edith79 edith79 komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Tak jsem si lehla u bazénu na lehátko, nasadila sluchátka do uší a užila si skvělou audioknihu mého oblíbence Marka Ebena. Pěkné vyprávění nejen o autech a volantu. Tento všestranně nadaný člověk mě ani nemohl zklamat, to on prostě neumí.

16.08.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

A zase to byla pecka. Tentokrát přečteno za jeden den. Kim a její parta se zase pouští do napínavého pátrání, které je tentokrát zavádí do prostředí malých géniů. Opravdu neotřelé téma. Zároveň se v knize odehrává druhá linie, kde pátrá Kimin kolega Penn po pravdě v původně již vyřešeném případu a i tato linie je napínavá s překvapivým koncem. Naprostá spokojenost.

14.08.2021 5 z 5

Život po smrti Život po smrti Damien Echols

Knížka, která mě absolutně dostala. Případ těchto tří kluků ( dnes už mužů ) sleduju dlouho. Viděla jsem dokumenty, rozhovory, film, četla články...A pak jsem objevila Damienovu zpověď. Bylo to nervydrásající, těžké a dojemné čtení. Ovšem skvěle napsané s krásným slohem. Ten kluk si opravdu prošel peklem. Při sledování dokumentů a videí na YT jsem si při pohledu na jeho nehybnou tvář říkala, co se mu v tu chvíli honí hlavou? Co může cítit, když mu soudce oznamuje, že je odsouzen k smrti? V knize se všechno dozvíte. Damien vás pustí do svého nitra a je to nesmírně smutné nahlédnutí. Ten člověk musí mít obrovskou vnitřní sílu, i když si to zřejmě ani neuvědomuje. Nad vodou ho držela hlavně jeho inteligence a schopnost uniknout do jiných sfér. A potom samozřejmě jeho žena a lidé, kterým záleželo na spravedlnosti a kteří to nevzdali. Fandím tomuto muži a velkou odměnou pro mě byl like na mém Instagramu přímo od Damiena.
" Později jsem objevil nejděsivější horor - inkvizici. Poprvé jsem na toto zvěrstvo narazil v knize nějakého dementního dospělého, která se jmenovala přibližně jako Dětská kniha ďáblů a démonů. Byla plná dřevorytů a příběhů o čarodějnicích, jak pořádaly orgie a stály v řadě na to, aby mohly políbit ďáblovi prdel, jedly děti a zaříkávaly lidi, aby měly křeče. Kniha nevysvětlovala, že všechny ty věci nejsou víc než blouznění a šílené slátaniny náboženských horlivců, jak je chápe dnešní vzdělaný svět. Bylo to podáno jako skutečnost, úplně jako kdyby to původně vydali ze samotné inkvizice. Pak se k tomu přidala hrůza z toho, že byly ženy mučeny a upalovány u kůlu jen proto, že je někdo obvinil, že jsou čarodějnice. Vysvětlovalo se tam, jak je rdousili, pálili, řezali, topili a trhali na kusy ve snaze donutit je k přiznání toho, že na košťatech létají na tajná setkání.
Nelze dostatečně vystihnout dopad, jaký to mělo na mladou mysl. Po nocích jsem ležel v posteli a bál se pohnout, zatímco si moje představivost tvořila děsivé obrázky. Kdybych tehdy věděl, že už za pár krátkých let budu podroben stejnému druhu honu na čarodějnice, že vůči mně budou vznesená některá stejná obvinění a že mě stejně bezcitní horlivci uvězní a odsoudí k smrti, pak by mi nejspíše okamžitě puklo srdce strachem. "

20.07.2021 5 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Tohle je naprosto boží, geniální a nadčasové. Milovala jsem to už jako holka a milují to i moje děti. To se nedá nemilovat.

18.07.2021 5 z 5

Polibky smrti Polibky smrti Robert Lawrence Stine

Dávno před tím, než svět poznal Stmívání napsal R.L. Stine tuhle super knížku. Upírská tématika mě baví, takže jsem se k ní moc ráda vrátila.

11.07.2021 4 z 5

Letní štvanice Letní štvanice Robert Lawrence Stine

Je to opravdu zvláštní, ale tahle knížka se mi teď líbila ještě víc než před lety. Snad jsem jako puberťačka tehdy ne moc dobře chápala o co v ní vlastně jde. Skvělé, strašidelné, letní čtení.

07.07.2021 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Robert Lawrence Stine

Jedna z těch duchařských od R.L. Stineho. A hodně dobrý a zajímavý díl. Hlavní hrdinka se ocitá na kolotoči podivných událostí, občas má ona i čtenář pocit, že asi blázní, ale na konci vše do sebe zapadne.

06.07.2021 4 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Hodně povedený díl. Hlavně linie kamarádek z dětství mě bavila. Opět jsme lehce navštívili podsvětí, užili si vzájemné špičkování detektivů a trochu blíže se seznámili s Petrou, která se rozhodla vdát. Opět za pět. Prostě kvalita, která nezklame.

