EllieGriffin5 EllieGriffin5 komentáře u knih

Matky Matky Pavol Rankov

Přečteno jedním dechem! Zajímavý koncept propojení příběhů několika lidí a především poutavý příběh hlavní hrdinky bojující o svůj (a syna) život v gulagu.

13.01.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zábavné, přečetla jsem během pár dní, ale měla jsem pocit, že čtu příběh jako ze seriálu Ordinace v růžové zahradě :-)

13.01.2017 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Jedna z knížek, od které jsem se nemohla odtrhnout a prostě jsem musela vědět, jak skončí.

09.10.2016 5 z 5

Mžik Mžik Malcolm Gladwell

Knihu jsem přečetla opravdu v mžiku. Ocenila jsem, že autor uváděl konkrétní údaje (jména, data...) o osobách, které v jeho výzkumech vystupovali. Užitečné pro každého, kdo potřebuje důkaz o tom, že někdy je v pořádku spolehnout se na svůj první dojem.

03.06.2016 5 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Přečetla jsem ji jedním dechem. Knížka je čtivá, zajímavý příběh, skoro bych řekla, že by si ho užilo i dětské publikum.

16.03.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z mých prvních detektivek celkově a rozhodně mne navnadila, abych si přečetla další! Zajímavý nápad, líbí se mi hravost příběhu ve spojitosti s dětskou říkankou o černoušcích.

11.07.2013

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Vojta Kaliba je milý, mezi všemi oblíbený - pravděpodobně i mezi čtenáři. O to víc ale budete poté prožívat jeho neštěstí a nenávidět všechny, kteří mu hází klacky pod nohy. Na tom celém je podle mě nejvíce zajímavé, kam až jsou lidé schopni zajít pomocí manipulace druhých (různé řeči, falešné úsměvy, nevděk..).

19.02.2013

Žert Žert Milan Kundera

Velmi autenticky zobrazen vývoj chlapecké a později mužské duše a jeho náhledu na svět. Může se zdát, že cílem knihy bylo popsat a kritizovat tehdejší režim. Já si však myslím, že hlavní myšlenka je nadčasová a může být použita v kterékoliv době - lidé se v životě často nacházejí v podobných tragikomických situacích jako postavy v knize.

19.02.2013

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Oddechové čtení, díky němuž jsem měla možnost nahlédnout do myšlenkových operací takto postiženého dítěte. Zajímavé zpracování - zejména číslování kapitol, kresby, přílohy (dopisy, matematické příklady..).

23.12.2012

Misery Misery Stephen King

Neuvěřitelně napínavá knížka, možná právě kvůli tomu, že děj nebyl nereálný, neobjevovali se zde žádné nadpřirozené postavy jako v některých jiných Kingových knihách. Filmové podání se mi také líbilo, ale chyběla mi tam ta důležitá část, kterou film není schopný tak dobře vystihnout - vnitřní monology hlavního hrdiny.

13.09.2012 5 z 5

Život na lednici Život na lednici Alice Kuipers

Zajímavé pojetí, díky krátkým vzkazům jsem 162 stránkovou knihu přečetla během hodinky. Kniha sama o sobě v podstatě nezáživná, ale konec, přestože jsem ho čekávala od samého začátku, mne dojal.

06.09.2012