak mělo skončit a já jsem až moc romantická, ale tak jako…:D

20.04.2014 3 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Vlastně je to super knížka, ale jakkoli jsem se snažila (=vhodné podmínky jako čtení v noci, sama doma, psychicky nevyrovnaná atd.), ani jeden z příběhů mě nevyděsil- a samotnou mě to mrzí:( Až já jednou narazím na nějaké pořádné horory, asi se půjdu ožrat:DD

06.04.2014 3 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Komentář obsahuje spoilery!!!

Podívat se Adrianovi do hlavy bylo úchvatné, jejich romantické (a vlastně úplně všechny) chvilky se Sydney taky, pecka jsou nové objevy ohledně inkoustů a tetování, konečně jsem se dočkala posunu ve vztahu Jill a Eddieho-so sweet:3, Zoe a celý alchymistický spolek bych nejradši nakopala do prdele a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho, ale co si budeme povídat. Zbožňuju to. ♥ A za Silver Shadows bych zabíjela! :D

10.03.2014 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Pomalu a pak najednou docela, stejně, jako když člověk usíná, jsem se společně s Hazel zamilovala do Guse a společně se spoustou dalších lidí jsem se zamilovala i do tohoto příběhu. Jeho dočtení jsem delší dobu odkládala, protože jsem se bála konce. A moc dobře jsem věděla, proč.
Ale i přesto... svým pokřiveným způsobem je to dokonalé:) Smekám před autorem. Doufám, že aspoň zlomek nádhery těch psaných slov a kouzla celé knihy se jim povede přenést na filmové plátno.

17.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celé je to neuvěřitelně hloupoučké, jednoduché atakdále, vše už bylo řečeno, ale mě to bavilo:D V některých částech jsem lehala smíchy (i když to asi vůbec nebylo myšleno jako vtip:D) a vůbec... napsat knihu, která tak nějak připomíná parodii sebe sama, je taky umění:D Ano, nejedná se o žádný literární skvost... ale přesto nechápu tolik zášti vůči této knize. Pokud se někomu líbí a dělá mu radost, odpad to rozhodně není. Znám horší.

16.02.2014 2 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

I po nevímkolikáté stejně dokonalé... děsím se filmu.

24.01.2014

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Pretty Little Liars mi postavami i celkovým pojetím připomínají Dívčí partu /což je děs a hrůza/, ale to všudypřítomné napětí a zápletka s A. je posunuly o několik levelů výš. Už od prvních stránek jsem se na téhle knize stala doslova závislou. Nalepila jsem se na ni a četla a četla…dokud nás poslední stránka nerozdělila, ale ani pak se pocit klidu nedostavil. Víc tajemněji to ukončit nešlo, že?:D

13.01.2014 4 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Jestli u nás nevydají další díly, asi mě jebne.

01.01.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Divergenci jsem začala číst kvůli kamarádky, která je zblázněná do Tobiase a já potřebovala nastudovat jeho charakter do vánoční Čtyřkovky:D Tedy… nakonec se mi to moc nepovedlo, protože on je charakter velmi zajímavý a nevyzpytatelný, ale nelituju, že jsem se do toho pustila. Kniha je totiž naprosto úžasná! Už dlouho mě žádná nestrhla tak,abych měla pocit, že tam opravdu jsem, že dýchám stejný vzduch jako její hrdinové…kdybych ovšem nezapomněla dýchat:)) Kniha mi přesně padla do noty, stejně jako Tris i já chtěla překonat svůj strach, nedat najevo slabost, být neohrožená. Svět představený v Divergenci se mi nezdál tak realistický jako např.v Hunger Games a opravdu si nedokážu představit, že by taková společnost mohla fungovat…ale nebudu předstírat, že tomu rozumím:D Neskutečně se těším na film!

29.12.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá a kouzelná knížka, po jejímž přečtení jsem hrdá na to, že se pořád umím dívat na svět dětskýma očima:) Obsahuje tolik krásných myšlenek, jeden příklad za všechny...
"Ovšem my, kteří chápeme život, nestaráme se vůbec o čísla." -moje slova, přesně tímhle se utěšuju v hodinách matiky:D

13.11.2013 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Jedna z nejkrásnějších a nejsmutnějších knih, jaké jsem kdy četla. Nepopsatelně silný příběh hluboké a něžné lásky, která se zrodila ve špatné době. Několik posledních stránek jsem probulela, i když jsem od začátku věděla, jak to skončí. Ale bylo mi to tak strašně líto. Na druhou stranu, kdyby se konal happy end, možná by zmizela i část toho, co dělá tuhle knížku tak skvostnou. Doporučuju!

07.11.2013 5 z 5

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

Jednoduše skvělá kniha! Pobaví, odpočinete si u ní, ale i námětů k zamyšlení dává víc než dost- samozřejmě s pořádnou dávkou Cabotovské nadsázky a humoru:) Těším se na další díl.

31.10.2013 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

“You're my flame in the dark. We chase away the shadows around each other.”

