Ellis03 Ellis03 komentáře u knih

Havran Nezbeda: Všechno je moje! Havran Nezbeda: Všechno je moje! Nele Moost

(SPOILER) Příběh by se mi líbil. Chápala bych myšlenku, ze kdo bere druhým a chce všechno, ve finále nemá nic a hlavně ztratí přátele. Jen mi tam do toho moc nesedely prave ty náznaky o tom, ze vlastně všichni věděli, ze si mají dávat pozor prave na havrana, protože jim ty věci bere on, ale na konci trosku nedávalo smysl, kdyz se najednou všichni tvarili tak, jako by vlastně vůbec nevěděli, kde vsechny ty věci jsou.

25.03.2024 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Nejsem si úplně jistá, jak knihu ohodnotit. Rozhodne to bylo zajimave čtení a určitě ne prave jednoduché. Některé části mě skoro nebavily a připadaly mi zbytecne. Většina knihy byl takový - rekneme - chaos. A na konci se to cele tak nějak začalo propojovat a dávat dokonalý smysl.
Klobouk dolu před obrovskou fantazii a pospojovanim celého pribehu autorky. Třeba to všechno opravdu kolem nás funguje. Stačí se odprostit od hmotného. :) hodnotim něco mezi 4-5 hvezd. 4 proto, ze pro me nezazivnych pasáži tam bylo hodně, 5 za příběh jako celek.

24.02.2024 4 z 5

V ovocném sadu V ovocném sadu Nikola Scott

Přiznám se, ze to bylo me první “setkání s Ženskou pozemní armádou. Tímto pro mě byla kniha i obohacující a přinesla mi nové poznatky. Příběh, jako takový se mi moc líbil a kniha byla napsána, pro mě, velmi ctive. V jistou chvíli mě víc bavila minulost než přítomnost. Asi, když mě začalo až rozčilovat to Violetino tajnustkarstvi. Ale i to si zase sedlo, když se na scéně přítomné linky objevily holky z ZPA.
Kniha mě udržela až do konce v takovém příjemném napětí, jak to tedy vlastně bylo a dopadlo - a já za sebe jsem nadsena a hodnotim na 100%.
Ale Kdo ceka vyloženě válečný roman, bude asi zklamaný. Hlavní témata knihy jsou trosku jiná.

03.02.2024 5 z 5

Kdo se bojí, nesmí do školy Kdo se bojí, nesmí do školy Pavel Brycz

Já si nemohu stěžovat. Osobně mě baví všechny díly. Je to takove svěží, ulitle, vtipne a originální. A já říkám - proč ne. Čtu s mým 5-let starým synatorem a většinou co čtení, to jeden díl. On posloucha, ani neduta a je spokojený a pohlceny příběhem. Takže naprosto super. :)

03.02.2024 5 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Úplně skvělá série, za mě. Krasne ilustrace (moc se mi libi, jak jsou barevne v každém díle sjednoceny s obálkou) - příběh naprosto kouzelný a naprosto dostačující. A myslím ze moji synové si už navždy budou pamatovat, ze králíci jedi svoje bobky :)

14.12.2023 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Jak už bylo řečeno - je to taková oddechovka, ze které nejvíc mrazi spis při představě, ze to je všechno ve skutečném světě možné.
Trosku mi tam chybelo rozuzleni co se tedy TOHO dne vlastně opravdu stalo, než Miu našli. Ale jinak to bylo opravdu zajimave, a poněkud zneklidnujici, čeho všeho jsou lidé schopni a jak dokáži zit, s přesvědčením, ze je to naprosto spravne.

06.12.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Hezká a příjemná romantika. Trosku mě stval Ross, tím jak chvíli teda to chce takhle a pak zase obrat o 180 stupňů. také mě rozcilovalo, jak Izzy útrpne snasela všechny rozmary své matky a neřekla ji na to ani popel. A parkrat jsem se pristihla, jak hledam v kontextu, kdo tedy vlastně byl ten, co prave promluvil. Jinak jako pohádková oddechovka to bylo hezké. Pro mě-první kniha od autorky, ale jsem spokojena. třeba se v budoucnu podívám i do nějaké další.

