ElisR1 ElisR1 komentáře u knih

Vězeňkyně koruny Vězeňkyně koruny Jeffe Kennedy

Vězenkyně koruny je taková jednohubka, kterou zvládnete přečíst během jednoho dne. Ačkoliv je řazená i do žánru fantasy, moc ho v příběhu nečekejte. Abych pravdu řekla, já si ho vůbec nevšimla.
Nečekejte ani hromadu akce, či nějaké větší zvraty. Vězenkyně koruny je spíš takovým úvodním dílem, kdy nás autorka pouze převážně seznamuje, skrze hlavní postavu Jennu, se svým světem a jeho zákonitostmi.
Hned na začátku můžeme sledovat její dětství, i když tady mi moc nesedlo, jak autorka skáče v čase, aniž by to nějak oddělovala.
Co mi v knize také chybělo, byl přehled postav. Lépe řečeno rodokmen s hierarchií, protože jsem se dost ztrácela v tom, kdo je kdo a kolikátým následníkem je. A ani nějaká mapa by nebyla na škodu.
Ačkoliv se toho v knize moc neděje a zjišťujeme spíše vztahy mezi postavami, je příběh poměrně čtivý.
Jenna je silnou hlavní hrdinkou, kterou budete litovat a zároveň jí budete držet palce, aby se její situace zlepšila.
Autorka také zvládla naservírovat tak akorát popisů prostředí i samotného světa, aby se čtenář dostatečně orientoval, ale zároveň ho čtení nenudilo.
Kromě vztahů se v příběhu můžete těšit i na drsnější zacházení, ale zase toho není v knize tolik, aby vás to nějak moc znechutilo.

Spíše seznamovací díl, ve kterém se toho sice moc neděje, ale hodně dobře se čte. Takže pokud máte rádi jednohubky se silnou hlavní hrdinkou, tak vyzkoušejte i tuhle knihu.

Hodnocení 3,5 z 5

28.07.2023

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Ted Bundy, vrah po mém boku je velmi zdařilou knihou, která vás chytne a nepustí, dokud ji nedočtete, protože příběh Teda Bundyho je svým způsobem fascinující a zároveň může sloužit i jako varování, že by se ženy měly mít na pozoru i před sympaticky působícími cizinci.
Příběh od autorky Anny Rule nesmí chybět v žádné knihovně fanouška opravdových zločinů nebo milovníků příběhů podle skutečných událostí. Ale rozhodně osloví i širší veřejnost.

Více v recenzi.

20.07.2022 5 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Spíše průměrná romantická knížka, která sice má svoje mouchy, ale dobře se čte. Navíc z ní doslova dýchá letní atmosféra a je jako dělaná pro milovníky zvířat a Španělska. Takže ve výsledku je to ideální jednohubka k aktuálnímu čtení. Více v recenzi.

14.07.2022 3 z 5

Cizí divočina Cizí divočina Katja Brandis

Opět se vydáváme do světa, kde se někteří lidé mohou proměňovat v různá zvířata. Jako již tradičně můžeme sledovat příběh očima mladého převtělence pumy Caraga a jde o přesně tak roztomilé čtení, jako si můžete pamatovat z předchozích dílů.
Katja Brandis si se svým světem totiž opět skvěle vyhrála.
Moc se mi líbilo, jak převtělenci mají rysy svých zvířat. Například že převtělenkyně vřešťana byla poněkud hlasitá, atd.
Autorka si také dala dost práci s popisy, protože jakmile se objevila nějaká nová postava, Katja Brandis ji hned detailně popsala a seznámila čtenáře i s jejím zvířetem.
Celý příběh je opět hlavně o přátelství mezi hlavními postavami a snaze zabránit Millingovi v jeho pomstě a úmyslu škodit lidem, takže nějaké té akce se také dočkáme.
Primárně se ale jedná o sérii pro mladší čtenáře, na což musí ti starší brát zřetel a přimhouřit tak oči nad některými situacemi, které nepůsobí zrovna logicky.
Autorka také do knihy vložila jednu část, která spíše působila jako vycpávka na prodloužení stránek knihy. Nevím, zda to byl záměr nebo snaha autorky předat čtenářům poselství ve smyslu - ne vždy je dobré do všeho strkat nos - každopádně, pokud byla snaha o to druhé, tak celá zápletka byla sfouknutá tak rychle, že si myslím, že mladší čtenáři to nemají šanci ani zaznamenat. Protože takhle těch několik stran textu, které nemají žádný vliv na zápletku působí poněkud zbytečně. A když se za tím začne hledat více, tak zase vypadá nedotaženě.
Co ale nelze nezmínit jsou nádherné ilustrace, které vás budou po celou knihu provázet. Prostě nakladatelství Bookmedia si s touto knihou opravdu vyhrálo a pokud tuto sérii budete mít doma, věřím, že bude patřit k jedněm z těch nejhezčích kousků.

