em75

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Angela opět nezklamala. Jen ten konec jsem nečekala. Ten jsem nečekaně obrečela. Už abych měla v ruce další díl.

21.05.2020

Osudný slibOsudný slibAngela Marsons

Ani nevím jak a byl konec knihy. Byla jsem zvědavá,jak po smrti Dawsona budou Kim a její tým fungovat dál. Musím říct,že mě v tomhle díle Kim fakt dost štvala,ale Bryant to naštěstí ustál se mnou .. Jsem moc ráda,že jim to zase všem spolu klape a nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Takže paní Angelo .. šup šup ..

30.06.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Krásná, vtipná, ztřeštěná, ale hlavně moc milá kniha. A odkazy na krizová centra a linky důvěry v ČR na konci knihy - "Kdybyste někoho potřebovali", to mě dostalo. Nevím, co napsat víc. Jsem dojatá. A králík na wc ..?

17.10.2020

Nejsem z leduNejsem z leduA. Frasier (pseudonym)

Opět skvělé. Žádné složité kombinace a kopa jmen na zapamatování. Jude a Uriah mě mile překvapili. Těším se na pokračování.

02.11.2020

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Prostě super.Ani třetí kniha mě nezklamala a že mě čekají k přečtení už jen dvě mě trochu mrzí.Doufám,že co nevidět vyjde další.Kim jsem si hodně oblíbila,je mi sympatická jako ženská i jako tvrdohlavá vyšetřovatelka.Jako mámě mi nedělalo dobře,že s dětmi bylo tak zacházeno,ale o to to bylo děsivější.

18.08.2018

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Možný SPOILER !!!
Super. Moc jsem se na knihu těšila a nezklamala mě. Prolínání deníku se skutečností bylo přesné a skvělé. Sice jsem scénu s krysou a mísou viděla ve filmu Sinister 2 a volání na záznamník mrtvé ženě už taky někde bylo,přesto jsem si příběh užila. Nemám ráda otevřené konce,ale tady mi to nevadilo a moc se těším na pokračování. Tak šup sem s ním!

25.01.2019

Nejsem živáNejsem živáA. Frasier (pseudonym)

Tak to byla jízda. Žádný pomalý rozjezd,ale pěkně zhurta už od začátku. A ten konec .. kdy vyjde další díl ??

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Kate je mi sympatičtější než Erika. Umí se prosadit. Některé pasáže byly zbytečné a rušily mě nějaké chyby v textu. Já jsem spokojená a těším se na další díl.

11.02.2020

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Čím víc jsem četla, tím víc jsem měla toho věčně nabroušeného chlápka Oveho ráda. A jak říkávala jeho Sonja - "Všichni lidé chtějí žít hodnotný život, ale hodnoty má každý člověk jiné."
"Opravím ti to, kocour zůstane." Jo, o tomhle to je.

14.12.2020

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Po předchozím díle jsem byla opět mile překvapená. Kim je mi moc sympatická,silná žena i přes všechna traumata co zažila a to ještě všechna určitě neznáme. Jen mě trochu zklamal urychlený konec. Ale bylo to hodně napínavé hned od začátku,bez slabého místa.

19.05.2018

Dokonalé tichoDokonalé tichoHelen Fields

Tahle série je naprosto skvělá. Avu mám ráda a do Luca jsem se zamilovala .. Jednoduché,bez nějakých složitých kombinací,kdy ke konci příběhu už ani já sama neznám své vlastní jméno. Prostě paráda. A Avěna hláška "Ruce nahoru a nehýbejte se!" mě pobavila na dlouhou dobu. Ta představa těch dvou a jejího výrazu ..

11.07.2020

Koláčky a spiklenciKoláčky a spiklenciT. Addair (pseudonym)

Tenhle příběh se mi líbil víc, než první díl. V tom prvním to bylo takové oťukávání, ale teď to mělo úplně jiný spád. Nedalo se jinak, než číst dál a čekat, jak to dopadne. Bylo mi obou kluků moc líto a oba dva jsem si zamilovala. Bylo by fajn, kdyby se tyhle knihy dostaly i mezi mladé lidi, kteří zápasí se svými nejistými myšlenkami a dodaly jim odvahu ..

07.12.2020

Mrtvé vzpomínkyMrtvé vzpomínkyAngela Marsons

Ani další díl mě nezklamal, i když se mi zdál být trošku jiný, než ty předchozí, takový klidnější .. Paní Angela prostě umí!

Zamkni poslední dveřeZamkni poslední dveřeR. Sager (pseudonym)

Pane jo, tahle spisovatelova třetí knížka se mi líbila ze všech nejvíc. Měla jsem trochu strach, že to bude kopie "Rosemary má děťátko", naštěstí se to začalo ubírat jiným směrem. Za ten konec můžu jen poděkovat.

Skryté zloSkryté zloSandra Brown

Skvělá detektivka s červenou knihovnou dohromady. Napínavé a vzrušující,spíš odpočinkové čtení. Když jsem si myslela,že jsem dočetla poslední stránku,bylo mi smutno,že tak to teda NE! A vida,po otočení následovaly další stránky..

