Elzina - Příspěvky

Jméno růžeJméno růžeU. Eco

Naprosto příšerné a nečitelné. Přiznám se, že neskutečně nudné a zdlouhavé pasáže skládající se z filozofických výlevů, z nichž se skládá v podstatě celá kniha, jsem přeskákala, a přečetla až poslední scénu. Tato poslední kapitola byla čtivá, ale rovněž neuvěřitelně dlouhá. Snesu hodně, ale toto bylo i na mě moc. Až si kladu otázku, jestli jsem nečetla jiné Jméno růže od jiného Umberta Eca než zde přítomní... :-)

14.02.2017

Poselství od protinožcůPoselství od protinožcůM. Morgan

Žádná fikce to není. Je to skutečné poselství.

26.06.2013

Já věřímJá věřímT. Keltner

Kniha přináší dětem důležité poselství, čímž je opravdu jedinečná. Na druhou stranu - forma by mohla být lepší - autor se mohl více rozepsat a sdělit vše více formou příběhu a dění než sdělování ve větách, které pro dítě mohou být dlouhé a nesrozumitelné.

08.05.2013

Můj GolemMůj GolemM. Toman

Celkem zajímavá kniha. Pro mládež bych řekla, že je psána příliš suchým stylem. Kdyby byla napsaná živějším jazykem a dramatičtěji (situace dramatické byly dost, ale vylíčeno zkrátka trochu suše), mohla to být uchvacující kniha. Takhle byla prostě pouze jen zajímavá a netradiční.

24.04.2013

Nekonečný příběhNekonečný příběhM. Ende

Úchvatná kniha s hlubokou myšlenkou. Kam se hrabe Tolkien..? Tolkienofilové ať mi prominou! :-)

12.12.2012

Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Tento díl byl o něco lepší než předchozí, zvlášť ke konci. Dala bych tři hvězdičky a půl, ale to nejde.

01.12.2012

Dvě věžeDvě věžeJ. R. R. Tolkien

Celkem dobrá kniha. Nic víc, nic míň.

01.12.2012

Společenstvo PrstenuSpolečenstvo PrstenuJ. R. R. Tolkien

Docela pěkné a čtivé. Nic víc a nic míň. Nevím, jestli jde o stejné vydání, které jsem četla, ale to, co jsem četla, obsahuje strašně moc chyb, zejména chybějící čárky ve větách. V tomhle ohledu hrůza!

24.10.2012

HobitHobitJ. R. R. Tolkien

První Tolkienova kniha, kterou jsem četla. Čtivý, hezký příběh, dobrý vypravěčský jazyk, i když od Tolkiena jsem čekala něco hlubšího. Snad je to tím, že je to jen takový "úvod" do jeho díla, od dalších knih očekávám ještě něco víc.

17.09.2012

EragonEragonC. Paolini

Literárně je podle mě Eragon spíše průměrný, ale má něco, čím čtenáře uchvátí - a o to tu především jde. Jinak obdivuji autorovu schopnost popisu (prostředí, postav, situací), který působí naprosto autenticky, jako by byl autor přímo u toho...

17.05.2012

Sto roků samotySto roků samotyG. G. Márquez

Ódy na tuhler knihu mi tak trochu připomínají pohádku "Císařovy nové šaty". Kniha je sice svým způsobem zajímavá, ale pro mě je to literární bahno.

14.05.2012

Peříčko v bouřiPeříčko v bouřiE. Wu

Nádherný, smutný, pravdivý příběh dívky v drsné Číně, kde je člověk vlečen systémem proti své vůli, nemůže žít život tak, jak by chtěl, s kým a kde by chtěl... Přesto si hlavní hrdinka ponechává kdesi hluboko v sobě svou divokou nespoutanost a vzdor...

04.05.2012

FrištaFrištaP. Procházková

Kniha je napsána nesmírně poutavě a vtipně, aniž by zlehčovala trpký úděl žen... Jediné mi na knize vadí - gramatické a pravopisné knihy, jako by kniha neprošla žádnou korekturou. To je veliká škoda, kazí to dojem z celého díla!

30.04.2012