elpiska elpiska komentáře u knih

Pečená zebra Pečená zebra Iva Pekárková

Od Ivy Pekárkové jsem zatím četla jen krátké sloupky v novinách - a ty byly fajn. Takhle knížka jsem myslela, že poodkryje životy žen s černochy, myslela jsem, že díky tomu, že s černochem žije i autorka, že bude knížka zajímavá. Dějová linka není v podstatě rozvinutá, je to spíš o popisu, o vychvalování hlavních postav, jak jsou nebetyčně krásné a případně i majetné, muži jsou zase promiskuitní a vesměs narkomani. Popisy penisů černochů a jak se hlavní postavy při sexu s nimi cítí, mně fakt nezajímají. Z upoutávky jsem myslela, že budu číst příběh o běžném životě.

27.08.2023 odpad!

Rukověť sběratele hraček Rukověť sběratele hraček Zdeněk Knápek

Hledala jsem podrobnější informace o českých hračkách z 60.-80. let, marně. Z této edice jsem měla půjčené 2 knihy a připadají mi "šité horkou jehlou". Lépe je projít nějakou Fb skupinu a vyptat se sběratelek a sběratelů.

27.06.2023 2 z 5

Rukověť sběratele porcelánu Rukověť sběratele porcelánu Zdeněk Knápek

Mně kniha nezaujala, informace v ní obsažené jsou dohledatelné na netu a nic nového mi nepřinesly. Hledala jsem konkrétní české značky porcelánu po předcích z doby před +- 100 lety a informace chyběly nebo byly velmi kusé. Daleko více jsem po delší době zjistila z různých fór a stránek.

27.06.2023 2 z 5

Pětinároží Pětinároží Mario Vargas Llosa

Llosovy knihy jsem četla už dávno. Ale mám dojem, že byly mnohem lepší. Každopádně mně tenhle titul ponoukl k tomu, si ty staré knihy přečíst znovu. A kapitola 20, ve které se prolínaly děje v neoddělených odstavcích, se mi četla vyloženě špatně.

15.06.2019 1 z 5

Kytice (komiks) Kytice (komiks) Karel Jaromír Erben

Mně k nákupu knížky inspiroval blog http://alenabenesova.blog.idnes.cz/c/277548/Karel-Jaromir-Erben-Kytice-komiks.html
A s názorem paní Aleny se ztotožňuji. Jsem ráda, že knížku mám.

21.11.2014

Myslete sexy Myslete sexy Amanda Lowe

Filozofování, při kterém si člověk ledaco uvědomí nebo se na něco rozpomene :)

31.10.2014 3 z 5

Ale bude to dámy, jenom mezi námi Ale bude to dámy, jenom mezi námi Judith Newman

Není to žádné veledílo, ale pár zajímavých postřehů tam je.

31.10.2014 3 z 5

Tajemství vesmíru Tajemství vesmíru Paul Murdin

Jsem laik a líbí se mi, že Murdin vysvětluje pěkně polopatě to, v čem jsem celý dosavadní život neměla jasno :)

22.09.2014

Uvězněna v rodné zemi Uvězněna v rodné zemi Katja Schneidt

Takové nenáročné vyprávění s dobrým koncem o tom, jak poblázněná holka snášela manipulaci svého kluka od prvního rande, jak se s tím klukem sestěhovala, vzdala se svého původního života, nechala se mlátit, věřila jeho zastrašovacím kecům. Některé čtenářky toto vyprávění mohou hltat, já na to nedovedu říct nic jiného, že nechápu, že někdo takovéto zacházení v dnešní době strpí.
V knížce vidím jedinou hodnotu – na posledních stránkách je šest rad. Možná jejich přečtení zanechá v nějaké ženě povědomí o tom, že je třeba si nic nenamlouvat a hned v samém počátku takový vztah ukončit.

03.07.2014 1 z 5

Olomouc Olomouc Jiří Frait

V knížce je mnoho fotografií s popisky. A také vyprávění o historii městských domů a kašnách. Škoda, že té historie je tam tak málo.

12.06.2014 4 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Souhlas s bosorkou a dalšími.
Jen dodám, že jsem si při čtení uvědomila, jak moc jsem měla krásné a šťastné dětství...

29.07.2013 5 z 5

František Drtikol : etapy života a fotografického díla : secese, art deco, abstrakce František Drtikol : etapy života a fotografického díla : secese, art deco, abstrakce Anna Fárová

Opravdu luxusní monografie, jak obsahem, tak provedením. Drtikol řekl, že umění je jediné, podob jsou tisíce. Dokázal to jak ženskými akty, tak i postavou Salomé, symbolizující vášeň, zmar a smrt.

29.07.2013 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Ty chyby, gramatické, překlepy i překladové, to je velká vada na kráse téhle knížky. Škoda. S chybami nelze než se smířit. Korekturu prý neblaze ovlivnil stres kolem vydání titulu. Snad se to nestane pravidlem...
Přestože jde o dobré čtení, příběh mi místy přišel hluchý a jakoby odbytý.

21.01.2013 3 z 5

Gilgameš Gilgameš Vojtech Zamarovský

Nejstarší příběh světa přibližuje myšlení lidí žijících v Mezopotámii. Nečetl se mi nejlíp.

08.11.2012 3 z 5

Umění Umění Andrew Graham-Dixon

Tak knížka je to výstavní, ale i když je to kniha obrovská, nejsou v ní informace, jaké bych si představovala. Z knihy se dovíme, jak šlo umění dobou, dočteme se základní info o malíři, prohlídneme si tři čtyři pět jeho obrazů. Otočíme list a jsme u dalšího malíře. Postrádám příběhy obrazů. Jsou tam, ale je jich málo.

05.09.2012 4 z 5

Prchavé okamžiky Prchavé okamžiky Anne Michaels

Velmi působivé čtení, příběh se houpe na přemýšlivých až intelektuálních vlnách, takže nic pro vyznavače napětí.

14.08.2012

Život je krátký a touha bez konce Život je krátký a touha bez konce Patrick Lapeyre

Příběh odehrávající se především v představách a vzpomínkách mně nijak zvlášť nezaujal. V příběhu jsem se občas ztrácela a knížka mě nevtáhla. Musím ale ocenit jazyk, kterým je příběh vyprávěný a za to dík i překladateli.

11.08.2012 4 z 5

Tam kde žijí divočiny Tam kde žijí divočiny Maurice Sendak

Nádherná knížka, která podněcuje fantazii. Krátký výstižný text a mnoho obrázků. Co bych zažila já, kdybych byla Maxem? Kam bych doplula, čím bych tam byla, koho bych potkala... Přestože se odpoutám od rodičů, mohu se k nim vrátit zpět do bezpečí.
"Maxovi, králi všech divočin, bylo náhle smutno a zatoužil být tam, kde by ho někdo měl ze všech nejraději."

02.08.2012 5 z 5

Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc Arnold Lobel

Myslím, že žabáčci se dají číst v každém věku. A možná v tom dospělém období - poučeni životem - si víc uvědomujeme skryté poselství knížky. Když chceme, tak nějakou životní hodnotu rozkryjeme v každém příběhu...

08.06.2012 5 z 5

The Vole - hraboš hrdina The Vole - hraboš hrdina Vlastimil Třešňák

Místy jsem se náramně bavila, místy jsem byla zklamaná. Možná jsem četla za špatné konstelace, ale čekala jsem víc...

17.05.2012 3 z 5