Ellis Ellis komentáře u knih

Císař ve světě: Terapie cestou do Asie aneb Táta zůstal doma Císař ve světě: Terapie cestou do Asie aneb Táta zůstal doma Lenka Linhartová

Příjemné a vtipné vyprávění maminky tříletého synka o cestě do Thajska. Četlo se výborně, jedinou vadu knížečka má, je moc krátká:) Zhltnuto za 2h. Ilustrace na to, že jsou kreslené fixami, jsou vážně velmi povedené.

17.01.2024 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Na prvotinu autorky je to opravdu velmi dobré. Skvěle napsané, na čtení jsem se těšila a přečetla za 3 odpoledne. Připomenutí poválečného období, odsun sudetských občanů, nástup komunistů, a k tomu příběh zdravotní sestry Marie a Aničky. Výborné, rozhodně doporučuji.

19.09.2023 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Vynikající čtení!! Libilo se mi ještě více, než Kód růže. Výborně napsané, založené na několika skutečných postavách. Dala bych 10 hvězdiček, rozhodně doporučuji.

07.12.2022 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

První setkání s autorkou. Přečteno za 1,5h , knížečka je velmi útlá, ale zaručuji hluboký zážitek. Rozhodně se vás dotkne.
V poslední době hledám inspiraci ke čtení na YT, k této knize (a spoustě dalších tipů ) mě přivedla Míša z radsiknihu :) Dekuji.

26.09.2022 5 z 5

Hrom a déšť / Oceán pochybností / Zimní týden / Ledový oheň Hrom a déšť / Oceán pochybností / Zimní týden / Ledový oheň Maeve Binchy

Knihu jsem si pujcila kvuli Charlesi Martinovi, po skvelych Hora mezi nami a Kdyz zpivaji cvrcci me zajimala dalsi tvorba. Mno, neco me v jeho pribehu "odradilo", zpetne presne nevim co. Po case jsem se ke knize vrátila a precetla nejprve ostatni pribehy. Ocean pochybnosti byl asi nejlepsi. Pri plavbe oceanskou lodi se ztrati muzi manzelka. Nasleduje odkryvani skutecnosti....tohle bylo opravdu dobre.
Zimni tyden: povidka o nove otevrenem hotelu na irskem pobrezi, tady bylo nacpano mnoho pribehu zrejme vsech ubytovanych hostu. Moc rychly a zkratkovity dej, nebylo by to spatne jako samostatný delsi pribeh. Takhle sotva se zorientujete o jaky par ci cloveka se jedna, jeho pribeh konci a bum, nova osoba.
Posledni povidka, vykazovala stejne "neduhy", rychlost a zkratkovitost. Vedecke tema, o tom, jak vyuzit metan na morskem dne jako fosilni palivo, by bylo jinak velmi zajimave. No tak uplne mi 4 povidky v jedne knize prilis nevyhovují.
K Ch.Martinovi uz jsem se nestihla vratit, musela jsem knihu vratit. Tak treba priste. Nicmene 4 hvezdy, 3 davam kniham, ktere me nebavi tolik a jsou spatne psane. To tady nebylo.

10.02.2020 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Vyborne cteni, zadne vymysly, ale pekna realita. Prvni dil byl vynikajici, u druheho uz clovek vi, co to bude. Opet jsem cetla jako prvni pribehy zen, ty v prvni knize zaujaly mnohem vic. Nejvice me bavil pan s velkymi vedomostmi ohledne genetiky a slechteni, ten, co choval psy. Velice rozumny pohled na zivot. Vubec me neoslovil frantiskan (taky proto, ze na cirkev mam vyhraneny nazor), clovek neustale se modlici, ctouci jen a pouze bibli. Odpovidat na otazky dokazal pouze citacemi a prirovnavanim k pribehum z bible. Velmi omezeny zpusob zivota...
Jinak kniha bavila, libi se mi, ze pan Palan necha rozhovor nenasilne plynout. Ale vice ve mne zanechal dil prvni. Nicmene doporucuji, tyhle sondy do nevsednich zivotu jsou vzdy zajimave a prinosne.

