elyonka9643 elyonka9643 komentáře u knih

Řev Řev Cecelia Ahern

Moc pěkné příběhy. Pro mě ideální čtení před spaním. Takový magický realismus, který se mi líbil. Některé příběhy byly lepší než druhé. Některé se mě dotkly hodně. Jiné ne. Každopádně bych knihu doporučila všem ženám přečíst alespoň jednou.:)

02.02.2024 4 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Začátek trochu pomalejší, ale od chvíle, kdy se tam objevil přízrak tak už to byla paráda. A konec jsem úplně zhltla. Tajně doufám, že bude pokračování.:)

18.12.2023 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Přečetla jsem to v podstatě jedním dechem. Knížku jsem si kupovala hned po jejím vydání, protože ilustraci obálky dělala moje oblíbená ilustrátorka Charlie Bowater. A jak jsem ráda, že jsem si ji nechala uležet. :D Protože ten konec! Nevydržela bych čekat víc jak rok na další díl. Takhle si počkám jen dva měsíce než u nás vyjde druhý díl.:) Moc se těším.
Každopádně kniha je to skvělá. Taková krásná oddychovka s dokonalým množstvím napětí, humoru, fantasy a romantikou. Skvěle napsané. Fakt jsem měla co dělat, abych knihu aspoň na chvíli odložila. A vůbec se mi nechtělo od Elizabeth a Nathaniela a Silase odcházet. Jejich charaktery mě bavily. Nepřipadaly mi protivné jako jiné YA postavy. A během čtení jsem si je moc oblíbila. A hlavně! Kdo by nechtěl pracovat a vyrůstat ve veleknihovně mezi všemi těmi super grimoáry?!

18.08.2023 5 z 5

Základní kniha o čakrách Základní kniha o čakrách Shalila Sharamon

Super knížka jako základ ke studiu čaker. Rozhodně se k ní budu vracet.:)

02.06.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Z knihy mám hodně pocitů. Až do konce jsem si nebyla jistá, jestli se mi kniha líbí, ale konec mě přesvědčil, že to je jedna z knih, které by si měl přečíst každý, kdo je v životě tak trochu ztracený a má dojem, že už není cesty dál. Hezky se to četlo a určitě ji budu doporučovat dál.

07.01.2023 5 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Pěkná, úsměvná kniha. Jde vidět, že je to opravdu taková ochutnávka z blogu.

15.05.2022 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Další Zaklínač, jak má být. Už mi to trochu začíná splývat, jak čtu jednotlivé díly za sebou, ale pořád mě to baví. Milwa i Regis jsou super postavy a Cahir už mi taky přestává vadit. Zato u Ciri nějak nevím a Yennefer se tady sotva ohřála. Ale jsem samozřejmě zvědavá, co bude dál.

01.05.2022 4 z 5

Červená je přece fajn Červená je přece fajn Lucia Zamolo

Moc krásně ilustrovaná a zábavná knížka ideální pro každou dívku, která právě objevuje "tajemství" menstruace. Kéž by něco takového bylo když jsem byla já v tom věku. I teď mě to každopádně moc potěšilo.:)

27.03.2022 5 z 5

Ženské rituály Ženské rituály Barbora Zemanová

Moc pěkná kniha o archetypech a rituálech, která podle mě skvělým úvodem pro někoho, kdo tenhle svět teprve objevuje. Příběhy jsou silné, myšlenky zajímavé a rituály dávají smysl, ale zároveň nabízí možnosti pro vlastní úpravu. Pro mě byla hlavně nakopnutím směrem právě k tvorbě vlastních rituálů a velkou inspirací. A nejvíc na ní oceňuji, že je s českého prostředí, takže je mi tak nějak bližší než obdobné knihy pocházející od autorek ze světa.

22.03.2022 5 z 5

Kočičí terapie - Kočičí návod na štěstí Kočičí terapie - Kočičí návod na štěstí Arianna Valentino

Miloučká knížka, která vám přinese pohlazení na duši každý den. Nebo ji taky můžete úplně s klidem zhltnou na jeden zátah a pak se k ní vracet.

22.03.2022 5 z 5

Dokonalá matka je mýtus Dokonalá matka je mýtus Virginie Duplessy

Taková hodně oddechová knížka. Psaná s nadhledem a humorem, ale mě to zas tolik neoslovilo.

22.03.2022 2 z 5

Zrození bohyně Válečnice Zrození bohyně Válečnice HeatherAsh Amara

Tahle kniha ke mně přišla přesně ve chvíli, kdy jsem to potřebovala. Jsem z ní nadšená.:)

05.03.2022 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Kromě řečí o politice a milonu jmen čarodějů, králů a kdo ví koho ještě to byl fajn díl. Geralta tam sice bylo pomálu, ale o to víc jsem si každou stránku s ním užila. A ke konci už jsem dokonce začala trochu fandit i Ciri. Yennefer si ovšem stále moje sympatie nezískala.

07.02.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Příjemná třešnička ke knize Kroniky prachu. Moc jsem si všechny povídky a pohled do zákulisí psaní užila.:) Ideální pro vánoční čas.

26.12.2021 5 z 5

Radikální otevřenost Radikální otevřenost Kim Scott

Super kniha nejen pro vedoucí, lídry a šéfy. Radikálné otevřenost a celkově schopnost dávat správnou zpětnou vazbu mi přijde užitečná ať už děláte cokoliv. A určitě není od věci ji praktikovat i v osobních vzrazích.

30.11.2021 5 z 5

Bohyně v každé ženě Bohyně v každé ženě Jean Shinoda Bolen

Rozhodně přínosná kniha, která mi ukázala trochu jiný pohled na ženské archetypy. Bohužel i přes revizi po 30 letech, tak stále z knihy cítím dobu, ve které byla napsaná. Ne se vším úplně souhlasím. A občas mi popisy jednotlivých Bohyní přijdou dost černobílé a nedotažené. Což mi přijde vzhledem k objemu knihy škoda. Ale jinak docela zajímavé čtení.

22.11.2021 3 z 5

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Od knihy jsem měla úplně jiná očekávání, které splnilo tak prvních 50 stran a dál už jsem vůbec netušila, co přijde. Nějak jsem doufala v povzbuzující "duchovní" literaturu, ale spíš mi přišlo, že čtu znovu Metro 2033. Kniha je rozhodně čtivá, ale ke konci už jsem to chtěla mít hrozně za sebou, protože už se tam neobjevovalo nic pro mě zajímavého a těšila jsem se, až to skončí. Pokud toužíte po lehké antiutopii s lehkým nádechem filozofie, pak bych knihu doporučila, ale pro mě vlastně trochu zklamání. Nebýt asi tří fakt dobrých myšlenek úplně na začátku kniha by pro mě byla propadák.

20.10.2021 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Severská mytologie je skvělá v jakémkoliv podání. A tohle je navíc od úžasného Neila. Co si přát víc?

15.09.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tahle kniha přišla ve správný čas, kdy jsem měla trochu čtecí krizi. A ona mě z toho dostala. Za mě skvělý příběh, sympatické postavy a dokonalé prostředí. Hned bych šla pracovat do univerzitní knihovny taky.:) Mám ráda tyhle odpočinkovky ve stylu Jane Austen, takže jsem fakt spokojená.:)

16.07.2021 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Možná kdybych prvně četla knihu a nebyla milovník filmu, tak by se mi knížka líbila, ale takhle to bylo dost zklamání.

17.04.2021 2 z 5