EmiClare

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Prostě wow. Krásně napsané, se smyslem pro detail. A velmi napínavé.

JezeroJezeroB. Bellová

Není to líbivá kniha k odpočinku po namáhavém dni, spíš vás naučí rozumět slovu deprese. Překvapivý konec, který odpovídá normálnímu životu víc než tomu knižnímu. Parádní.

26.12.2017

FajaFajaP. Stehlíková

Naslouchač mi přišel jako něco výjimečného. Faja už se víc blíží průměru, přesto je to velmi dobrá kniha.

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Tahle knížka mi přijde nedotažená. Spousta zajímavých nápadů, ale provedení mi zas tak skvělé nepřišlo.

06.01.2018

Plná slávyPlná slávyB. Marshall

Mnoho podmětů k zamyšlení, mnoho vtipně hořkých scén. Síla.

05.10.2018

Křest svatého VladimíraKřest svatého VladimíraK. Havlíček Borovský

Pesimismus k lidstvu provedený v satirické básni. Pořád nevím, jestli je to tak strašně vtipné, nebo tak strašně smutné.

AlchymistaAlchymistaP. Coelho

Knížka pro hledače nikoliv literární dokonalosti, ale TÉ Krásy.

18.09.2018

Člověk GabrielČlověk GabrielK. Dubská

Tematicky zajímavá kniha, na které mi vadily dvě věci: 1. Přišla mi zdlouhavá. 2. Autorka dává příliš jasně najevo, co si o popisovaných situacích mám jako čtenář myslet.

Koho vypijou liškyKoho vypijou liškyL. Kábrtová

Po dvou knihách od Ireny Douskové jsem nevěřila, že by se mi vyprávění o socialismu optikou dětí mohlo v jakékoliv podobě líbit. Tato kniha mi dokázala, jak moc jsem se mýlila.

ZmizetZmizetP. Soukupová

Nedočteno. Kniha je velmi dobře a poutavě napsaná, nesedí mi ale téma dysfunkčních rodin. A za tu šílenou depresi mi nestálo za to ve čtení pokračovat.

Slávy dceraSlávy dceraJ. Kollár

Čekala jsem, že se to nebude dát číst, a jsem mile překvapena. Jen kdyby to nebylo tak dlouhé.

Král LávraKrál LávraK. Havlíček Borovský

Inteligentní, jízlivé počtení.

Jiří ŠmatlánJiří ŠmatlánT. Nováková

Nevím, proč jsem čekala, že to bude strašné, a zatím to byla velmi čtivá knížka z kraje, který zbožňuji.

15.05.2017

Kafka na pobřežíKafka na pobřežíH. Murakami

Kdyby mi někdo předem řekl, o čem ta kniha bude, nikdy bych ji nezačala číst. Ale teď musím konstatovat, že jde o skvělou knihu, především skvěle napsanou.

16.06.2017

Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putováníBezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putováníH. Murakami

Před touto knihou jsem od Murakamiho četla Kafku na pobřeží a 1Q84. Pro mě tahle knížka vede.

19.07.2017

Nesnesitelná lehkost bytíNesnesitelná lehkost bytíM. Kundera

Kouzlo Kunderových knih. Nevím, co dodat.

28.07.2017

Svatý František z AssisiSvatý František z AssisiG. K. Chesterton

Tuto knihu jsem četla dva měsíce, vždycky čas od času pár stránek. Je tenká, ale velmi hutná, místy i špatně srozumitelná. Ale stojí to za to!

06.09.2017

Do tmyDo tmyA. Bolavá (pseudonym)

Výjimečná kniha, po jejímž přečtení můžu jen uznale pokývat hlavou.

23.10.2017

Američtí bohovéAmeričtí bohovéN. Gaiman

Gaimana mám moc ráda, tahle knížka mi ale nesedla tolik jako některé jiné, občas jsem se i ztrácela v příběhu, proto jen 3*.

10.02.2018

SedmilhářkySedmilhářkyL. Moriarty

Zklamání.
Nutno ale podotknout, že jsem nejprve viděla seriál a teprve poté četla knihu.

15.08.2018

Sen letící želvySen letící želvyN. Eckhardtová

Nejvýjimečnější je pro mě tato kniha tím, že ji u nás v knihkupectví omylem zařadili mezi světovou literaturu.

17.09.2018

Čas kopřivČas kopřivJ. Knap

Výstižné pojetí tématiky 40. a 50. let. Velmi působivé.

17.12.2018

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítP. Coelho

3. knížka, kterou jsem Coehla četla, stejná jako ty předchozí, plná esoteriky, zdlouhavých osobních příběhů, značně nevyrovnaná a dokonale předvídatelná. Je s podivem, že se mi tolik líbila. Ale líbila ;)

22.12.2018

Z mého krajeZ mého krajeA. Sova

Nic, co by mě nějak extrémně zaujalo. Ale některé verše byly moc pěkné:
"A pole jsou jak zlaté, plné stoly…
Kdo pracoval, teď vezme v svatém klidu.
Neb za daň krve, pot a za mozoly
Bůh zaslíbil tu zemi svému lidu."

Zloději zelených koníZloději zelených koníJ. Hájíček

Zajímavá tématika, krásně napsané se smyslem pro detail. Těším se, že si knížku za pár let přečtu znova.

Ostré předmětyOstré předmětyG. Flynn

Tato kniha mi přišla nedotažená do konce. Skvěle napínavá, ale vyústění nic moc.

BeránekBeránekF. Mauriac

Román, který má duši. Svět není ideální, happyendy patří do Hollywoodu, ne do reálného života. Ale přese všechnu bolest a přese všechen zmatek, život dává smysl. Křesťanský autor, proto doporučuji především věřícím čtenářům.

02.02.2017

Ohlas písní ruských / Ohlas písní českýchOhlas písní ruských / Ohlas písní českýchF. L. Čelakovský

Ohlas písní ruských má svou atmosféru, proto mu promíjím i jednoduchost formy – 4*. Ohlas písní českých je pro mě sbírka neumělých, rádoby lidových popěvků – 2*.

13.03.2017

ŠárkaŠárkaJ. Vrchlický (pseudonym)

Rozvádí starou pověst do romantického příběhu. Krásné.

17.04.2017

Hřbitovní kvítíHřbitovní kvítíJ. Neruda

Jsem už navyklá na pozdější, propracovanější formu básní. Už se k té knížce asi nikdy nevrátím a nemusí mě to mrzet.

25.04.2017

1 2 3