08.02.2020 5 z 5

Konec Konec Mats Strandberg

Kniha me v knihovne zaujala tematem. Ovsem nejak jsem vyignorovala, ze je to yang adult...je to proste pro mladez. Za me slabsi, vydrzela jsem asi 150 stran, pak me prestal dej bavit.

10.01.2020 3 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Tak me to bavilo. Prvnich 300 stran jsem zhltla na jeden zatah :) Souhlasim i s negativnimi komentari zde, ale proste to bylo ctive. Spousta veci nedotazenych, uspechany konec atd. Co mi dale vadilo, tak ty odborne lingvisticke vyrazy, ty si mohla autorka odpustit, neb ctenari nic nereknou. Pokud nestudoval lingvistiku. No a testovani latky, ovlivnujici recove centra v mozku, na mysich, je ponekud zvlastni. Jinak predstava, ze by se neco takoveho mohlo dit, je desiva.
Doporucuji, nudit se nebudete.

27.11.2019 4 z 5

Kvásek Kvásek Robin Sloan

Tak nebylo to spatne, me to celkem bavilo. Asi nejspis proto, ze jsem nedavno zacala pect z praveho kvasku. Az po ten "fantasy" konec to bylo fajn, je to nenarocne odpocinkove cteni provazene predstavou vonaveho cerstve upeveneho chleba :)

05.06.2019 3 z 5

Kváskový chleba Kváskový chleba Pavla Momčilová

Mam zrovna pujcenou z knihovny. Chtela jsem zjistit, jak podavaji peceni z kvasku jini autori. Jesteze jsem ale mela stastnou ruku minule a jako prvni si vypujcila Kvaskovou kucharku Jany Berkove!! Tu doporucuji kazdemu, kdo v tom ma zmatek.
Bohuzel tuto (od Momcilove) doporucit nemuzu, dle ni nezacnete, pokud nic nevite. Porad se mluvi o kvasku, ale recept na nej je az na konci knihy! Navic se ma delat z 0,5 kg mouky a asi trictvrte litru vodu (postupne), na konci mate dobre kilo kvasku aco s nim, kdyz recepty jsou na 150g kvasku :/ Dle me nepouzitelne,neprakticke, recepty bez fotografii...Uz jen tohle v receptu: "150g kvasku rozmichaneho vlaznou vodou NEBO domaciho zitneho kvasu", jako tak jaky kvasek teda???
NEDOPORUCUJI. Pecu uspesne dle pani Berkove :)

29.04.2019 1 z 5

Kvásková kuchařka: Chleba - pečivo - sladkosti - vaření Kvásková kuchařka: Chleba - pečivo - sladkosti - vaření Jana Berková

Úplně nejlepší kniha o kváskovém pečení! Stručná, přehledná, zároveň s jasnými a funkčními návody. Hned první chlebík (Šumava) se podle receptu povedl na 1* a to jsem naprostý začátečník. Tedy jednou před x lety jsem neúspěšně zkoušela žitný chléb a poté s kváskem skončila jako s náročnou disciplínou. Několikaměsíční googlení a sledování videí mě navnadilo, ale v hlavě byl spíše zmatek. pak jsem si v knihovně vybrala tuto Kuchařku, zjistila že je skvělá a autorka je ze stejného města. Na nejbližší prezentační akci jsem zakoupila Kváskovou kuchařku a dostala k ní sušený i živý Kvásek :) Moc děkuji a knihu vřele doporučuji naprostým začátečníkům, je nejlepší.

20.04.2019 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Nádherně napsaný příběh, plný emocí, smutku a lásky. Celkem je překvapivé, že takto dokáže psát muž. A to je dobře :) Po skvělé Hoře mezi námi jsem se moc těšila na "Cvrčky", kniha nezklamala a přečtena za 2 večery. Navíc má krásnou obálku a ta část s kardinály je dojemná. Charles Martin opravdu umí, doporučuji jednoznačně. A těším se na další knihu.