Uff. Nic prý není dokonalé- ale tahle kniha ano. Stejně jako Adrian, který „byl až příliš dokonalý, přestože patřil k těm nejnedokonalejším lidem,které znám“. :) Sydney se teda pěkně rozjela, já nestačila valit oči! :D Díl od dílu je tahle série lepší a to jsem si myslela, že víc žrát už to ani nemůžu :D Ať už je 14.únor- kniha psaná z Adrianova pohledu, co víc si přát? :3 ♥

22.09.2013 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Úžasná kniha! Miluju ji :) Perfektně napsané, krásný příběh. Ani na chvíli jsem se nenudila a užívala si každou stránku. Nejde popsat ten pocit, jako by kniha byla napsaná přímo pro vás… a já za něj autorce děkuji. Pět hvězdiček je v tomhle případě krutě málo :) A ačkoliv jsem se zatvrdila, že už se nesmím zamilovat do žádné knižní postavy, Puk a Ash se mi vysmáli a pro oba mám ve svém srdci speciální místečko (no, pro Puka asi větší :D)

Spousta lidí je toho názoru, že autorka nemá dostatek fantazie a vykrádá jiné příběhy. Skříň- Narnie, Grimalkin- Šklíba z Alenky, nevíra lidí ničící Kdesikdys- Nekonečný příběh atd.atd. Dle mého názoru ale chtěla ukázat svět, z kterého ostatní spisovatelé zachytili jen střípky, v celé jeho pokřivené nádheře. Geniální! Námět sice trochu zavání knihou Daň peklu, ale jelikož ta je oproti Železnému králi úplná slabota, mileráda to JK odpustím :)

Abych to shrnula- Železný král se mi prostě a jednoduše dostal pod kůži. Jedná se o knihu, kdy mi prostě neleze do palice, jak se někomu může nelíbit a i po dočtení jí mám plnou hlavu. Hned zítra si jdu pro druhý díl, začínám mít absťák :D

28.08.2013 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Dost dobrá kniha. Doufám, že se časem dočkáme i filmu, protože by to byla bomba! Autorka má skvělý styl psaní, kniha se čte skoro sama. Příběh mi trochu připomíná Mediátora, ale vážně jen trochu; tohle je mnohem temnější a drsnější. Víc se mi sice líbila první půlka, kdy byla Anča doopravdy Anna krví oděná, ne Casova malá sladká Anna, ale další díl si rozhodně nenechám ujít :)) Veliké plus dávám taky obálce, do které jsem se zamilovala na první pohled.

04.08.2013 4 z 5

Naprosto skvělá série. Více jsem se rozepsala v komentářích u jednotlivých knih, takže tady jen dodávám:
doporučuju všem! :)

04.08.2013 5 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Opět skvělý díl, ale nic jiného jsem ani nečekala. Bones se sice v některých částech choval jak debil -ale kdo z nás občas ne?- i tak ho miluju♥ :D A ten humor... pokud nepočítám Mediátora, u žádných jiných knih jsem se tolik nenasmála :D "Až přijdeme na chotel, ten krásnej obličej bude mezi mýma nohama." ...nebo odpadkový hrad :DD Možná je dobře, že další díl vyjde až nevimkdy, protože jinak bych měla celou sérii přečtenou moc rychle- a co pak?

15.07.2013 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nejhůře ukončená kniha, jakou znám. Kdybych měla po ruce pokračování, okamžitě se na něj vrhnu!
Budu asi jedna z mála, ale tenhle díl se mi líbil ještě víc než předchozí. Vše jsem si tak živě představovala, v některých částech mi až naskočila husí kůže. Celé mi to naprosto vlezlo do hlavy- hádejte třikrát, o kom se mi v noci zdálo :D Peeta je prostě zlatíčko, šíleně jsem si ho oblíbila ^^ O to víc mě štve Katniss, která si ho vůbec nezaslouží, ale po tom všem, co se dozvěděla na konci, mi jí je přece jen líto. Nutně potřebuju trojku, jinak dopadnu stejně jako ta Annie Crestová!:D (Mimochodem, moc by mě zajímalo, jak to bylo s ní a Finnickem. Neznáte nějakou dobrou fanfiction?)

08.07.2013 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Už se nemůžu dočkat! :)) Tak tohle je poprvé, kdy se těším na začátek školního roku :D

30.06.2013 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Anotace je v tomhle případě dost mimo: jaké nebezpečí, když se zamiluje napříč časem, proboha? Já byla celá natěšená na romanci àla Kate a Leopold a nakonec… pche. No, aspoň jsem se poučila, že si nemám mínění o knize vytvářet dřív, než ji přečtu :D Ale i tak se mi Rudá jako rubín líbila. Sice jsem čekala něco mnohem poutavějšího a působivějšího; a myslím, že by to šlo napsat lépe, jenže…! Londýn (kdykoli tam byla třeba jen zmínka o Hyde Parku, Piccadilly nebo Temži, skákala jsem dva metry vysoko :D)… cestování časem (proč já nemůžu mít taky takový gen? Proč?!)…v tomhle ohledu to byla trefa do černého, tady někdo ví, co mě bere:)). Po dočtení knihy se mi hlavou honí ještě spousta nezodpovězených otázek, kvůli kterým si chtě nechtě musím přečíst i další díl:) Autorka ví, jak si čtenáře udržet.
btw. Co všichni pořád máte s tou růžovou?! Vždyť je to úplně normální barva. A tahle obálka je náhodou perfektní :)

24.06.2013 3 z 5