Ellinek Ellinek komentáře u knih

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Pro mě je tohle nejlepší díl série. Konečně jsem těm postavám něco věřila, tu lásku i ten vývoj. :D Možná to bylo všechno jako vždy hop a skok, ale Liam a Lilith pro mě byly nejupřímnější postavy z celé série. Žádný maniakální kleptoman, potrefená nastrčená sekretářka nebo cupcakeová akce na letišti. Prostě fajn románek protkaný sarkasmem, což je přesně moje krevní skupina.

30.01.2022 4 z 5

Sirotci ze Svatého Halibuta Sirotci ze Svatého Halibuta Sophie Wills

Tak toto bylo popravdě docela zvláštní. Měla jsem úplně jiná očekávání, co se týče ladění příběhu. Že bych se u takového příběhu nasmála, to se tedy říct nedá. Doteď nevím, co si o těch dětech mám vlastně myslet, jestli byly nějakým způsobem pomalejší, zvlášť tedy Hercu, nebo...co vlastně? :D Asi se mi jako dospělému těžko hodnotí knížky pro děti, protože to vnímání už mám jiné, takže správce, co zabíjí děti, přičemž většinu z nich umoří k smrti prací, to mi přijde drastické, ale děti to patrně vnímají jinak. Vždyť i já jsem milovala jako dítě ruské pohádky a jako dospělá jsem zjistila, že jsou sakra že brutální. :D Takže tady je to takové nevím nevím, protože už nejsem to zlem dnešního světa nepoznamenané dítě. Ale i tak by pro ty odrostlejší čtenáře mohl být příběh o tom, jak se děti snaží zachránit svůj poněkud netypický domov, zajímavý.

20.01.2022 3 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Čekala jsem humorné vyprávění ze života takřka vyhořelé doktorky, ale dostala jsem něco úplně jiného, což mě zpočátku překvapilo. Je to vlastně podrobná sonda do duše a myšlení člověka, kterému se na "stará kolena" zbortil dosavadní život, přičemž se tak nějak snaží...asi všechno urovnat? Ale ani ne tak s okolím, jako spíš sama se sebou...a jednou plastovou kostrou. :D Ve skutečnosti kniha není nijak zvlášť humorná, je naopak plná hlubokých myšlenek, které vám ale dojdou až později a vy se nad tím zamyslíte a buď souhlasíte, nebo se budete vztekat, ale já s hodně věcmi souhlasila. Protože lidi. Protože očekávání. Protože takhle to ve společnosti funguje. Protože to je prostě pravda. A ani se Elin nedivím, že toho už měla plné kecky a začalo to postupně bublat ven. Čtení to ale bylo poměrně těžké, protože jeden dlouhý odstavec tvoří klidně jen jedna jediná, šíleně rozvitá věta, takže držet pozornost a vnímat text bylo opravdu složité. Zdálo se mi, že mi čtení bude trvat hrozně dlouho, přišlo mi, že se tím prokousávám pomalu, ale kupodivu jsem knihu přečetla během dvou dnů. Pro mě to bylo opravdu zvláštní čtení, které jsem si na konci musela hodně přebírat, ale v konečném součtu jsem vlastně spokojená. Není to pro každého, ale kdo bude odvážný, mohl by v tom najít něco víc, co zprvu nečekal. Ostatně, taky jsem to tak měla.

18.01.2022 3 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Zajímavá sonda do života závisláka, netradičně tentokrát nahlížíme do hlavy sexoholičky. Neměla jsem žádná vysoká očekávání, přesto mě styl vyprávění překvapil. Připomínalo to prakticky případovou studii, sesumírovaný život jedné ženy, jak to začalo, probíhalo a...neskončilo to. Oceňuji závěr, není to žádné uzavřené šťastně až navěky, ale naopak je zde pravdivě zobrazeno, že ta šance tu je, ovšem je otázka, jestli ji Anita chytne za pačesy a něco se sebou opravdu udělá. Autorka si na nic nehraje, zobrazuje všechno prostě tak, jak to je, nikdo se neomlouvá ani nevymlouvá. Prostě tohle je Anita a její život a tak to je. A možná se to nikdy nezlepší, kdo ví. Určitě stojí za přečtení.

