Emberas Emberas komentáře u knih

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Od začátku do konce napínavé! Postavy v této knize jsou uvěřitelné a autentické. Poutavý a originální příběh této knihy je navíc okořeněn tím, že se děj odehrává na známých místech nejen ve středních Čechách. Společně s velice realistickými postupy při vyšetřování a citlivě dávkovanými humornými pasážemi bylo čtení této knihy opravdu skvělý zážitek :))

02.11.2023 5 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Starší česká detektivka s kapitánem Exnerem má vše, co se od tohoto žánru očekává.

Střelec Střelec David Hidden

Tak tohle se moc nepovedlo. Nechutnostmi a přehnanou brutalitou s detailními popisy se k napsání kvalitní knihy nevystačí.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Přestože vraha odhalíte poměrně brzy, neubírá to knize na atraktivitě a stojí za přečtení.

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Velice zajímavý námět, ale trochu horší zpracování. I tak mohu přečtení doporučit.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Absolutně nesympatická Kim a vyšetřování nevyšetřování.

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Další z knížek, které jsou úplně mimo realitu a snaží se to dohánět samým klišé.

Hořká sezona Hořká sezona Tami Hoag

Napínavé detektivní příběhy Kovace a Liskové se v závěru spojí a je z toho kvalitní detektivka.

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Solidní tuzemská detektivka s jednoduchým příběhem, ale i tak zajímavá.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Super detektivka. Tajemná atmosféra zimního hotelu a situace trochu evokující příběhy Agathy Christie.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tohle bylo hodně nad rámec reality, a i když uznávám, že se nejedná o literaturu faktu, tady bylo tolik hlouposti, že závěr, kdy se Kim popere s cvičeným dvoumetrovým válečným zabijákem a s frakturami téměř všech částí těla ho porazí, působila spíš směšně, stejně jako celé její vyšetřování s druhým a třetím subjektem.

27.08.2023 1 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pořád jsem čekal, co se z toho vyklube za překvapení, a ono nakonec nic. Pěkně navozená tajemná atmosféra nakonec vyšla vniveč.

27.08.2023 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Jak Jáma, tak Kříďák jsou knihy jímž předcházela celkem masivní reklamní kampaň. Přesto si myslím, že jiné méně známé tituly by si to zasloužily mnohem víc. Oba tyto thrillery bych zařadil do kategorie průměrných.

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Nebyl to špatný thriller, ale trochu mi vadí mnohokrát použité téma, kdy zločinec někoho napodobuje.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha i film mají obrovskou publicitu, ale mě úplně nenadchlo ani jedno z těchto děl. Možná se mi dokonce film líbil o něco více. Je to další z počinů, kde reklama předstihla skutečnou hodnotu díla.

17.10.2021 3 z 5

Hezké povídky psané krásným stylem. Z dnešního pohledu mohou působit trochu "starosvětsky", ale pro čtenáře, kterým toto nevadí, je to skutečná lahůdka.

17.10.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tato detektivka se mi líbila o něco víc než Mizející dívky. Přesto mi tam na plný počet něco chybělo. Tak třeba v další knize z této série?

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se nečetla špatně, ale prospělo by jí asi mírné zkrácení. Bohužel celý příběh je hodně za hranicí uvěřitelnosti.

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Zajímavě napsaná kniha. Intrik bylo jako máku a chvílemi si člověk nebyl jist, zda se to celé děje, nebo je to jen výplodem psychicky nemocné protagonistky.

19.09.2021 4 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Čím více knih z této série čtu, tím se mi líbí méně. Původně super postava agenta Pendergasta se mi stále více vzdaluje a další knihu už ani číst nechci.

19.09.2021 3 z 5