23.11.2023 5 z 5

O koalovi, který mluvil sprostě O koalovi, který mluvil sprostě Christine Beigel

Jelikož máme období, kdy jsou vulgarismy hit, tak kniha zaujala názvem jak syna (5), tak mě, protože jsem doufala, ze by mu mohla dat lepší pohled na to, proč nebýt sprostý. Ovšem - chyba lávky. Shrnula bych to tak, ze kniha nedala nic moc jemu, ani mě. Je to tak moc strucne, ze se tam vlastně žádný problém ani nestihne vyvinout, natož aby se dal vyřešit.

12.11.2023 3 z 5

Za horou smrti Za horou smrti Hilde Hagerup

Myslím ze super ducharinka pro mladší čtenáře.

01.11.2023 5 z 5

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

“Třeba by ses do nej mohla zamilovat znovu? To je jediná možnost, jak dlouhodobý vztah udržet. Člověk se musí do toho druhého zamilovavat stále znovu. Do toho, kterým se stava. Každý den se trochu měníme. Proto by se člověk měl každý den znovu zamilovat. Nejlepší doba na to je ráno, při vstavani.´
Krasne, krasne, krasne! Jestli Knihonos je pohlazeni po dusi, tohle je pohlazeni přímo po srdci. Líbilo se mi moc, snad ještě více než první kniha. Obdivuji jak autora tak překladatele. To, jak jsou zde slova a myšlenky poskladane, je naprosto kouzelné! Jsem nadsena a maximálně spokojena s tím, jak to všechno dopadlo.

27.10.2023 5 z 5

Fína a Zef: Příběh surikat Fína a Zef: Příběh surikat Ivona Březinová

Hezké a mile. Děti byly spokojene. Jen za me byl konec poměrně smutný. I když zdánlivě všechno “Dobre dopadlo - co je dobrého na tom, ze už se nevratili ke své rodině a do svého domova?

23.09.2023 5 z 5

Za chvíli jsme doma, jen si odskočíme do Afriky Za chvíli jsme doma, jen si odskočíme do Afriky Oliver Scherz

(SPOILER) Krasne čtení. Můj 5.lety syn se, ještě dva týdny po docteni, dozadoval čtení o slonovi. Krasne obrázky a hezké dobrodružství. Bylo i skvěle, ze děti malinko poznali každé prostředí. Pouště, džungli, more, hory.. a ten konec se mi take líbil. Aspoň jsme si mohli povedet o tom, ze není normální se uprostřed noci vypravit na cestu kolem sveta se slonem, ale zato je naprosto normální snít a ze v naši fantazii se muže stát cokoliv a můžeme se vydat kamkoliv.

11.09.2023 5 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Kniha jako taková - její poselství - seznámeni s Kindertransporty a Tante Truus - to bylo velmi zajimave a vlastně také to bylo to ´proč jsem knihu chtěla přečíst. Ale styl psaní autorky mi take vůbec nesedl. Souhlasim s názorem: mraky zbytecne omáčky kolem. Abych se knihou vůbec prokousala, tak asi větší půlku textu jsem preskakala. Některé kapitoly mi přišly až zbytecne. Když to srovnam s románovým zpracováním pribehu Nancy Wake (Krycí jméno Helena) - no, asi lepe nesrovnavat :)

10.09.2023 4 z 5

Hradní intrikáři Hradní intrikáři Lena Valenová

Za mě - skvělá série. Jsem zvědavá na pokračování. Je to jak několik románu v jednom, tím jak se kniha točí kolem několika hlavních postav a každá má svůj směr, protínající se s ostatními hrdiny. Ale libi se mi, jak je to zpracované, jak se to vyvíjí a hlavně se nemůžu dočkat jak to dopadne. :)

06.09.2023 5 z 5

Ve vlčím doupěti Ve vlčím doupěti Anna Starobiněc

Utla kniha, která se tváři, jako literatura pro děti - já osobne si myslim, ze děti ji ani zdaleka nedokážou docenit. Jinak za mě je naprosto skvělá. Vtipná, genialni. Ty narážky - rozdělení roli zvířat (například ohledavac mrtvol), ty pokrmy - vlk a prave hriby - já jsem nadšena. A určitě se ke knize ještě rada vratim. Naprosto originální detektivka :) a rozhodne doporucuji!

