Endy17 Endy17 komentáře u knih

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Nepřekvapí ani nezklame - jak se u knižních sérií stává, autor jede podle jedné šablony u každého pokračování.

05.12.2019 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Naštěstí jsem už většinu autorových knih přečetl - kdyby byl Macbeth tou první, Jo Nesbø by se určitě nestal mým oblíbeným spisovatelem.

30.11.2019 3 z 5

Proč bychom se nepřiznali aneb Jak to bylo doopravdy Proč bychom se nepřiznali aneb Jak to bylo doopravdy Zdeněk Šmíd

Možná by bylo lepší, kdyby tahle kniha nikdy nevznikla. Ano, je mistrně napsaná, čtivá a zábavná - ale odhaluje mnohé, co možná odhaleno být nemuselo.

15.11.2019 4 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Příběh byl trochu něco jiného, než jsem čekal - syrovější, drsnější a mnohem, mnohem víc osobní. Ale hlavně neskutečně silný.

11.11.2019 5 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Autor nebyl spokojený se svým románem Zuřící lev, proto ho přepracoval a vydal pod novým názvem Leon.

05.11.2019 4 z 5

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Na světlo v knize vyplouvají charakterové rysy nejen hlavního hrdiny Františka Kriegla, ale také jeho oponentů Husáka a Svobody. Obzvláště u tohoto armádního generála se málo ví, jaký vlastně byl a za jakou cenu dosáhl svých úspěchů.

20.10.2019 5 z 5

Zmizelý Sokolov Zmizelý Sokolov Jan Rund

Přicházím se spolu s autory dávno neexistujícími uličkami, vzpomínám na zaniklé kouty svého dětství, překvapuje mě pár drobností, na které už jsem dokázal pozapomenout. Jedinečná kniha!

15.10.2019 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Po historických detektivkách tak trochu jiné čtení, přesto se autor nezapře.

15.10.2019 5 z 5

Filmové komedie II. Filmové komedie II. Zdeněk Svěrák

Bezbřehé nadšení jako u prvního dílu se nedostavilo, Trhák na závěr knihu navíc trochu deklasuje. Nejedná se totiž o ucelený příběh nebo o scénář, ale o námět k filmu, takže se na mnoha místech dočteme: "zpívá něco o tom, že je na světě hezky, nebo že svítí sluníčko, případně že je na cestě za tím, koho má ráda".

04.10.2019 4 z 5

Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Řecká ruleta – Příběhy lidí v nejisté době Pavla Smetanová

Tak trochu smutné čtení o krásné zemi.

29.09.2019 5 z 5

Korfu Korfu kolektiv autorů

Klasický průvodce, který nejspíš uspokojí, nicméně nepřekvapí ani nenadchne. Pro cestování po Korfu a objevování jeho krás doporučuji především knihy Pavly Smetanové.

27.09.2019 4 z 5

Korfu - Inspirace na cesty Korfu - Inspirace na cesty kolektiv autorů

Rozměry průvodce jsou na cestování ideální, obsah pro první seznámení se smaragdovým ostrovem dostačující. Kdo ale jednou sáhl po knihách Pavly Smetanové, těžko bude tímhle strohým a místy encyklopedickým textem nadšený.

27.09.2019 4 z 5

Korfu s Pavlou Smetanovou Korfu s Pavlou Smetanovou Pavla Smetanová

Nejedná se o zcela novou publikaci, ale o aktualizované vydání knihy Korfu bez průvodce. Přestože už původní verze byla skvělá, autorka překonala sama sebe a moje očekávání kvalitního čtení bylo bohatě naplněno.

27.09.2019 5 z 5

Tajemství Prokopa Velikého Tajemství Prokopa Velikého Jiří Dobrylovský

Trocha konspirace v důvěrně známém prostředí.
Informace z naší historie, které bychom měli znát, okořeněné kapkou spekulace.

08.09.2019 4 z 5

Karlovy Vary od A do Z Karlovy Vary od A do Z Eva Hanyková

Z publikace jsem trochu rozpačitý - určitě je atraktivní a jedinečná, zároveň však svým uspořádáním dost zmatená a její informační přínos je mizivý.

04.09.2019 3 z 5

Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy) Co by se stalo, kdyby... (aneb Alternativní dějiny Čech a Moravy) Jan Bauer

Nepřehledné a nezáživné.

01.09.2019 2 z 5

Rychlík do Selbu Rychlík do Selbu Roman Cílek

Fascinující čtení, nedokázal jsem knihu odložit. Místy trochu nepřehledná a odborně ne úplně přesná, ale tendenčnost bych jí rozhodně nevyčítal. Spíš mě překvapilo vydání v roce 1988 a dokonce ocenění Federálním ministerstvem vnitra.

28.08.2019 5 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Ke všeobecné glorifikaci díla se nepřipojím, jsem rád, že mám dočteno. Velmi zdlouhavý nástup, pak chvíle napětí, aby závěr svou laciností úplně pohřbil hodnotu knihy. Tenhle Morrell mi bohužel moc nesedl.

27.08.2019 3 z 5

Odsun? A proč? Odsun? A proč? Václav Němec

Název útlé knížky je trochu zavádějící - víc, než důvody a příčiny odsunu, se zabývá odsunem samým. Místy až encyklopedický text je vzhledem k roku vydání celkem pochopitelně poplatný době. Přesto se nejedná o žádnou agitku, ale o souhrnný přehled informací o pohnutých časech.

26.08.2019 4 z 5

Křižácké zlato Křižácké zlato David Gibbins

Čekal jsem, že u druhého dílu série bude znát nějaký kvalitativní posun. Čekal jsem marně.

11.08.2019 3 z 5