em75 em75 komentáře u knih

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Z Lesní kliniky to pro mě byl nejlepší díl. To rozuzlení stálo za to ..

25.08.2021 5 z 5

Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Lucie Hušková

Tak nevím, ale nezasmála jsem se ničemu. Hodně jsem se ztrácela v dlouhých souvětích (ke všemu doplněných větami v závorkách). Spisovatelka se asi potřebovala vypsat ze své nevraživosti vůči manželce svého milence a tak napsala tuhle knihu. Častokrát jsem byla v pokušení knihu odložit, ale to nemívám ve zvyku a taky jsem pořád čekala, že se začtu a hlavně zasměju. Škoda času. Hvězdička.

21.08.2021 1 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Potřebovala jsem nějakou oddechovku pro zasmání a tak jsem náhodou v knihkupectví sáhla po téhle knížce, aniž bych si předem četla hodnocení. Paráda. Nezklamala. Tata a jeho dcera napsali skvělé povídky a představa, že to opravdu všechno zažili .. Určitě si koupím i druhý díl.

12.08.2021 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Tak tenhle díl mi dal pořádně zabrat. Pro mně to bylo hodně psychicky náročné, ale to možná kvůli mým vlastním bolestem .. Jen jsem se chvilkami trošku ztrácela ve jménech.

26.07.2021 4 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Abych se přiznala, jméno Tomáš Třeštík mi nic neříkalo. Vím, kdo je Helena Třeštíková a jméno Radka Třeštíková znám jen z obálek v knihkupectvích. Knihu jsem si koupila převážně proto, že vzadu bylo napsáno - "zpověď fotografa". Ráda fotím, ale to sem nepatří. Tomáš psal o věcech a pocitech, které znám dost dobře i já sama. Popisoval se tak, že jsem si musela říct, že život s ním musí být hodně těžký. On to dokázal veřejně přiznat před celým národem. Já mám občas problém takovou věc přiznat i sama sobě. On žije v jiné "cenové skupině" a je to muž, přesto jsem se v něm skoro ve všem poznala i já. Sakra.

18.07.2021 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Nějak jsem se do knihy nemohla začíst, taky jsem moc netušila, co od příběhu čekat .. Ale pak se to rozjelo a byla jsem zvědavá, jak to s Ellen a jejím Černým mužem dopadne. Vysvětlení pro mě bylo šokující. Trošičku mi to připomnělo knihu od S.Fitzeka "Pacient".

10.07.2021 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Celý příběh byl jedna velká napínavá jízda a při některých překvapeních mi skoro spadla brada. A ten konec .. při dočtení ze mně jen vylítlo slovo - doprčic. To už je fakt konec? A kdy vyjde další díl? Ještě letos? Příští rok? To musím tak dlouho čekat?!

27.06.2021 5 z 5

Hotel García Hotel García Gabriela Bártová

(SPOILER) Na čtení jsem se těšila, protože miluju Korfu a ráda čtu o tom, jak někdo někde začíná žít nový život. Jenže tady ho v podstatě všichni začali žít až v poslední kapitole knihy. Taky mi přišla nereálná představa, že tam sami žijí a pracují děti 10-14 let. Jsem hodně zklamaná. Hvězdy za Korfu a to, že knihu napsala česká spisovatelka.

21.06.2021 2 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tenhle díl se mi zdál nejslabší, možná proto, že na mě byl trochu překombinovaný. Ale i tak jsem se v postavách orientovala. Asi mě o trochu víc zajímalo, jak dopadne Frostův soukromý život než vyšetřování. A na samém konci jsem si řekla "Co to sakra má být...?" To mě fakt dostalo. Nemám ráda otevřené konce a myslím, že se v tomhle případě jedná o trilogii, tak to tak asi má být. Každopádně bych se nezlobila za pokračování v sérii, protože jsem si Frosta i Shacka zamilovala ...

18.06.2021 4 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Moc milá kniha, při čtení jsem byla moc příjemně překvapená a čím dál víc jsem se nořila do Arturova hledání, putování a dobrodružství. Nejvíc se mi líbil příběh z Paříže.
Při "Ahoj tati" se mi zatajil dech a vyhrkly slzy, jako bych tam s nimi opravdu byla. Ta Arturova proměna mě uvnitř hluboce zasáhla ..

