ElissEm333 Online ElissEm333 komentáře u knih

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Kniha Kdo se postará o Annu byla možná o maličký chloupek lepší, ale to nemění nic na tom, že mě styl psaní téhle autorky prostě baví. Kvalitní odpočinková četba. Doporučuji všema deseti!

18.04.2024 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Kniha mě neskutečně bavila. Nelehká témata podaná s lehkostí a vtipem. Určitě se k autorčině tvorbě vrátím.

06.03.2024

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Oproti seriálu je to drsnější, krvavější a špinavější a já to miluju!

15.07.2023 5 z 5

Než se stihnu rozloučit Než se stihnu rozloučit Tošikazu Kawaguči

Je to smutné, ale hezky smutné. A ačkoli je tahle z celé série nejkratší, tak mě asi dojala nejvíc.

15.07.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Tohle je super počin. Nápad dvou možných kdyby, kdy každé napsala jiná autorka. Oba příběhy se čtou jedna báseň. Kniha je nacpána hned několika vážnými tématy, ale nechybí zde ani skvělé humorné odlehčení. Postavy jsou sympatické a reálné a hrozně moc jim fandíte, teda až na jednu, té přejete jedině peklo. Paní Votyová se pro mě stala českou autorkou číslo jedna!

28.06.2023 5 z 5

Cesta: Veľká panda a malý drak Cesta: Veľká panda a malý drak James Norbury

Knižní pohlazení na duši.

29.05.2023 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Simona Votyová se stala mojí oblíbenou autorkou. Její knihy se čtou jedna báseň a příběhy v nich jsou lidské a uvěřitelné. Její postavy si oblíbíte, ačkoli jim občas musíte jejich chování lehce odpustit. Miluju!

06.09.2022 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Kniha krásně reflektuje, co se vztahem udělá čas a vlastně i sám život. Je to opravdu čtivé, hltala jsem stránku za stránkou. Tu a tam jsem měla chuť někomu z postav nafackovat, a hned na to mi té samé postavy o pár stránek dál bylo líto a to je podle mě ta realita života.

27.08.2022 5 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Už už jsem se smiřovala s tím, že tohle bude první Murakami, kterému nedám pět hvězd a pak přišel zvrat! Poslední tři povídky mě dostaly tam, co zatím všechno od něj. Takže zase pět. Murakami je moje krevní skupina.

01.08.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Krásné ilustrace. Milé myšlenky. Radost listovat.

16.05.2022 5 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Protrpěla jsem se až na stranu 76 a zde to vzdávám. Nejsem žádný odborník na poezii, ale tohle se fakt nedá.

06.05.2022 odpad!

Ela a jej zázračné svetlo Ela a jej zázračné svetlo Lucy Fleming

Krásná ilustrace!

22.04.2022

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Ta atmosféra je prostě dokonalá. A jestli vám nesedl komiks, zajděte si do divadla. Ten příběh za to stojí!

06.04.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Po knize Dilema jsem si nebyla jistá, jestli chci pokračovat ve čtení autorčiných knih a hle.. Terapie je zase stará dobrá Paris! Je to čtivé jak blázen a konec mě ani trochu nezklamal (ačkoli jsem skutečného pachatele podezřívala už od začátku). Takže to s Paris ještě nevzdávám!

03.04.2022 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Atmosféra Murakamiho knih je něco, čím se nikdy nepřejím. Není to veselé čtení. Člověka, pokud se v textu i jen trochu najde, to úplně rozloží. Ale i tak nejsou na světě knihy, které bych četla radši.

21.03.2022 5 z 5

Tibbles Tibbles Michal Šanda

Geniální počin!

17.03.2022 5 z 5

Racek Racek Anton Pavlovič Čechov

Komedie plná velice nešťastných lidí. Tolik neopětovaných lásek. To prostě nemohlo mít dobrý konec. Jak to ten Tomáš jenom zpívá? "Duše je racek, létá u jezera." Tak asi tak.

22.02.2022 5 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

V téhle knize najdete všechno! Akci, humor, vzdělávací informace o světě a jeho fungování a hlavně spoustu myšlenek, které vám budou hlavou hlodat ještě nějaký ten čas po dočtení. Slušná práce, řekla bych, a už se těším na autorův další počin.

21.02.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Tleskám! Jak se autorce povedlo vytvořit příběh tak malého rozsahu, který se vám ale zaryje hluboko pod kůži a všechny jeho postavy vám přirostou k srdci? Nechápu!
Tolik rozdílných charakterů a stejně se všichni navzájem potřebují, aby byli silnější.
Je to smutné. Ale krásně smutné.

26.12.2021 5 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Jednohubka, ale skvělá! Pár slov a řeknou vám víc než celý román.

19.12.2021 5 z 5