Elianir Elianir komentáře u knih

Zrádce Zrádce Lili St. Crow (p)

Druhý díl a chudák Dru je hozena do školy, kde je zase "ta nová". Jeden by si myslel, že si už na to zvykne, ale být mezi vlkodlaky a djamphyry jediná holka, je to přece trochu jiné kafe...
Kniha má rychlejší spád než první díl, hned se skočí do děje a pokud si nedáte pozor zjistíte, že jsou tři ráno a vy už jste vááážně měli dávno spát... Prostě přečtené jedním dechem. Tahle série se mi líbí a jsem zvědavá, co nabídne dál.
Mimochodem, knihu jsem opět četla v angličtině jako první, než jsem se dočkala českého překladu a jediné, co mi na něm nesedělo bylo, že v originále Christophovy polské přezdívky pro Dru lépe vyzněly. "So, skowroneczko moja, come sit at my feet and listen." No nezní to líp? (skowronek - skřivan)

07.03.2013 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

Poprvé jsem četla knihu v originále, takže českou verzi jsem si vzala jen tak na srovnání. Překlad se jim docela povedl, trochu mě mrzelo, že překládali i polské výrazy, které se tam občas objevily. Musím souhlasit, že začátek je trochu pomalý, ale vydržela jsem a od zombii v kuchyni jsem to přečetla jedním dechem.

04.03.2013 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Tak trochu souhlasím s tsal, lidskost Anity mi ze začátku zrovna dvakrát taky nelíbila. Pořád jsem čekala, kdy se u ní objeví nějaká super schopnost. První knihu série jsem četla na dvakrát, ale nakonec jsem to dočetla a jsem ráda. Teď rychle hltám další díly. Její "zranitelnost" mi pořád leze na nervy, ale lepší se to.

20.05.2012 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Téhle sérii jsem rychle propadla. Mercy se propracovala na horní příčky mých oblíbených hrdinů až nějak moc snadno, ale má tam své místo a hned tak jej neopustí.

20.05.2012 5 z 5

První fantazy kniha, co jsem kdy četla (když nepočítám pohádky, že :D ) a důvod proč se mi tenhle žánr - trpaslíci, draci, čarodějové, kouzelné meče i prsteny, elfové a přerostlí pavouci - tak strašně zalíbil.

01.03.2012 5 z 5

Nanynka a Málinka Nanynka a Málinka Betty MacDonald

Tuhle knížku jsem jako malá zbožňovala. A i teď si ji občas vezmu do ruky, když si potřebuju připomenout krásu děckých let. Ještě teď si pamatuju, že konec jsem dočítala pod peřinou s baterkou v ruce, protože jsem se nemohla odtrhnout :D

01.03.2012 5 z 5