15.01.2022 3 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

I když bych třetí díl hodnotila z celé trilogie jako nejlepší, pořád to bylo šíleně unylé. A stále si myslím, že dva díly by tomu slušely více, protože tři čtvrtina druhého dílu byla úplně zbytečná a to hlavní se mohlo vejít do dvou knih, akorát by byly trochu delší - a možná ani to ne, protože kdyby autorka vyškrtala ze všech dílů všechny zbytečnosti, délka by byla stejná, ale zvládly by to dvě knihy. Místy mi přišlo, že aby byl o čem psát, práskneme tam další zvrat, abychom to ještě natáhli. Většinu věcí jsem si už z předcházejících dílů nepamatovala, takže jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo, co se s ním stalo, jestli to náhodou neodporuje logice celého systému....ale bylo mi to k uzoufání jedno, prostě jsem to potřebovala jenom dočíst, abych to ukončila. Takže Trojjedinou bohyni jsem vůbec nepochopila a některé postavy jsem dokonce úplně vyresetovala.

I když to tak nezní, vážně to byl nejlepší díl ze série, ale za mě ta laťka nebyla nastavená moc vysoko. Ale míra destrukce na konci mě potěšila, bitva to byla docela drsná, i když těch obětí nebylo tolik, takže to čtenáře moc nevyždímalo. Ždímat emoce před mrtvého kamaráda, které tam na konec mermomocí strčíme, to mě zrovna srdéčkem nepohne. Ale autorce se nedá upřít čtivost, i když je těch stránek zbytečně moc, ubíhají rychle a člověk snadno poskočí o kus dál, aniž by vlastně věděl, jak. Pro ty, kteří mají rádi hate to love romance, přisprostlé hlavní hrdinky, vyvolené a spasení světa je tahle kniha ideál. Mně tyhle náměty nevadí, ale mám je raději v syrovějších, drsnějších příbězích.

14.01.2022 3 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Tak tohle byl hodně dobrej úlet. Námět mě zaujal kvůli jednomu podobnému filmu a navíc jsem byla sebemrskačsky zvědavá, jaké názory Vondruška v takové budoucnosti čtenáři podsune...a chlapec nezklamal, jakmile došlo na covid, už jsem se neudržela a musela se smát nahlas. Jojo, do dvou let očkovaní umřou a potom předěláme vakcínu, aby čipovala lidi. Mám pocit, že se autor snažil zastat pozici nového Orwella, ale moc se mu to tedy nepodařilo. Jasně, vize budoucnosti jako takové - proč by ne? Proč by se svět nemohl posunout technicky dopředu, ale myšlením se vrátil k chybám dob ne tak vzdálených? Spousta toho by se klidně stát mohla a spousta toho se i dnes pořád ještě děje. Ideologie, masy, klidně ovce, jestli chcete, když se člověk podívá na dnešní společnost, je to to samé v bledě růžové. Ale nejde ani tak o covid, jako spíš o lidskou povahu, hamižnost, sobeckost...tohle bylo na knize v pořádku. Zpracování ale dost pokulhává. Zbytečně chaotické, až z toho vylezla spousta nepřesností. A Klaud byla tak příšerná hrdinka, že by mi nevadilo, kdyby to Barbor dotáhla do konce. Žárlit kvůli chlapovi na vlastní matku, i když sotva pár měsíců víte, co to vůbec je být ženou a mít chlapa. Sobecká puberťačka jak vyšitá. Bylo to celé takové zvláštní. Lepší bude držet se svého a zůstat u historických románů. To Vondruškovi jde a svoje názory ať si radši nechá pro sebe a nikomu je necpe.

05.01.2022 2 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Člověk se u toho má pobavit, vypnout a nepřemýšlet. A to se přesně stalo, takže si nemám na co stěžovat. Musíme si z toho umět udělat i srandu. Dominik to všechno skvěle vystihl. U trasování Českou poštou jsem už umírala smíchy, protože to bylo tak trefné, až by jeden brečel. :D

01.01.2022 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Pěkný příběh nepříběh plný životních mouder a pravd. Není to nic, co by člověk nevěděl, ale i tak to pohladí po duši. Největším zázrakem pro lidi bude, až si všichni tohle všechno uvědomí a přijmou za své. Ale to se nikdy nestane. Vždyť i mně by se hodilo mít takové kamarády, kteří mě podrží jako liška, krtek a kůň. A k tomu by to chtělo ten zákusek!

