ElleNora ElleNora komentáře u knih

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Někomu kniha může připadat vleklá, mě však nikoliv. Prostředí práce guvernantky a postupně dozrávající hlavní postava mě bavily, možná bych ocenila delší konec (ten byl malinko odbytý). Celkově jsem byla příjemně překvapená.

17.02.2024 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Nová série a Hakan Nesser mě nezklamal. Není to úplně detektivka, čtenář částečně celou dobu ví, co se stalo. Ale styl psaní mi velmi sedí, stejně jako v sérii Van Veeterena.

10.02.2024 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Nevím, jestli už si nevzpomínám na předchozí díly, ale tentokrát mě kniha opravdu bavila. Jsem ráda, že jsem byla zapletená hlavně to případu, a Kate se už také trochu posunula a neřešila úplně stejné problémy jako v předchozích dílech.

27.10.2023 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Musím říct, že mě již zpočátku napadlo, jak by to mohlo celé dopadnout. Ale bylo tu tolik věcí, které vypovídaly o opaku. Povedené.

15.10.2023 4 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Nejhorší díl, ale potřebovala jsem si to přečíst. Snad bude adaptace následovat jiný plot.

16.09.2023 2 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Letní čtení, samozřejmě jsem se knize dostala přes seriál...

20.08.2023 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Trochu smutný, ale silný příběh.

22.04.2023 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Za konec dávám 4 hvězdy, na konci se Poirot překonal.

28.01.2023 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Liší se od jiných autorčiných knih převážně tím, že zde mi ani tolik nezáleželo na hlavním páru a kdy bude Catherine vyznána láska. Mnohem víc jsem se zajímala o její přítelkyně, Isabellu a slečnu Tilneyovou. Hlavní hrdinka v průběhu knihy dospívá, začíná být obezřetnější co se přátel týče a konečně se naučí, že její laskavosti a přátelství nemůžou být všichni hodni.

19.11.2022 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Tolik detektivek, kolik jsem již od autorky přečetla... a přesto vraha nikdy nedopátrám, všechna čest mistru Poirotovi.

11.11.2022 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Dalo by se říci, že se toho za celou knihu příliš nestane, neboť často se zasekneme spolu s Tóruem na mrtvém bodě. Přišlo mi ale, že právě sledováním myšlenek hlavního hrdiny se pro mě příběh stal velice opravdovým.

03.11.2022 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Vzpomínka na dětství, za což vděčím čtenářské výzvě.

29.10.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Sedne asi každému, kdo se užírá existenčními krizemi nebo výčitkami minulých rozhodnutí.

07.10.2022 5 z 5

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Někomu by se děj knihy mohl zdát pomalý a plný čekání, ale v typicky austenovském duchu tak byla zachycena oddanost a láska. Vlastně si myslím, že neustálé pochybování je zobrazeno velmi realisticky, stejně tak jako nepříjemní příbuzní a snaha mladé dívky chovat se ke všem zdvořile za všech okolností.

Osobně jsem si Annu opravdu zamilovala, vždy myslela na druhé, a přestože kontrast mezi ní a jejími sestrami byl jasně vidět, nemluvila by o příbuzných špatně. Škoda, že se ke konci neobjevil ještě pan Benwick a Louisa, ale pan Wentworth to shrnul docela dobře.

19.09.2022 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Perfektní zápletka a ukázka psychologického postupu při vyšetřování.

03.09.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Několik generací a ještě víc osudů spletených kolem malého hotýlku na vesnici. Vztahy všech se prolínají, často jde o běh na dlouhou trať, životy se mění.
Mohu jedině doporučit.

30.08.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Velice povedená kniha, trochu mi ale vadilo posledních cca 60 stránek, které mi po odkrytí hlavní zápletky připadaly nadbytečné.

04.08.2022 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Nečekala jsem, že by autorčina prvotina mohla být takhle dobrá.

17.07.2022 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Typická Sandra Brown, věděla jsem, že mě kniha nezklame. Milostná a detektivní zápletka s překvapivým koncem, ale asi to není pro každého.

15.07.2022 4 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Příběh mě pozitivně překvapil. Realistické popisy prostředí, sympatičtí, ale chybující detektivové a logická zápletka. Četlo se to samo.

10.07.2022 5 z 5