Elbereth13 Elbereth13 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neskutečný příběh :)
Jelikož pracuji s lidmi s handicapem a několik je jich kvadruplegiků po úraze, tak je mi toto téma dost blízké. Nikdy jim do hlavy nevidíme, ale tato kniha mi hodně otevřela oči. Zejména o možných příčinách jejich nálad. Konec jsem probulela, i když se v tom dnes a denně pohybuji.

06.02.2016 5 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Kniha byla sice méně čtivá než Paulova ostatní díla, ale děj mě naprosto pohltil. Stala jsem se dalším účastníkem poutě, žila jsem příběh poutníka a šla tuto pouť s hlavním hrdinou :)

19.04.2015 5 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Další Barčina skvělá odpočinkovka. Čte se jedním dechem a na odreagování je prostě suprová :) Sdílím s Bárou spoustu názorů na muže, vztahy i život, takže za mě "jednička s hvězdičkou".

12.04.2015 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Tato kniha sice neměla příběh, ale její silné myšlenky mě doslova pohltily :)

10.04.2015 5 z 5

Alef Alef Paulo Coelho

Tahle kniha byla pecka. Naprosto mě vtáhla do děje a přečetla jsem ji doslova na jeden nádech :)

04.04.2015 5 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Skvěle propojené křesťanství s okultismem. Díla tohoto autora mi postupně objasňují spoustu věcí v mém nitru a životě :)

04.04.2015 5 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Jednotlivé příběhy hlavních postav se mi líbily moc. Bylo zajímavé jak a hlavně odkud se do Cannes dostaly. Kniha jako celek bohužel se mi nečetla nejlépe, občas jsem se malinko ztratila v postavách vedlejších a musela jsem se kousek vracet. Autor patří mezi mé TOP, takže jsem ráda, že jsem se prokousla i tímto dílem ;)

04.04.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Sice jsem se k této knize dostala poměrně pozdě, tedy až když vyšel film, ale jelikož mám pravidlo - nejdřív kniha a pak film, tak jsem ji vzala do ruky.Velmi mě překvapila. Neslyšela a nečetla jsem na ni moc kladných hodnocení, ale po jejím přečtení jsem byla velmi překvapená :) V kladném slova smyslu :) Uvědomila jsem si při ní spoustu věcí. Takže za mě má určitě PALEC HORE :)

27.03.2015 5 z 5

O sebepoznání O sebepoznání Plótínos

Nějak nenaplnila moje očekávání :( asi je na mě tento text příliš složitý :(

06.02.2015 3 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Senzační rozšíření čtyř dohod. Spoustu věc jsem si připomněla a dovysvětlila ;)

05.02.2015 5 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Na to že detektivky nečtu, tak to byla pohodová odpočinkovka :)

04.02.2015 4 z 5

Poznej sám sebe Poznej sám sebe Jiří Kuchař

Tato kniha naprosto předčila moje očekávání :)

04.02.2015 5 z 5

Alchymie: Svět pohádek a legend Alchymie: Svět pohádek a legend Vladimír Karpenko

Miluju legendy a miluju alchymiii a chemii. Tato kniha tedy pro mě byla jasná volba a nezklamala.

Tajemství magických čtverců Tajemství magických čtverců Vladimír Karpenko

Tato kniha od Karpenka je sice asi ta "nejsložitější", ale naprosto super. Učil mě na vejšce "Dějiny chemie a alchymie a tato kniha mi perfektně doplnila přednášky. Ráda se k ní vracím, stejně jako k jeho pohádkám ;)

Tvůj život má cíl Tvůj život má cíl Dan Millman

Další skvělá Millmanovka :) Spousta témat byla přesně ta, co jsem v nich také malinko tápala, takže super ;)

31.01.2015 5 z 5

Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují Alena Hrachovcová

Přečtena na jeden nádech, stejně jako všechny knihy od pana Herčíka :) Je to prima odpočinková literatura a tato kniha je mi velmi blízká zejm. kapitolou o Helppesu :*

28.01.2015 5 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Nick Vujicic

Naprosto úžasná knížka. Všem moc doporučuji. Mě velmi inspirovala a posunula :)

28.01.2015 5 z 5

Čtyři pilíře smyslu života Čtyři pilíře smyslu života Dan Millman

Další kniha, která mi otevřela oči :)

15.10.2014 5 z 5

Čtyři dohody – Pracovní kniha Čtyři dohody – Pracovní kniha Don Miguel Ruiz (p)

Na tuhle knihu jsem narazila v antikvariátu omylem, ale jelikož mi Čtyři dohody ovlivnily život, tak jsem ji tam nemohla nechat. Včera jsem měla den volna a tak jsem ji přečetl na jeden nádech. Ještě, že jsem doma měla ze svých studentských let prázdné sešity, abych si hned mohla vypracovat praktická cvíča. Mohu doporučit všem :)

15.10.2014 5 z 5

Zákony Ducha – Cesta k životnímu cíli Zákony Ducha – Cesta k životnímu cíli Dan Millman

Kolik těchto zákonů známe a v životě na ně zapomínáme :( Tolik základního moudra víme a "kašleme" na něj ...... pak se ale nedivme, že náš život pouze existujeme, nikoli žijeme ;)

14.10.2014 5 z 5