31.12.2021 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Pro spoustu lidí tohle může být velké terno, ale mě kniha nijak zvlášť nepřekvapila ani nešokovala. Příběh je čtivý, docela svižný, i když se mi zdálo, že se většinu času ani nic moc neděje. Nejraději jsem sledovala postavu stalkera, protože vidět do hlavy takového člověka je prostě fascinující a z toho mála postav měl on sám co nabídnout. I když jeho identita nebyla od půlky knihy žádné tajemství. Znám knihy s podobným námětem, které mě zasáhly víc, ale Sleduj mě rozhodně není špatný příběh.

31.12.2021 3 z 5

Mango nepadá daleko od stromu Mango nepadá daleko od stromu Kereen Getten

Jednoduchý příběh, který přečtete během chvíle. Není to nic velkého, ale prostředí ostrova byla docela příjemná změna. Po knížce jsem sáhla především kvůli výzvě na instagramu, že konec rozhodně neodhadnete, a můj trénovaný mozek na tohle prostě slyší, takže...výzva přijata! A přišla jsem na to poměrně rychle, takže žádná velká sláva. Ale číst se to dalo, jenom to prostě není nic světoborného.

13.12.2021 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Po nové Tudor jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem zrovna nepotřebovala něco, nad čím bych musela víc přemýšlet, takže jsme se díky tomu s autorkou trochu minuly. Nicméně i když jsem knihu četla s jakýmsi odstupem, pořád můžu říct, že jde o slušný atmosférický thriller, který má co nabídnout. Místy mi přišel zbytečně zdlouhavý, ale i tak to mělo něco do sebe. Sice jsem četla jen Ty druhé, ale i tak už vím, co od autorky čekat, takže hromada zvratů mě nijak nepřekvapila, čekala jsem to. Kdo ale nemá tolik načteno, toho může konečné rozuzlení posadit na zadek. Akorát Tudor se vyžívá v několika linkách, splétání minulosti, v každé lince musí být nějaký velký zvrat, takže je toho dost a já se spíš tloukla do hlavy, že to všechno fakt udělala. Ale to jsme se prostě jen minuly. Jinak je to skvělý počin a i od minulé knížky vidím značný posun.

13.12.2021 4 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

A mě to bavilo. Oproti prvnímu dílu je to sice trošičku slabší, ale já tenhle humor můžu, to je přesně to moje, takže spokojenost. A místy jsem opravdu vyprskla smíchy, jak je to trefné. :D

09.12.2021 4 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Pěkné, vtipné, takové ze života. Jako jo, našla jsem se tam. :D
Světýýýlka!

05.12.2021 3 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Knihy pana Hermana by se měly stát povinnou četbou pro všechny rodiče, nastávající rodiče a klidně i prarodiče. Jsou v nich velké pravdy. Tady se mi zvlášť líbí kooperace dvou odborníků, přátel, bratrů. Každý má na každou věc svůj názor, dovedou diskutovat, doplňovat se, pomáhat si. Už jen kvůli tomu tahle knížečka stojí za to. I když se dva lidi v něčem úplně neshodnou, nemusí po sobě hned začít házet hnůj. Stačí to prostě rozebrat až na dřeň, slušně, bez vytáček. Pan Halda mě upoutal ještě o ždibet víc, ale to je ta praxe s těmi lidmi. I když je to skvělý člověk, potkat bych ho asi nechtěla, ten by mi dal. :D Rozhodně si toho co nejvíc od těchto dvou ponechám v sobě, abych jednou tomu prťousovi dala co možná nejvíc. Do té doby musím zapracovat sama na sobě!

05.12.2021 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Milé a vtipné vyprávění o tom, jak bychom své děti měli zabalit do něhy (a nás by tam měl taky někdo balit), jak svým dětem rozumět a taky jak porozumět sám sobě. Pan Herman všechno vypráví s vtipem a lehkostí a nejde s ním nesouhlasit. Ještě se mi nestalo, abych se u knížky rozbrečela natolik, že jsem nebyla schopná číst dál, ale rituál pohřbu a autorův pejsek mě zkrátka dostali tak moc, že jsem musela pokračovat až další den, jinak bych knížku slupla na posezení. Krásné to bylo. A hlavně poučné. Pan Herman vypráví velké pravdy.

Nebo co myslíte vy?

03.12.2021 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

Jakmile jsem tuhle knížku uviděla v regále, bylo jasné, že je další v pořadí. A sakra jsem se na ni těšila, ale to, co jsem nakonec dostala, bylo jaksi...meh.

