EF1 EF1 komentáře u knih

Kniha mě překvapila svou otevřeností a pokorou autora. Rozhodně doporučuji nejen milovníkům kouzelnické ságy o Harrym Potterovi.

15.10.2023 5 z 5

100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny 100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Další super díl, který potrápí nejednoho milovníka češtiny. Sice jsem si myslela, jak dobře umím český pravopis, ale některá slova opravdu překvapila. Za mě např. stoupačka x stupačka. Od malička to doma všichni používáme špatně =D
Doporučuji

12.10.2023 5 z 5

Kremelská kandidátka Kremelská kandidátka Jason Matthews

Poslední díl trilogie už se mi nečetl tak dobře jako předchozí díly. Děj byl natahovaný, dočetla jsem jen proto, že mě zajímalo jak to dopadne s Dominikou a Nashem.

10.09.2023 3 z 5

Palác zrady Palác zrady Jason Matthews

Ač jsem se druhého dílu bála, byl snad ještě lepší než první. Příběh má rychlý spád, kniha se čte skoro sama. Doporučuji.

10.09.2023 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Originální, napínavý příběh o bývalé baletce, která se stane špionkou. Velmi se mi líbilo, to že Dominika vidí barvy. Přečteno jedním dechem.

10.09.2023

Jak se stavěly nové divy světa Jak se stavěly nové divy světa Tom Velčovský

Krásně ilustrovaná kniha o nových sedmi divech světa se základními informacemi o každém z nich.

07.05.2023 4 z 5

Matla - Kuchařka plná příběhů Matla - Kuchařka plná příběhů Roman Staša

Romanovi jsem fandila už v Masterchefovi takže jsem jeho kuchařku musela samozřejmě mít. Hrozně moc oceňuji koncept knihy, že se opravdu nejedná jen o kuchařku. Upřímně mě daleko víc než recepty zaujal Romanův životní příběh.

06.04.2023 4 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Oceňuji originální a pro mě opravdu zajímavý námět. Kniha byla čtivá a vyřešení detektivní zápletky překvapivé. Trochu zklamáním pro mě bylo, že autorka něco nakousne, mě to zaujme, ale bohužel se pravdu nedozvíme...

19.09.2022 4 z 5

Branky Body Kokoti Branky Body Kokoti * antologie

Perfektní počtení a oživení hlášek z pořadu. Přečteno jedním dechem. Zasmála jsem se zas a znova.

02.09.2022 5 z 5

Starověký Egypt Starověký Egypt kolektiv autorů

Tato publikace je vhodná pro všechny milovníky starověkého Egypta. Poutavý obsah, velmi povedené grafické zpracování a ještě musím vyzdvihnout úžasnou jednoduchou mapu hned na začátku.

22.08.2022 5 z 5

Kudy na hrady v Plzeňském kraji Kudy na hrady v Plzeňském kraji Milan Novobilský

Velmi povedená a přehledná kniha, která čtenáře zavede na známé i méně známé hrady, většinou spíše zříceniny. Opravdu oceňuji vizualizaci hradů, jak vypadali původně si se svou omezenou fantazií jinak nedokážu představit. Dalším plusem knihy je také přehlednost a spousta krásných fotografií.

24.02.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Po opětovném přečtení prvních 2 dílů jsem se pustila do třetího. Ze začátku to bylo dost zdlouhavé a pak se děj najednou rozběhl, až jsem skoro nestíhala a najedou konec (jak jinak než otevřený). Já osobně už se nemůžu dočkat dalšího dílu a jen doufám, že vyjde brzy.

02.05.2021 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Po přečtení prvního dílu jsem byla nadšená a těšila se na pokračování. Bohužel byl druhý díl naprosté zklamání.

30.09.2020 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Naprostá klasika, kterou by rozhodně neměl vynechat žádný fanoušek ságy o Harrym Potterovi.

01.06.2020 5 z 5

Pražská defenestrace 23. května 1618 Pražská defenestrace 23. května 1618 Pavel Kosatík

Velmi kvalitní seznámení se situací v naší zemi v této neklidné době. Velmi oceňuji medailonky významných osobností, které autor zmiňuje. Bez komiksu bych se já osobně obešla, ale mladší čtenáři ho jistě ocení.

01.06.2020 4 z 5

Evelyn Evelyn Evelyn Doyle

Kniha je velmi čtivě napsaná, přečetla jsem ji během tří hodin. Kniha mě naprosto pohltila, po celou dobu jsem se od ní nemohla odtrhnout a napjatě očekávala, jak to celé dopadne.
Je to opravdu silný příběh, chvílemi jsem si i poplakala, ale za mě ji mohu určitě doporučit.

22.05.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl jsem přečetla na jeden zátah, nemohla jsem se absolutně odtrhnout. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

03.03.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

První fantasy kniha, co jsem četla. A musím přiznat, že mě úplně dostala. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji jedním dechem a úplně se do ní zamilovala.

03.03.2019 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Po přečtení trilogie Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti jsem se logicky chystala přečíst i povídky. Sice jsem musela skoro rok čekat než se v knihovně uvolní, ale stálo to za to. Povídky jsem přečetla jedním dechem, byly opravdu zajímavé, jen škoda, že je kniha tak krátká...

14.01.2019 5 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Knihu jsem dostala k Vánocům a za hodinku přečtená. Jako vysokoškolská studentka se v mnoha situacích doslova vidím. =D

26.12.2018 5 z 5