emkalana emkalana komentáře u knih

Kuchařka starého mládence Kuchařka starého mládence Alexej Gsöllhofer

Velmi mi tato knizocka pripomina inu kucharku: "Peta varic" :-)
a k tomu neprekonatelne mile ilustracie od Vladimira Rencina si u mna zasluzia plny pocet hviezdiciek

14.03.2024 5 z 5

Neděle u bazénu Neděle u bazénu Madeleine Wickham

Toto sa moc nevydarilo, humor autorke ide lepsie, imho. Ale tato tema asi nebola moc vhodna na zartovanie, to uznam. Sklamana som, kebyze nemam precitane ine knihy od autorky, tak uz po jej knihach nesiahnem :-(
Len tak-tak som sa donutila docitat

14.01.2024 2 z 5

Škola milenců Škola milenců Bohumil Vlasák

Velmi, velmi zastarale, co ale neprekvapuje, kedze je to text skoro 120 rokov stary. Neviem, ako to hodnotit: z pohladu dneska, ale to by potom patrilo skor do sekcie humoru,

z pohladu mojej prababicky? Neviem sa do toho takto vcitit. Precitala som to iba ako kuriozitu. Jedina kapitola, ktora by skoro mohla byt platna aj v sucasnoti je imho pojednanie o ziarlivosti :-)

27.07.2023 3 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Tato kniha ma velmi prekvapila. V niecom mi pripomenula Odviate vetrom od M. Mitchelovej. Odhliadnuc od Scarletinych vztahov s muzmi opisuje sa tam zivot po vojne, ktoru vyvolali. Zivot porazenych a vitaznou armadou okupovanych obyvatelov. Napriek tomu, ze sposobili tolko utrpenia, citatel im casto drzi palce. Podobne v tejto knihe: az si obcas musim pripominat: Nemci vyvolali WWII, ano aj oni neskor trpeli a potykali sa s hroznymi problemami...
velmi zaujimava kniha imho

19.05.2023 5 z 5

Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé Petr Hora (p)

Jeden exemplar som komusi pozicala a nevratil sa mi, druhy som k mojej velkej radosti kupila kdesi v antikvariate :-)
Tiez sme podla nej sem tam varili

Do dnesneho dna obcas robievame a okuzlujeme nasich hosti na ranajky: vajce natvrdo, rozkrojene na polovicu zltkom hore, na to lyzicku struhaneho chrenu a preliat roztopenym maslom, trosku osolit, uzasna mnamka!

neodolala som, a uz viem, co zajtra budem ranajkovat :-) vdaka Peto!

07.05.2023 5 z 5

Sám sobě slušným člověkem Sám sobě slušným člověkem Marek Matějka

po 89-tom vyslo takto zameranych knih viac, tato je jedna z tych lepsich, ak si mozem dovolit to hodnotit :-) hlavne preto, ze je "nostrifikovana" na nase prostredie

05.05.2023 4 z 5

Kniha o nočníku Kniha o nočníku Svetlana Kapalková

doporucujem vsetkym babickam, ktore maju este neodplienkovane vnucatka :-) nasa najmensia vnucka je uplne "zamilovana" do Ninky, ktora zaziva prve skusenosti s nocnikom

05.05.2023 5 z 5

Umelá inteligencia Umelá inteligencia Martin Spano

Este, prosim :-)

30.08.2020 4 z 5

Malá encyklopédia filmu Malá encyklopédia filmu Michal Blech

V dobe vydania to bol neskutočný poklad! Dnes nestíha za csfd.cz, navyše vtedajší výber umelcov bol silne poznačený prebiehajúcou normalizáciou. Napriek tomu si v nej občas nostalgicky listujem :-)

27.09.2017 5 z 5