Celkově se jedná o velmi vydařenou dětskou sérii, která má potenciál a hezkou myšlenku přátelství. Věřím, že Woodwalker se bude líbit jak dětem, tak i dospělým, protože nabízí od všeho trochu - akci, řešení vztahů - přátelských i nepřátelských, tak i počínající nesmělou romantickou linku.

03.06.2022 4 z 5

Blíž, než myslíš Blíž, než myslíš Ewa Przydryga

Blíž, než myslíš nenabízí moc napětí. Když už se tam nějaké vyskytne, autorka ho téměř okamžitě utne. Za to ale příběh disponuje hromadou vycpávkových textů, které děj zpomalují. Takže jediné, co se mi na knize opravdu líbilo, byly flashbacky a střípky z minulosti hlavní hrdinky.

03.04.2022 1 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

V posledním tažení je příběh ze života, který donutí k zamyšlení a je okořeněný pohledem na lékařský svět skrze vyhořelou praktickou doktorkou. Kniha neurazí, ale ani nijak zvlášť neohromí.

03.04.2022 3 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Jde o velmi čtivou knihu, která vás uchvátí, i když se v ní zrovna nic moc neděje. Nečekejte litry prolité krve, protože ve skutečnosti se dočkáte sotva pár kapek.
Nekonají se zde ani velké vyšetřovací akce, ani hon na Jezevce, ale přesto pro mě byla kniha velmi poutavým čtením. Autor totiž pomalu buduje napětí a jeho styl psaní je hodně čtivý.
Navíc si mě autor získal nejen všemi úryvky z fiktivní knihy Jsem Jezevec, které předcházejí každé kapitole, ale i nádechem fantasy v příběhu.

03.04.2022 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Poslední se pyšní zajímavým námětem a netradičním zpracováním. Nečekejte ani akci, ani krveprolití či nějaké větší napětí. Kniha se zabývá hlavně psychologií postav, a to za mě autorka zvládla bravurně. Ve výsledku si řeknete, že se toho v příběhu zase tak moc neděje, ale přesto se nebudete moci odtrhnout, alespoň u mě to tak bylo.

08.03.2022 4 z 5

Stoprocentní matky Stoprocentní matky Aimee Molloy

Stoprocentní matky jsou velmi vydařenou knihou, do které se začtete od první stránky a nebudete ji moct odložit, dokud ji nedočtete, takže můj verdikt je - určitě si tento příběh nenechte ujít.

01.01.2020 5 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Tak tahle kniha nebyl tak úplně můj šálek kávy. Sice autorka vymyslela celkem originální svět s podivuhodnou magií, ale mně v knize chyběla nějaká výraznější akce. Jedná se o klasický boj dobra se zlem, který ničím nepřekvapí ani neurazí, za mě průměr.

01.01.2018 3 z 5

Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Peter Zheutlin

Zajímavá kniha. Chytne za srdce i poučí. Doporučuji k přečtení.

13.11.2016 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Nakonec se z knihy vyklubalo příjemné překvapení. Sice jsem si chvíli musela zvykat na styl, kterým je kniha napsaná, ale celkově ji můžu jedině doporučit.

08.11.2016 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Cizinka se mi líbila o něco víc, ale i tohle bylo skvělé čtení.

03.11.2016 4 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Nakonec to nebyla tak špatná kniha, i když začátek má trošku pomalejší.

18.10.2016 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Vzhledem k tomu, že mě příliš neokouzlil ani první díl, tak jsem k pokračování přistupovala poněkud skepticky, ale i přesto bych Křišťálový meč označila za průměr.

13.10.2016 3 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Naprosto bezvadná kniha, která mě mile překvapila. Netušila jsem, že mě Menin příběh tak strhne. Doporučuji.

27.09.2016 5 z 5

Kde ženy vládnou Kde ženy vládnou Kateřina Karásková

Velmi zajímavá kniha, nečekala jsem, že mě tolik chytne.

25.09.2016 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Skvělá oddechová kniha, která pobaví a donutí k zamyšlení.

25.09.2016 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Kniha má nádhernou obálku, ale obsahově pro mě byla obrovským zklamáním. Vůbec mě nebavila.

25.09.2016 2 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Uff, tak tohle pro mě bylo hodně velké zklamání. Měla jsem potíže to vůbec dočíst.

06.09.2016 2 z 5