29.06.2021 5 z 5

Haló, tady fantom! Haló, tady fantom! Robert Lawrence Stine

Kdo z nás to jako puberťák v časech pevných linek nezkusil. Jen tak vybrat jméno ze seznamu a zavolat. Jenže tady se to pěkně zvrtlo a bylo to opravdu napínavé a děsivé čtení. Tak jak to má být v Ulici strachu.

24.06.2021 5 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Tak já už vážně nevím co psát. Zase mi z toho vychází jenom samá chvála. Na začátku knihy mě trochu zmátlo přeskakování v čase, ale brzy jsem s tím neměla problém. Vraždáři pořád stejní sympaťáci, ale i profesionálové na svém místě. Jinak se tu opět setkáváme s velkou lidskou hamižností, arogancí a egoismem. Naštěstí naše parta ví, jak si s takovými vlastnostmi poradit.

22.06.2021 5 z 5

Mr. Popularity Mr. Popularity Nicholas Adams (p)

Další oprášená knížka mého mládí. Tahle tenkrát nebyla moje top, ale ráda jsem si ji znovu přečetla. Je to pro mě neskutečná nostalgie.

19.06.2021 4 z 5

Večírek s překvapením Večírek s překvapením Robert Lawrence Stine

Tak tenhle večírek jsem si kdysi hodně užila. Jeden z nej dílů této série. Rozuzlení je mi známo, ale pamatuju si, že napoprvé mě hodně překvapilo a tak to mělo podle názvu být.

15.06.2021 5 z 5

Tajná ložnice Tajná ložnice Robert Lawrence Stine

Tak jsem se rozhodla, že si trochu oživím tuhle moji milovanou sérii, která narozdíl ode mě nestárne. Ovlivněná knížkami Darcy Coates jsem začala touto milou duchařinou. Trochu jsem se bála, že ta atmosféra bude pryč, ale nebyla. Moc jsem si ten příběh užila. Stopy hrůzy forever.

09.06.2021 5 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Skvělé. První knížka Aleše Novotného Pamatuj na smrt mě naprosto nadchla. Zvěstem se povedlo to samé. Přečetla jsem je za pár hodin, protože se prostě nedalo odtrhnout. Už nějaký čas nejsem studentkou střední školy, ale to vůbec nevadí, protože ty pocity, které člověk v té době zažíval se nezapomínají. Autor dokáže skvěle vykreslit charaktery postav, dokáže naprosto vystihnout realitu doby, má výbornou slovní zásobu a krásný sloh. Umí vytvořit napětí, dojetí a celou další škálu pocitů. Velký talent. Budu se hooodně těšit na další knížku.

08.06.2021 5 z 5

Famózní Famózní Mirka Slavíková

Koupila jsem, pročetla a věnovala své dceři, která peče úžasně a já se s ní nemohu srovnávat. To ale neznamená, že některé recepty z této skvělé sladké kuchařky nezkusím.

02.06.2021 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Zase o něco lepší než předchozí díl, ale hlavně o dost uvěřitelnější. Davida Rakera mám čím dál radši, možná je to také ich formou, kterou jsou knihy v Davidově případě psané. Autor umí moc pěkně a děsivě popsat ponurá prostředí, tentokrát strašidelné staré metro. Také mě baví postava Healyho, který má s Davidem více společného, než si oba myslí. Samozřejmě se těším na další díl. Je to vážně bezva série.

27.05.2021 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tentokrát se vůbec nebudu rozpakovat dát plný počet hvězd. Druhá kniha Tima Weavera mě strašně bavila. Sériový vrah, unesené ženy a naprosto děsivé prostředí, to je to, co má správná kriminálka mít. Navíc David Raker je velmi zajímavá postava a autor nás postupně, pomalu pouští blíž k němu. Jsem ráda, že mám ještě spoustu knížek z této série před sebou.

24.05.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Parádní. Film znám samozřejmě málem zpaměti a dialogy z knížky jsou v něm téměř doslovné, ale knížka je obohacena o pocity hrdinů a o krásné popisy přírody a nádherně dýchá letní atmosférou, která mi momentálně dost chybí. Moc jsem si to čtení užila a až se trochu stydím, že jsem se k této milé knížce dostala až teď.

20.05.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Musím se přiznat, že dlouho jsem ze žádné knihy nebyla tak na rozpacích jako z mého prvního setkání s Timem Weaverem a jeho hrdinou Davidem Rakerem. Na jedné straně lehce za vlasy přitažený děj, na můj vkus až moc bitek a honiček a méně detektivní práce a v neposlední řadě trochu překombinovaný konec, který mě po pravdě ani moc nepřekvapil. Na straně druhé to bylo tak napínavé a svižné a skvěle napsané, David velký sympaťák ( o jeho schopnostech akčního hrdiny se už asi nemá cenu rozepisovat) a mě to prostě strašně bavilo, takže zřejmě rozjíždím maraton s Timem Weaverem a těším se na další díly.

18.05.2021 4 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Taková jiná Joy. Tentokrát bez kriminální zápletky, zato o to víc na city. Kniha u které jsem si říkala, že člověku stačí přečíst si ji jen jednou. Poprvé. Podruhé už tak nějak nemám sílu se k ní vracet.

07.05.2021 3 z 5