elle.r elle.r komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Velmi smutná, strhující a výborně napsaná kniha. Několikrát jsem brečela, ale rozhodně stálo za to ji přečíst.

07.06.2015 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Skvěle jsem se odreagovala a vrátila do dětství.

17.05.2015 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tato kniha mě donutila přemýšlet a toho si velmi cením, je děsivé, jak moc je, i přes svou pohádkovost, pravdivá. Geniální a přitom tak jednoduchá myšlenka.

11.05.2015 1 z 5

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Přestože je kniha téměř 130 let stará, její téma je stále v mnohém aktuální. To je také důvod, proč se v divadlech stále hraje a lidé na ni stále chodí.

05.05.2015 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knihu jsem četla jako povinnou četbu, takže jsem toho moc neočekávala, ale byla jsem velmi příjemně překvapená. Skvělý nápad, výborně sepsaný... kniha má v některých ohledech i hlubší přesah do současnosti.

04.05.2015 5 z 5

Věž - vzestup předchází pádu Věž - vzestup předchází pádu Simon Toyne

Celá série je opravud poutavá a posledních dvacet stránek jsem probrečela, protože jsem se spoustou postav během všech tří knížek opravdu sžila a najendou mi začalo docházt, že to je všechno, že už o nich nikdy znovu nebudu číst. Také trochu lituju, že jsem fyziku odvrhla jao nezajímavý předmět, pasáže informující o vesmíru a jeho zkoumání jsou opravdu působivé.

27.04.2015 5 z 5

Mikuláš a jeho přátelé Mikuláš a jeho přátelé René Goscinny

Jako malá jsem Mikuláše měla ráda. Když jsem dostala za úkol přečíst knihu ve franocuzštině a objevila právě tuhle v knihovně, neměla jsme moc práce s rozmýšlením. I ve francouzském originále je Mikuláš stále stejně skvělý. Navíc jsem si uvědomila i trochu hlubší přesah zdánlivě banální literatury.

16.04.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborná knížka, párkrát jsem se smála i v mhd (ani si nepamatuju, kdy se mi něco takového stalo předtím), takže jsem sice asi působila trochu jako blázen, ale užila jsem si to.

13.04.2015 5 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Medúza na mě opravdu zapůsobila a budu o ní ještě muset přemýšlet, než zase budu schopná zase číst. Styl Jarmily Loukotkové se mi velmi líbí a rozhodně plánuju v budoucnu přečíst i jiné její knihy. Přestože je Blanka taková potvora, vážím si jí už proto, že má svou hrdost a nenechala se vydírat.

26.03.2015 5 z 5

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Ačkoliv je děj opravdu relativně převídatelný, autorův styl a úžasný nápad, který ve mně probudil spousty myšlenek, zvedá celkový dojem.

08.03.2015 4 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

To, jak Michael Scott zapojuje mnoho skutečných historických osobností i jeho propracované dějiny světa jsou velmi působivé, ale drobné nelogičnosti jako přítomnost Scatty u boje s chrliči trochu kazí výsledný dojem. Vše také začíná být trochu zdlouhavé, když si uvědomím, že jsem teprve v půlce série, trochu se bojím umělého prodlužování příběhu.

01.03.2015 3 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

I Nové povídky jsou, stejně jako ty "staré" plné milého homoru, zaručeně zlepší náladu.

09.02.2015 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Milá a laskavá kniha, snad poprvé v životě bych si opravdu ráda poslechla audioverzi.

08.02.2015 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Bridget je stále stejně skvělá... koho jsem si ale zamilovala, je malá Mabel

03.01.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Miluju tuhle knihu za to, že jsem se i v těch nejsmutnějších momentech mohla pousmát :)

08.12.2014 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Komiksové provedení a stylizace národů do zvířecí podoby je prostě vynikající. Navíc tato forma může přimět k přečtení velké množství lidí... a myslím, že tohle rozhodně je kniha, kterou by si mělo přečíst co nejvíce lidí. Už proto, že je to pravda.

29.11.2014 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Pozdvižení, které kniha v době svěho vydání způsobila, je naprosto oprávněné. I dnes ve mně Emma vyvolává nenávist.

22.11.2014 3 z 5

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Heather je pro mě jedna z nejsympatičtějších knižních hrdinek, šťastný konec jí moc přeju, ale bude mi chybět.

22.11.2014 4 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Klasika, ale téma stále aktuální.

22.11.2014 3 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Sleduji i Sběratele kostí, forenzní antroplogie mě velmi zajímá. Kniha je úplně jiná, takže se seriálem špatně porovnává, ale rozhodně se víc blíží tomu, jak tento obor doopravdy funguje. Četla se jedním dechem, těším se na další díly.

22.11.2014 4 z 5