endroo25 endroo25 komentáře u knih

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Mě kniha nijak nezklamala. protože jsem od ní nic nečekal. Četl jsem ji hned po biografii Mattew Perryho. Dozvěděl jsem se z ní hodně zajímavých informací o tom, jak seriál vznikal a připomněl jsem si i reálné události tehdejší doby a jak se s nimi tvurci seriálu vypořádávali. Knížka mě bavila a díky ní jsem teď zase začal sledovat serial znovu od prvního dilu.

18.03.2023 4 z 5

Seriál přátelé byl nedílnou součástí mého pubertálního období a mám ho rád dodnes. Kniha se sice seriálu věnuje jen okrajově, ale pravdivý příběh jednoho z protagonistů mě zaujal taky. Zvlášť to, že při takových problémech dokázal odvádět tak kvalitní práci v seriálu. Chaotičtější styl vyprávění mi problémy nedělal.

12.03.2023 4 z 5

Moje modrá planeta Moje modrá planeta German Titov

Dá se říct, že víc jak půlka knihy je o Titově mládí a o tom, jak se stal kosmonautem. Při čtení této části jsem celkem trpěl, protože je to psáno hodně s politickým (komunistickým) zápalem. Nejzajímavější je pak poslední čtvrtina knihy, kde Titov popisuje už samotné lety do vesmíru.

25.03.2020 2 z 5

Odplata 1 - Země prokletých Odplata 1 - Země prokletých Jan Hlávka

Moje prvni setkani s JFK i s panem Hlavkou - bavi me to!

09.01.2020 4 z 5

Budu asi opakovat predesle komentare. Je to jedna velka nuda, bez humoru. Nevim co by melo byt na nasili vtipneho.

09.01.2020 1 z 5

Tohle byla taky celkem sranda. Trochu mně chyběla paní Tichá, u jejíchž hlášek jsem se nejvíc smál. Ale zloději ji obstojně nahradili.

26.11.2019 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Pro mě "nejslabsi" díl ze všech čtyř zatím vydaných dílů. Ale místama jsem se taky nasmál, takže dávám stejné hodnocení jako prvnímu dílu, ale s malým bezvýznamným "-".

26.11.2019 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl, díky své "tloušťce" (té knihy, né mojí) jsem přečetl během jednoho dne. Dávám o hvězdičku víc, protože jsem se smál víc než u prvního dílu. Obyvatelstvo zámku mi připomnělo rodinku z amerických komedií National lampoon. :)

23.11.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem si chtěl přečíst dřív, než se podívám na film. Hodně jednoduché čtení. Ale občas jsem se i zasmál, takže vlastně dobrý.

23.11.2019 3 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Ja mam na knihu trochu jiny nazor, nez vetsina ostatnich. Mne se spis libi prvni cast knihy, kde se lidstvo pripravuje na boj s trisolarany, jeste v "nasi dobe". Jdu na treti dil.

03.02.2019 4 z 5

Pekelná díra Pekelná díra Kevin J. Anderson

Po delší době parádní sci-fi příběh. Líbila se mi rovnováha mezi akčními a popisnými pasážemi. Těším se na pokračování.

10.11.2018 4 z 5

Poslední přednáška Poslední přednáška Randy Pausch

K teto knize jsem se dostal, jak slepy k houslim. Vybral jsem si ji na jednom blesim trhu, protoze se mi libila ta raketka. Kniha byla uz bez prebalu, takze jsem ani nevedel, o cem to bude. Po precteni prvnich par stranek jsem to zjistil a behem tri dnu ji precetl celou. Jakozto manzel a otec trileteho ditete jsem u cteni hodne premyslel o svem vlastim zivote... Me emoce z knihy pak jeste umocnilo video prednasky na YT.

09.10.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Mně nižší míra šifer a luštění nevadila. Jsem celkem fanda techniky, takže kniha si mě získala daným tématem a nemám k ní mnoho výhrad. Snad jen, je mi trochu líto, že pokud by se nastíněná budoucnost opravdu naplnila, tak že se jí už pravděpodobně nedožiju. :) Pro mně jedna z nejlepších knih tohoto autora.

24.09.2018 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Důstojné pokračování trilogie, ale další díl už číst nebudu. I tady už byly zápletky kolem Lisbethiny minulosti tak trochu "na hraně"... Pokračujícímu odkrývání nových skutečností z Lisbethina života bych už měl asi problém uvěřit.

27.08.2018 4 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Po delší době jsem byl v knihovně a tato kniha mi hned padla do oka. Mansona jsem kdysi poslouchal a vždycky mě zajímalo, jaký to je člověk. Díky této biografii jsem pochopil řadu věcí o osobě a díle Marilyna Mansona. Velmi dobře napsáno.

14.02.2018 5 z 5

Knihu jsem začal číst jako otec čekatel a dočetl jsem ji jako otec syna. Ještě že to nemá 600 stran, protože teď už bych neměl čas čtení. Knížka pobavila a díky ní jsem si udělal obrázek o tom, co mě asi šeká..:) Ikdyž vím, že autor používal hodně nadsázky.

24.01.2016 3 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Válečné romány nejsou můj šálek kávy. Knihu jsem začal číst na doporučení sestry. Od půlky knihy už jsem přeskakoval vzpomínkové pasáže a sledoval jsem jenom aktuální děj. Konec byl napsaný moc hezky, ale celkově mě kniha nezaujala.

09.01.2016 2 z 5

Míň než nula Míň než nula Bret Easton Ellis

Kniha mě ze začátku zarazila tím, jak je psaná. Ale později jsem si na to zvykl a styl psaní celkem odpovídá náladě hlavních hrdinů. Ke konci se to trochu zdramatizovalo, což se dalo očekávat. Že by to ale byla pecka, to se říct nedá.

14.11.2015 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Druhý díl pro mě nebyl tak zajímavý. Ano, jde sice o volné pokračování, takže jsem neočekával stejné postavy, ale postrádal jsem určité pasáže, díky kterým by mi běhal mráz po zádech, tak jako u prvního dílu. Navíc mi přišlo jednání některých charakterů celkem nelogické a celkově mi nikdo k srdci nepřirostl. Těším se ale na třetí díl - snad se kvalita zase zvedne nahoru.

05.11.2015 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Výborná kniha s velmi překvapivým koncem. Je dobře, že Glukhovsky dával před vydáním knihy jednotlivé kapitoly na web a na základě ohlasů čtenářů pak upravoval děj. Tím mohlo vzniknout opravdu kvalitní dílo.

18.10.2015 5 z 5