21.01.2019 5 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Drsný příběh dcerky despotického psychopatického hodnostáře zednářské lóže. Týral ji psychicky i fyzicky, velmi špatně se to čte...Bohužel jak už to bývá, v jeho područí byla i její matka, takže ani tady neměla zastání. Je strašné, co dokáží dělat rodiče vlastním dětem. Maud to přežila a nyní sama pomáhá.

27.12.2018 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Dojemný příběh, knížku jen tak neodložíte, dokud se nedozvíte, jak to skončí. Rozhodně je lepší časová linie Rill a sourozenců. Avery v současnosti mě tolik nebavila, ale ke konci je to zajímavější. Strašné co se dělo a co si musela spousta dětí i rodičů vytrpět. Určitě doporučuji.

27.12.2018 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Lákavé a zajímavé téma, děj taky dobrý, ale pro mě nelíbivý jednodušší sloh. Nedokážu to úplně přesně vyjádřit, ale mám radši vyšší úroveň slohu a vyjadřování. Tady byly často takové jednoduché věty...Bohužel kvůli podání nebavilo. Namátkou, třeba s Frýbovou, nebo Tokarczukovou, se nedá srovnat.

27.12.2018 3 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Na knihu jsem čekala v knihovně rok. První polovinu zhruba jsem četla soustředěně, bohužel pak se souvislosti opakují či jsem je už četla ne webu či fb autorky. Dočetla jsem po pauze. Příběh je to náročný, pocity mám ale už po dvou letech, co Veroniku sleduji, trochu rozporuplné. Samozřejmě obdiv za to, jak se se svou ztrátou vyrovnala, je velký. Většina žen by na té psychiatrii asi skončila. Nesedí mi ovšem hlásání skromného životního stylu, či jak ten minimalismus nazvat, s drahými měsíčními dovolenými, cenou za 1h koučinku ...Jinak poselství o samotné smrti je zajímavé, ale i přes všechnu hlásanou radost a štěstí, které jí dle ní přinesla, je na ní vidět, jak to bylo/je těžké. Z myšlenek v knize si každý musí najít ty pro sebe.

28.10.2018 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Je hrozne, co muze napachat perfekcionisticka narocna matka. Anezky mi bylo lito, i kdyz ani ona nebyla uplne pohodove dite.

18.10.2018 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Ac me japonska rodina a vse okolo zajima, tato kniha prilis nebavila. Nedocteno. Na me jaksi zkratkovite a mali do hloubky.

18.10.2018 2 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Slabé, velmi slabé, takové po americku. Zestručněno do bodů, samá fotka, jak tu už někdo napsal. Kdo jsste četli blog či sledujete na fb, nemusíte číst natož kupovat.
A ono chlubit se tím, že mám unudlené, špinavé děti...no já vím, má to upozornit na to, že se nic nemá přehánět. A tohle určitě jistou cílovou skupinu matek, které mateřství nijak nebaví, osloví. A bude se to prodávat že jo.

17.10.2018 2 z 5

Výborný počin, tahle kniha! Ač větší a tlustější, přečtena za 2 dny, protože kniha je psána formou rozhovorů, tudíž stránky jsou vzdušnější. Takřka v každém příběhu bylo něco, co mě zaujalo či přimělo se více zamyslet. Ovšem nejvíce při zemi byly jednoznačně obě ženy, tyto příběhy jsem taky četla jako první. Obdivuji jejich vytrvalost a sílu. U mužských osudů bylo někdy až moc těch potíží (alkohol, duševní poruchy aj.), ale nejen, i tu jsou zajímavé myšlenky i příběhy. Taky bych potřebovala bydlet v tichu přírody, městský hluk mi nesvědčí, ovšem takto sparťánsky bych to rozhodně nezvládla...
Takovéto knihy by rozhodně měly vznikat, a těším se na případnou knihu o podobným způsobem žijících rodinách s dětmi.
Rozhodně doporučuji.

15.09.2018 5 z 5