30.05.2021 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Pro mě osobně to byl hodně těžký příběh, protože já sama jsem přišla o 4 roky mladšího sourozence. I když tohle je jen kniha a ke konci tak trochu pohádka, bolesti je v ní hodně. Jinak je tahle série skvělá. Přečtu si něco na odlehčení a pustím se do 3.dílu.

15.05.2021 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Jsem příjemně překvapená. Téma vražd sebevraždami je neobvyklé a nahání hrůzu. Frost je sympaťák a jeho kocour Shack mu dává body navíc.

10.05.2021 5 z 5

Zvyknout si na Korfu Zvyknout si na Korfu Hana Anthi

Čtení to bylo zajímavé. Začátky, které netrvají měsíce, ale roky, myslím tím jejich bydlení, práci .. obdivuji paní Hanku, že všechny ty peripetie ustála. Myslela jsem si, že se dozvím i něco o jejich současném životě, aspoň nějaký dodatek, ale najednou je konec knihy. To mě hodně zamrzelo, protože se nejednalo jen o nějaké historky ze života. Taky jsem se moc nezasmála, spíš mi bylo v určitých momentech dost úzko, ale tohle možná vidí každý jinak. Korfu mám moc ráda a tak jsem se myšlenkami přenášela na všechna místa, která znám.

01.05.2021 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Krátký a přitom spletitý příběh. Rory mi sedla, stejně jako její přítel Lane, který při ní stál. Jsem zvědavá na další díly.

27.04.2021 4 z 5

Teta Poldi a sicilští lvi Teta Poldi a sicilští lvi Mario Giordano

Na knihu jsem se moc těšila, ale měla jsem dost problém se jí prokousat. Dokonce jsem jednou zapřemýšlela o jejím odložení, a to je co říct, ale tohle nemívám ve zvyku a tak jsem ji dočetla. Obálka je krásná a podle upoutávky jsem čekala, že se zasměju. Jenže Poldi mi přišla už od začátku hodně trapná a vůbec mi nebyla sympatická. Ach jo. Obálka a Sicílie 1+1, proto nechci knize nějak ublížit hodnocením.

24.04.2021 2 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Tak nevím. V první kapitole Koupání jsem skoro brečela smíchy a těšila se na další podobné chvilky. Ale čím víc jsem se nořila do příběhu, tím víc mi bylo Saši líto. Možná byl nemocný, ale jeho babička by potřebovala dlouhodobou léčbu na psychiatrii. Podle mě hraniční porucha osobnosti a nevím co ještě. Chvílemi jsem se ještě občas usmála, ale určitě bych to nepřirovnala ke knihám o Forrestovi G. Každopádně je to silný příběh malého kluka a jsem ráda, že jsem se k té knížce dostala.

11.04.2021 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Kniha mě moc nechytla, nic překvapivého se nekonalo. Možná dám Harrymu a Maddie ještě jednu šanci a pak uvidím, jestli v sérii pokračovat.

02.04.2021 3 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Měla jsem trošku strach, že se bude jednat o duchařinu. Ale tohle by mě vůbec nenapadlo. Když si to tak představím .. je to zvláštní, ale stát se takové věci můžou. Knihu bych jen o několik stránek zkrátila, ale jinak perfektní.

29.03.2021 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Potřebovala jsem něco na oddech a tohle bylo ono. Když si vzpomenu na moje mladá nevybouřená léta plná hledání toho pana pravého .. Jo, je to fajn knížka.

20.03.2021 4 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Přemýšlím, co napsat, ale nějak nevím. Možná proto, že jsem nevěděla, co od knihy "přesně" čekat, když jsem si ji koupila. Snad výbuchy smíchu? To asi ne, když příběh začíná sebevraždou. Teď jsem tak zvláštně mile smutně překvapená. Asi ve mně ty pocity dlouho zůstanou, mám o čem přemýšlet.

13.03.2021 4 z 5