eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Martinka jde na karneval Martinka jde na karneval Gilbert Delahaye

Podporuje v dětech originalitu, z příběhů o Martince je z hezčích.

05.04.2024 5 z 5

50 věcí, které si můžeš vyrobit na Velikonoce 50 věcí, které si můžeš vyrobit na Velikonoce Fiona Watt

Super nápady na tvoření, některé jsme vyzkoušely.

04.04.2024 5 z 5

Podivuhodná zvířátka Podivuhodná zvířátka Michaela Kolouchová

Hezký koncept, dceru bavila, dozvěděly jsme se nové věci, někdy pěkné slovní obraty, jindy rýmy drhnou.

04.04.2024 4 z 5

Martinka slaví narozeniny Martinka slaví narozeniny Gilbert Delahaye

Tahle je za mě ze série nejslabší. Martinka na konci šťastně tiskne panenku a ptá se maminky - dostala jsem ji protože už nezlobím? Doufám, že takové výchovné metody už patří do dob dávno minulých. Chápu, že knížka je stará, ale takovéhle knížky číst dceři nechci.

07.03.2024 2 z 5

Ledové království: Domácí pohoda / Večerní vyprávění Ledové království: Domácí pohoda / Večerní vyprávění kolektiv autorů

Nejde o knížku, která je napsaná, jen aby se prodávala kvůli hlavním postavám a přitom nestojí za přečtení. Naopak jsou to milé originální příběhy prodchnuté vzájemným laskavým chováním a doplněné krásnými ilustracemi.

Kontaktní rodičovství Kontaktní rodičovství Lucie Harnošová

Fajn kniha o hlavně raném rodičovství. Kdybychom měli další miminko, ráda si ji půjčily znovu.

Martinka a roční období Martinka a roční období Gilbert Delahaye

Tenhle díl má z celé série snad nejkrásnější ilustrace a jednoduše a srozumitelně vysvětluje dětem změny v přírodě. Za nás top.

Popelka Popelka Anna Milbourne

Tohle je nádherná knížka. Ilustrace se prostupují. Díky průřezům vidíme na další stránky. Text akorát dlouhý, čtu v angličtině a překládám. Na to že příběh o Popelce moc ráda nemám, tak tahle knížka si mě získala

02.03.2024 5 z 5

Martinka a smutný oslík Martinka a smutný oslík Gilbert Delahaye

Martinka hlídá oslíka dědečkovi, než se mu uzdraví noha. Dceřina oblíbená série, četli jsme mnohokrát.

02.03.2024 4 z 5

Včelař Josífek Včelař Josífek Simona Smatana Čechová

Autorka čerpá z rodinné tradice a díky tomu nám v laskavém příběhu ukazuje nejen důležitost včel, ale hlavně toho že když se nám něco/někde nelíbí, i když by bylo snadnější odejít, můžeme to vlastní pílí změnit a doplit to, co nám chybělo. Dcera knížku zbožňuje a já taky. Ilustrace jsou krásné a srozumitelné pro děti, i s přesahem pro rodiče. Já mám nejradši tu, kde si Josífek čte a na kamnech si vaří kávu v moka konvičce.

23.01.2024 5 z 5

Sofie První - Plovoucí palác Sofie První - Plovoucí palác Walt Disney

Tak tenhle příběh podruhé rozhodně číst nebudeme. Královna místo aby zachránila svou dceru mořskou vílu, vyhrožuje Sofii, že jestli ji nezachrání sama, zničí její rodinu. Ne díky.

17.01.2024 3 z 5

Minipohádky: Locika Minipohádky: Locika Dan Taylor

V sérii mám oblíbenější díly. Tuhle jsme půjčily z knihovny a četly ji asi třicetkrát, takže jsme si ji užily.

11.01.2024 4 z 5

Můj táta je zvíře Můj táta je zvíře Philip Bunting

(SPOILER) Super knížka o zvířecích tatíncích. Krásné ilustrace, milé a vtipné fakty ze světa zvířat. Dceru nejvíc uchvátilo, že tatínek pralesničky musí na svá miminka čůra, aby je udržel vlhká a mě moc pobavila poznámka, že medvěd grizzly někdy žere svoje děti, takže už si v jiné knížce o rodičovství asi neškrtne.

Aladin - Zvuková knížka Aladin - Zvuková knížka Aurélie Guillerey

Dceři se moc líbila, melodie dotváří atmosféru příběhu.

11.01.2024 5 z 5

Zpívejte s námi 2 - nejkrásnější české koledy Zpívejte s námi 2 - nejkrásnější české koledy neznámý - neuveden

S dcerou jsme si moc oblíbily zpracování ilustrací už u lidových písní, takže když jsme zjistily, že existují i koledy, byla to sázka na jistotu. Roztomilé a vtipné ilustrace - koláže doplňují známe a méně známe koledy. Moc rády ji spolu prohlížíme, zpíváme podle knížky nebo posloucháme přiložené CD.

Čí je to zadeček? V zoo Čí je to zadeček? V zoo Heath McKenzie

Doma máme knížku zadečky na farmě a dcera se mě ptala, jestli nejsou nějaké další zadečky, a tak jsem v knihovně objevila zadečky ze zoo. Naše Zorka byla nejvíc nadšená ze zebry Zory a celou knížku jsme četly mockrát.

10.01.2024 5 z 5

Místa zázraků: Deborka jde na mši svatou Místa zázraků: Deborka jde na mši svatou Veronika Hradská

Úžasný pomocník jak s dětmi mluvit o mši, vnímání Boha i fungování rodiny. Sama jsem pokřtěná až v dospělosti, a tak je pro mě někdy těžké to dceři srozumitelně předávat, když jsem k tomu sama nebyla vedená. Jsem moc vděčná za takovéhle knihy. Líbí se mi i laskavý přístup rodičů k dětem. Po přečtení téhle knihy u nás započala éra rozpoznávání kněžských ornátů podle období a také stavění úžasných bunkrů.

Minipohádky: Malá mořská víla Minipohádky: Malá mořská víla Dan Taylor

Na to o jak smutnou jde původně pohádku, oceňuji zpracování, které vyznívá pozitivně i v tak úsporném rozsahu. Ilustrace a pohyblivé prvky jsou super plus celé série minipohádky.

Skrýš v lese Skrýš v lese Maureen Johnson

Tuhle knížku jsem si užila a taky se bála. Skvěle mě vtáhla do děje.

Encyklopedie dobrých skutků Encyklopedie dobrých skutků Kristýna Plíhalová

Tak tohle je oblíbená knížka moje i dcery (3 roky). Maminko, dneska budeme číst žlutou? Začínalo její nadšeni, po čase se naučila říkat Encyklopedie dobrých skutků. Za mě je to skvělé na všímání si těch malých vstřícných gest, které dělají náš život hezčím a přitom je někdy můžeme brát jako samozřejmost, což je škoda. Když mi dcera přinesla kytici z podzimních listů se slovy “to jsem ti přinesla jen tak pro radost z lásky byla jsem na měkko. Přeju si, aby takovéhle knihy formovaly naše děti.