Elea Online Elea komentáře u knih

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Michel Odoul

Stručný přehled tradiční čínské medicíny, zajímavá je třetí část knihy s vysvětlením příčin jednotlivých nemocí.

25.03.2024 5 z 5

Největší tajemství Ježíše z Nazaretu: Po stopách největšího světového mýtu Největší tajemství Ježíše z Nazaretu: Po stopách největšího světového mýtu Vladimír Liška

Kniha nabízí řešení několika nevyjasněných událostí v životě Ježíše a také úvahy, jak moc se církev odchýlila od jeho učení.

18.03.2024 3 z 5

Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše Hana Blochová

Hodně zajímavá kniha, přinesla mi mnoho nových informací i námětů k přemýšlení.

16.03.2024 4 z 5

Ovlivňování reality v kostce Ovlivňování reality v kostce Vadim Zeland

Kniha se mi líbila, stručně a srozumitelně uvádí základní poučky a rady.

12.03.2024 5 z 5

Vnitřní a vnější mír cestou meditace Vnitřní a vnější mír cestou meditace Rajinder Singh

Nemohu se zbavit dojmu, že autor v celé knize rozbírá jen jednu jedinou myšlenku, stále dokola a z různých hledisek. Určitě jsem četla mnohem lepší knihy o meditaci.

11.03.2024 2 z 5

Sama a šťastná Sama a šťastná Marie Luise Ritter

Autorka v knize opakovaně popisuje, jak je nešťastná, protože je sama nebo jak je šťastná, protože je sama. Knihu jsem četla kvůli zařazení do Výzvy, jinak bych jí odložila po deseti stranách a o nic bych nepřišla.

09.03.2024 2 z 5

Probuďte své božství: Jak obyčejní lidé dělají neobyčejné věci Probuďte své božství: Jak obyčejní lidé dělají neobyčejné věci Joe Dispenza

Hodně zajímavá kniha, i když to určitě není odpočinkové čtení, spíš občas připomíná odbornou literaturu. Trochu mi vadil klasický "americký" způsob psaní a také časté opakování možnosti nákupu CD a připomínání workshopů. Hodně se mi ale líbily popsané postupy různých meditací.

08.03.2024 5 z 5

Magický prazdroj / Soudné sestry Magický prazdroj / Soudné sestry Terry Pratchett

Pratchetta a jeho knihy miluji, opakovaně je čtu, hlavně tehdy, když mi není moc do smíchu a vždy mi zlepší náladu.

25.02.2024 5 z 5

Dcery Sparty Dcery Sparty Claire Heywood

Zajímavé vyprávění o zničení Tróje bez mytologie a jejího vlivu, z pohledu Heleny a Klytaimnéstry (která se mi líbila mnohem víc).

24.02.2024 4 z 5

Milenci královen Milenci královen Eleanor Herman

Kniha je hodně nepřehledná a chaotická, nepřináší nic nového, jen opakuje údaje a informace z jiných zdrojů.

22.02.2024 2 z 5

Léčení duše Léčení duše Osho

Kniha nabízí velké množství způsobů a technik meditace.

21.02.2024 5 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Kniha se mi líbila, sice nepřináší nic světoborného, ale připomíná řadu myšlenek, na které většinou zapomínáme a je dobré si je připomenout. Moc se mi líbila rada "netrapte se kritikou od těch, za nimiž byste si nešli pro radu".

21.02.2024 4 z 5

Vy jste placebo Vy jste placebo Joe Dispenza

Moje první kniha od autora, ale určitě není poslední, líbila se mi, přinesla mi hodně myšlenek k úvahám a zamyšlení. Líbilo se mi, že autor jen neříká, že je nutno změnit způsob myšlení (jako řada jiných knih), ale také radí, jak ho změnit.

19.02.2024 5 z 5

Přejte si jednoduše, ale úspěšně! Přejte si jednoduše, ale úspěšně! Pierre Franckh

Kniha se velmi dobře čte a přináší srozumitelný návod, jak si přát.

15.02.2024 4 z 5

Ve stínu královen Ve stínu královen Alison Weir

Zajímavé povídky z období vlády Jindřicha VIII. a popis doby, kdy lidský život nic neznamenal.

12.02.2024 4 z 5

Záhady starého Egypta Záhady starého Egypta Joyce Tyldesley

Podle mého názoru nejslabší kniha autorky, je v ní uvedena řada názorů, myšlenek a úvah napsaných v jiných knihách spisovatelky.

08.02.2024 3 z 5

Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Alena Činčerová

Hodně zajímavá kniha, perfektní jsou rodokmeny jednotlivých rodů.

07.02.2024 5 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Krásné doplnění světa Pána Prstenů a Hobita.

06.02.2024 4 z 5

Vše je dokonalé! Vše je dokonalé! Osho

Kniha určitě stojí za přečtení, i když je pravdou, že některé názory jsou dost svérázné a hodně provokující.

05.02.2024 4 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

I když je kniha poměrně náročná, hlavně první část, určitě stojí za přečtení a zamyšlení.

01.02.2024 5 z 5