31.03.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Prostě paráda! Měla jsem sice trochu obavy,že mě konec jako u některých knih zase zklame,ale nestalo se.Trochu jsem čekala,že tam bude líp vysvětleno,proč Jack do Thajska jezdil tak často,bylo to jen náznakem.I tak jsem dost často kroutila hlavou,jaký je Jack hajzl a jak to měl všechno od začátku promyšlené.Ale Grace byla skvělá,jak s tím bojovala,stejně mile mě překvapila Ester.Bylo těžké knihu na chvíli dát z ruky,musela jsem vědět,jak to nakonec dopadne.. Jo a Džordže Kúnyho já osobně miluju :)

11.06.2018

Vražedný rozsudekVražedný rozsudekAndreas Gruber

"Nenávidím spoustu lidí na jednom místě. Kromě toho funguju jenom tehdy, když kolem mě nepostává příliš mnoho osob, které mě olupují o kyslík." "Mám jich pár zastřelit?" Tahle dvojice se mi moc líbí. Doufám, že vyjde ještě spousta dalších stejně dobrých dílů ..

25.10.2020

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Někdy se mi dialogy zdály trošku kostrbaté. Ale jinak jsem byla moc mile překvapená. Oba dva kluci každý jiný, ale oba dva tak křehcí. Určitě si přečtu i pokračování.

29.10.2020

Loutkové divadloLoutkové divadloM.W. Craven

Asi jsem čekala víc. Víc brutality a vraždění, že to opravdu bude "show". Ale zklamaná nejsem a jdu do dalšího dílu. Poe je fajn a Tilly mě nejednou hodně rozesmála. Jen nevím, jestli lidé s tak vysokým IQ dokáží být tak mimo realitu, ale asi ano .. (stan a otvírák na konzervy mě dostaly k záchvatu smíchu).

12.12.2020

Žena, která věděla příliš mnohoŽena, která věděla příliš mnohoMichele Campbell

Napínavé až do samotného konce .. (nešla jsem smažit kapra dřív, než jsem to dočetla). Ale to překlopení z thrilleru na červenou knihovnu mi tam trochu vadilo. Nečetla jsem jiné spisovatelčiny knihy, ale určitě ještě nějakou zkusím.

27.12.2020

Pozvala mě dálPozvala mě dálLucy Clarke

Jedna z mála knih, které mi nedaly spát. Musela jsem vědět, kdo je ten tajemný návštěvník a jestli Elle opravdu jen blouzní z nevyspání. Paráda.

Noční ptákNoční ptákBrian Freeman

Jsem příjemně překvapená. Téma vražd sebevraždami je neobvyklé a nahání hrůzu. Frost je sympaťák a jeho kocour Shack mu dává body navíc.

Vnitřní hlasVnitřní hlasBrian Freeman

Pro mě osobně to byl hodně těžký příběh, protože já sama jsem přišla o 4 roky mladšího sourozence. I když tohle je jen kniha a ke konci tak trochu pohádka, bolesti je v ní hodně. Jinak je tahle série skvělá. Přečtu si něco na odlehčení a pustím se do 3.dílu.

Poslední dívkaPoslední dívkaR. Sager (pseudonym)

Do knihy jsem se začetla už od začátku,pořád jsem si říkala,že ještě jednu kapitolu a po ní ještě jednu.. Hodně napínavé,i když mě tam jedna postava neskutečně štvala,ale nakonec to dávalo smysl. Největší překvapení bylo ke konci. Za mě super.

24.04.2018

Saturnin se vracíSaturnin se vracíMiroslav Macek

Měla jsem trochu obavy,ale moc mile jsem byla překvapená. Upřímně jsem se u ní zasmála.

29.12.2018

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychleOna, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychleMiroslav Macek

Mám rozporuplné myšlenky. Ze začátku se mi kniha moc líbila. Od pana Macka jsem četla Saturnin se vrací,přišla mi povedená a dost jsem se při ní nasmála. Tohle mi přišlo jako nějaké volné pokračování,které se snažilo být tak vtipné,až to bylo trapné. Některé historky se mi sice líbily,ale jedna střídala druhou,druhou třetí .. prostě toho bylo až moc. Kdysi jsem viděla kousek trapného "Kameňáku",poskládaného z vtipů a tohle mi ho trochu připomínalo. Taky mi byly cizí všechny německé fráze,ale tak moc rychle jsem to chtěla dočíst,že jsem si je ani nepřekládala na netu. Je to škoda. Nelituju,že jsem si ji přečetla,ale už jsem čekala,kdy a jaký bude konec.

29.12.2018

Ty letní nociTy letní nociMandy Baggot

Líbil se mi příběh a to nadšení pustit se do nového života. Všichni mi byli sympatičtí,jediné co mi vadilo,bylo Elpidino "Pfff". Sladké čtení,které mě přeneslo na Korfu,které miluju. Už aby bylo léto. Moře,slunce,cikády ..

13.02.2019

Moje Pacifická hřebenovkaMoje Pacifická hřebenovkaMonika Benešová

Jsem nadšená. Monika má můj hluboký obdiv. Někdo životem hladce proplouvá,ale někdo s ním občas (nebo pořád) bojuje. Nedokážu si představit tak dlouhou a náročnou cestu a bolest,kterou musela vytrpět. Vlastně asi nemusela,ale chtěla. Zabojovala sama se sebou,dokázala si přiznat pravdu a dospěla k poznání. Obyčejná a krásná holka bez větších zkušeností zvládla to,co dokáže jen pár vyvolených a mimořádně silných lidí. Uměla si ze sebe udělat srandu a její hlášce s výfukem se budu smát hodně dlouho. Děkuji Vám Moniko.

24.02.2019

Dokonalá smrtDokonalá smrtHelen Fields

Ani třetí díl mě nezklamal. Skvělé ..

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiRobert Bryndza

Prostě Bryndza. Skvělé,napínavé. Jen to odhalení mi přišlo trošku přitažené za vlasy,rozhodně jsem to nečekala. Ale proč ne. Kolem nás se pořád dějí všelijaké nepředstavitelné a nepochopitelné věci ..