Především mi vůbec nesedl autorův styl psaní. Asi jsme se nějak minuli, protože doteď nevím, čeho tím chtěl docílit. Osekané, ploché, krátké a úderné věty asi měly vzbudit drama a emoce, ale na mě to nefungovalo. Postavy také nic moc, hodná čarodějka, zlá čarodějka, hodná sestra, zlá sestra. Ty přezdívky mě taky strašně štvaly a samotný proces také nic moc. Více se mi líbilo vyobrazení lovců čarodějnic, nádech té doby, myšlení celé společnosti, která se nechá zlákat dobře znějícími sliby těch u moci - čarodějnice jsou zlé, dělají to a to a my vás jich zbavíme.

Jinak ale žádná sláva. Je to sice knížka pro mládež, ale neumím si představit, že bych ji někomu v práci doporučila.

29.11.2021 2 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Sice jsem měla celou dobu pocit, že mi to čtení nějak trvá, ale i tak se mi to líbilo. Je to typický Ládík a člověk díky němu zjistí, že i ty naše končiny umí být zajímavé. Získala jsem pár tipů na výlety a pár zajímavých historek pro tlumočení rodině. O relikviáři jsem zarytě vyprávěla mamce venku ve tmě při venčení psů. :D Akorát mě mrzí, že se u nás na východě Ládík nezastavil o trochu déle. Nejdál do Těšína, ale kdyby si ještě popojel, to by bylo teprve vzrůšo!

24.11.2021 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ach. Ach ach ach. Víc snad ze sebe ani nedostanu. Zamilovala jsem se do celého příběhu a i když je těžké vybrat od Colleen nejlepší knihu, asi je zrovna tahle pro mě o setinku lepší než všechny ostatní. Ben a Fallon jsou naprosto úžasné bytosti, Ben tedy o krapet víc, ale tady se snad ani nedá porovnávat. Prostě je musíte milovat. Colleen má úžasnou knihu přimět mě cilut se jako blbeček na jedné knize, aby mě na druhé rozbrečela a připravila mi ty největší infarkty, jaké jsou jen možné. Ale miluju to. Dobrovolně se takhle mučím, protože vím, že na konci mě Colleen znovu poskládá dohromady. Jinou, ale úplnou, díky jejím knihám možná ještě s něčím navíc. Tenhle příběh je tak půvabný a jímavý, že prostě....ach. Miluju to.

20.11.2021 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Já jsem snad ještě nadšenější než u prvního dílu. Hned první kapitola mě upřímně rozesmála a chtěla jsem číst dál, i když to kvůli práci pořádně nešlo. Bylo to prostě boží. Joellen byla skvělá, zamilovala jsem se do její prořízlé papuly a Cam byl správný týpek, co jejímu sarkasmu dokázal čelit s grácií a ještě ji vytočit. :D Líbilo se mi celkové vyznění knihy - člověk by měl být spokojený se svým tělem a nejít z extrému do extrému, měl by se mít rád takový jaký je a takový je i nejlepší. S Jo jsem v mnoha takových situacích soucítila a kolikrát jsem v ní viděla samu sebe. Každý potřebujeme nějakého takového Cama. :D Je to skvělý, zábavný příběh, z něhož si ale odnesete i něco navíc. Závěry těchto knih jsou sice jasné, ale co na tom? Ta správná slow burn romantika, navíc tak skvěle napsaná, je přesně ten oddych, který člověk čas od času potřebuje, a já jsem v téhle autorce našla nového favorita. Těším se na další!

14.11.2021 5 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Obálka mě přitáhla, anotace nalákala, příběh naprosto vtáhl. Prostředí tajemného a děsivého lesa, stromové sirény...bylo to zkrátka nádherné. Knížku jsem přečetla za jediný den a poznávání nového světa jsem si užívala. Otázka oné nestvůrnosti, která protkává celý příběh, člověka donutí přemýšlet. Závěrečný boj, který jsem přečetla jedním dechem, sice postrádal jakousi...jiskru, ale i tak to bylo po dlouhé době skvěle popsané válčení, které jsem za dlouhou dobu četla. Totální destrukce, ztráty na obou stranách...a ten konec mě dostal. Autorka si troufla na něco, na co si leckdy netroufnou ani ostřílení autoři krvavých detektivek, za což si velebím i zatracuji především, protože tady si Seren a Owen zasloužili něco jiného! Díky bohu za to, že konec osvítila naděje! Byla to pecka. Vážně mě to hodně bavilo a milovníci různorodé mytologie a tajemství si přijdou na své.

08.11.2021 5 z 5