27.08.2023 5 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Jako celek se mi kniha moc líbila a určitě se pustím do pokračování. Tema bylo zajimave, postavy mi byly sympatické. Rozhodne je fascinující nahlédnout do dusi monarchů - i když je to jen fantazie autorky, dovedu si představit, ze spoustu podobných pocitu prožívají i skuteční monarchove ve světě. Nepochybuji o tom, ze ten tlak na ne, je totožný s tím, jak je popisován v knize.
Hvězdu ubiram za - pro mě - nudnejsi popisnejsi pasáže, které jsem nestydate preskakovala, abych se dostala k tomu, co mě zajímalo. Ale, třeba se najdou tací, co budou knihu prave za tyto popisne části milovat :)

21.08.2023 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Taková přehlídka těch nejhorších možných scénářů, co vás mohou v životě potkat. Velký plus knihy je její ctive zpracování. To, ze se čte sama a to, jak se hrdinka se vším popere, za tím toxickym udela čáru a začne znovu, jsou věci, co se mi na knize libily. Jinak bych ji ale zhodnotila jako spise depresivní čtení. Mám raději knihy jako je Knihonos, která se sice také dotkne spousty životních témat, ale spise hladi člověka po dusi. U čtení Vesnicanky mě spíše provázely myšlenky typu - to snad ani není možné, ze by někdo dobrovolně takovou dobu setrvával v takovém neutesenem životě.. - jsem moc rada za to, ze mám, to co mám a věřím tomu, ze bych to nikdy nenechala zajít ani z daleka do takoveto hrůzy.

03.08.2023 4 z 5

Krycí jméno Helena Krycí jméno Helena Ariel Lawhon

Naprosto úžasné zpracování osudů naprosto neuvěřitelne hrdinky. Klobouk dolu před vším, co dokázala a klobouk dolu před autorkou, která sesbírala všechny informace a dala z nich dohromady tento zajímavý a čtivý příběh.
Mou romantickou duši moc nepotěšil konec, ovšem tak to bohužel v historii dopadlo. Nicméně mě potěšila romantická linka. Líbilo se mi, ze tak má ctenar možnost poznat hrdinku až do hloubky duse. A nepochybuji o tom, ze byla opravdu taková razna, silná a duvtipna, jak byla v knize popsána. Protože jinak by nemohla dokázat, co dokázala. Za mě plný počet a urcite doporucuji!

24.07.2023 5 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

Pro malé milovníky tlapkove patroly - ideální čtení. Jelikož je kniha v podstatě poskladana z obrázku, doplněných krátkým textem, tak i děti u čtení vydrží a mají se stále na co dívat.

20.07.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Moc hezky románek.líbilo se mi, ze i když to byla taková tlustá kniha, tak mi to při čtení tak utikalo, ze mi to vůbec neprislo. Naopak se mi občas moc nelíbilo, jak byla hlavní hrdinka až moc konfliktní a hadava, na můj vkus. I když jinak mám sebevědomé hrdinky, které se nebojí za sebe postavit, rada. A tedy ten konec mě trosku mrzel. Když to už konečně dopadlo, tak dvě stránky a nic. Myslím, ze by si to ještě aspoň pět stránek zasloužilo. Nějaké vysvětlení, proč se stalo co se stalo, co na to ti její rodiče a podobne. Ale třeba se to doctu v te doplňující knize. :)
Jo a ještě bych chtěla ocenit vztah mezi hrdinkou a její matkou. Moc se mi líbilo, jak autorka toto tema zpracovala. Jak se vyvíjel i jak nad nim hrdinka premyslela a vysvětlovala které činy matky ji vedly k jakému chovani.

11.07.2023 5 z 5