Efkamer Efkamer komentáře u knih

Jaro je tady Jaro je tady Anne Passchier

Zajímavý nápad a kvalitní tvrdé stránky. Ale dost podivné barvy, které malé děti spíš zmatou, než aby jim přiblížily jaro. No a doprovodný text taky žádná výhra. Krásných dětských knížek je spousta, ale tuhle bych asi vážně nedoporučila, navíc nepatří zrovna k nejlevnějším.
50% - neurazí, nenadchne.

17.03.2021 2 z 5

Jidáš zbavený pout – Poslední hlídka Jidáš zbavený pout – Poslední hlídka Peter F. Hamilton

Ach ta korektura. Překlad dobrý, příběh parádní, ale výsledný dojem z četby příšerný. V posledních letech jsou korektury v řadě knih nedostatečné, nicméně takovou tragédii jsem opravdu ještě nezažila. Po prvních dvaceti stranách jsem chyby přestala počítat, ale myslím, že se moc nespletu, když řeknu, že celkově jich bylo bezmála okolo stovky. Katastrofa...

17.01.2021 5 z 5

Podívej, jak je hezky ve městě a na venkově Podívej, jak je hezky ve městě a na venkově kolektiv autorů

Pěkná kniha, skvělá pro zvídavé děti. V porovnání s podobnými tituly (Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc) ale nemá tak pěkné ilustrace. Na můj vkus navíc maličko přeplácaná. Méně je někdy více.

09.07.2020 4 z 5